Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ще

Шкіра – дзеркало організму
Від чого залежить те чи інше враження при погляді на людину? Мабуть, в першу чергу від виду шкіри. Пружна, гладка, рожева шкіра свідчить про молодість, здоров'я. Бліда, зморшкувата, набрякла і бліда — про роки і хвороби. Стан шкіри майже завжди відображає загальне самопочуття людини. Існує навіть такий вислів: «Шкіра — це дзеркало організму».

Шкіра — бар'єр між навколишнім середовищем та організмом, що захищає останній від несприятливих зовнішніх впливів: охолодження, перегріву, проникнення мікробів і т. д. шкіра Складається з двох шарів — внутрішнього і зовнішнього. У зовнішньому знаходиться велика кількість чутливих нервових закінчень, у внутрішньому — сальні і потові залози, кровоносні судини.Потові залози виділяють з організму продукти обміну, регулює теплообмін. Сальні залози виробляють шкірне сало, яке, рівномірно розподіляючись, утворює захисну плівку. Посилене саловиділення зазвичай настає з початком статевої зрілості, а після 30-40 років залози функціонують менш інтенсивно. Шкіра при цьому покривається лусками, робиться сухою. Крім того, в товщі шкіри знаходяться волокна, що надають їй пружність. З роками кількість їх зменшується, шкіра стає зморшкуватою, в'ялою — старіє.

Попередити старіння шкіри можна, правильно доглядаючи за нею, дотримуючись гігієнічні вимоги. Для цього з незапам'ятних часів людина почала використовувати природні фактори — сонце, повітря, воду. Сонячне опромінення (в розумних межах, зрозуміло!) зміцнює організм в цілому, в тому числі і шкіру, загартовує його, підвищує опірність хворобам. Повітряні ванни привчають до температурних коливань, покращують обмін речовин, сприятливо впливають на нервову систему, що також позитивно позначається на шкірі. Аналогічну дію надають водні процедури.

У стародавніх греків і римлян основою основ вважалося рясне обмивання. Купання відбувалося у спеціальних чанах, наповнених ароматичними водами, наприклад рожевою водою. Римляни захоплювалися і паровою лазнею.

У XVIII столітті лікарі стали призначати своїм пацієнтам для підтримки шкіри в хорошому стані складні косметичні ванни. Для цих ванн застосовували молочні і мигдальні пасти, сік, вичавлений з зеленого ячменю, бальзами.

Популярні були молочні обтирання.

Так, за переказами, імператриця Жозефіна, дружина Наполеона I, зберегла свій дивовижний колір обличчя за допомогою молока, в якому вона наполягала фіалки.

У простої води також було чимало шанувальників, в тому числі знаменита Діана де Пуатьє, кохана французького короля Генріха II. Легенда говорить, що вона зберегла свою красу до глибокої старості тому, що часто милася холодною водою і спала на твердому ліжку з подушкою з кінського волосу.

Зміст шкіри в чистоті — одна з найважливіших умов її гарного стану. Справді, на поверхні шкіри осідає пил, нагромаджуються отторгнувшиеся лусочки верхнього шару шкіри, піт, шкірне сало. Бруд збирається в борозенках і порах, ускладнює нормальне функціонування потових і сальних залоз, робить шкіру в'ялою. Це сприятливе живильне середовище для мікробів. Тому бруд з поверхні шкіри треба обов'язково регулярно видаляти милом і мочалкою.Рекомендується користуватися будь-яким туалетним милом, воно містить оптимальну кількість лугу, добре розчиняє жирову змазку і бруд, під дією його поверхневий шар шкіри розбухає, клітини рогового шару розпушуються, лущаться і відпадають.

Істотне значення має температура води: гаряча не тільки механічно змиває бруд, але і розширює пори, кровоносні судини, підсилює приплив крові до шкіри. Однак це дещо знижує опірність шкіри, тому митися таким чином слід не частіше одного разу в тиждень.

Холодна вода, навпаки, підвищує опірність організму, загартовує. Давньоримський вчений Цельс стверджував: «У холодній воді — зцілення, попередження захворювань, вона зміцнює тіло і зберігає бадьорість духу». Особливо корисний холодний душ, коли тіло добре зігріте, наприклад, після гімнастичних вправ.

При блідою, млявою шкірі корисні теплі ванни і душі. Хороший ефект при занадто яскравою шкірі обличчя з-за розширених кровоносних судин надають відволікаючі гарячі ножні ванни, а також прохолодні водні процедури, купання в природних та штучних водоймах.

У нашій країні велике число любителів лазні і сауни. Як же впливає на організм, зокрема на шкіру, перебування в паровій і суховоздушной лазні? Вельми і вельми ефективно: посилюється діяльність теплорегуляційних механізмів, що служить активної мірою захисту від перегрівання, у відповідь на вплив високої температури підвищується температура тіла, відбувається розширення судин шкіри, а це, як відомо, регулює тепловіддачу. Однак пам'ятайте, що при деяких захворюваннях лазня і сауна протипоказані.

Категорія: Ще | Додав: 03.12.2016
Переглядів: 578 | Рейтинг: 0.0/0