Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Головна » Статті » Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб

Холестеатома очниці
Холестеатома очниці відноситься до доброякісних пухлин, зустрічається порівняно рідко і являє собою эпидермальное новоутворення, має білуватий або бурий колір з перламутровим відтінком.

Пухлина складається з полігональних клітин, лусочок, які розташовані концентрично. В них замість ядер виявляються крапельки жиру і холестерин. Етіологічним моментом у розвитку холестеатоми, за літературними даними, є травма з подальшим утворенням свища. Про походження холестеатоми існує кілька теорій. Одні автори вважають її гетеропластической пухлиною, яка походить з отшнуровавшихся ембріональних зачатків. Інші автори вважають, що холестеатома може утворитися в результаті скупчення як гною, так і епітелію, який піддається метаплазії.Більш сучасна теорія вказує, що пластичним матеріалом для утворення холестеатоми може бути миксоидная тканина, зворотний розвиток якої затримався внаслідок раніше перенесених патологічних процесів (рахіт).

Розрізняють холестеатоми істинні і помилкові. До справжніх належать гетерогенні пухлини, що виникають у місці, де епітелій відсутня.Помилкові, або запальні холестеатоми, також розвиваються в місцях, де млостей ураженого епітелію, але виникнення їх пов'язане із запальним процесом. Але літературними даними, останнім частіше зустрічаються в середньому вусі. Знаходять також і в лобових і гайморових синусах, гратчастої кістки, орбіті. Справжня холестеатома зустрічається значно рідше.При істинної холестеатоме зміщення епітелію відбувається конгенитально, а при помилковій зумовлене запальним процесом, причому патологоанатомічна картина в цих випадках ідентична.

Ф. В. Добромыльский і В. І. Щербатов вказують, що причиною виникнення псевдохолестеатомы часто є ураження зубів, що призводить до остеомієліту кісткових стінок верхньощелепної пазухи. При цьому виявляється свищ в десні або в області луночки альвеолярного відростка; свищ зазвичай веде у верхньощелепну пазуху. 

Описані випадки первинного розвитку холестеатоми в очниці незалежно від придаткових пазух носа (М. М. Балтін).

Клінічно при холестеатоме очниці відзначається екзофтальм, зміщення очного яблука донизу з обмеженням його руху. В залежності від розташування процесу виявляється щільна на дотик пухлина, безболісна. Часто на підставі однієї лише клінічної картини правильно встановити діагноз не представляється можливим.
 

Рис. 89. Холестеатома правої очниці. Рентгенограма в передній проекції. У зовнішній половині правої очниці видно великий дефект (стрілки).

Велику допомогу в цьому відношенні мають дані рентгенологічного дослідження, так як при холестеатомах внаслідок тиску пухлини на прилеглу кісткову тканину утворюються ті чи інші деформації. При цьому на рентгенограмах можна бачити кісткові дефекти різної величини, з різко окресленими, абсолютно гладкими, як би відшліфованими краями (рис. 89). Для того щоб отримати уявлення про протяжності процесу, необхідно, крім рентгенографії в передніх проекціях, які дають нам чітке уявлення про взаємини між підрядними пазухами і глазницей, зробити оглядовий знімок черепа, а при необхідності - каналів зорових нервів.

Під нашим спостереженням знаходився ряд таких хворих як з холестеатомой придаткових пазух носа (головним чином лобової), так і з холестеатомой очниці, абсолютно не пов'язаної з підрядними пазухами носа.

Категорія: Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб | Додав: 06.07.2016
Переглядів: 568 | Рейтинг: 0.0/0