Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ще

Перехідний вік
Тут мова піде про чоловіків, які перебувають у так званому найкращому віці, але перебувають у порога, за яким поступово зменшується фізична сила і душевна стійкість. Одним словом, поговоримо трохи про Адама в перехідному віці.

Всім відомо, що кожній жінці доводиться переживати період клімаксу. І жінки психічно підготовлені до настання цього часу. А от про те, що у чоловіків також настає клімакс, стали говорити лише віднедавна. Чоловіки, які скаржаться на фізичне нездужання або зміни в психіці, схильні пояснювати це тим, що жити стало нудно, що робота стала втомлювати, звідси і подружні конфлікти. Якщо при цьому прямо сказати, що всьому виною перехідний вік, — на вас подивляться з іронією та недовірою.

Що таке, по суті, перехідний вік? Крок до нового етапу життя. Перехід з ще молодого віку в період зрілості. Як вже говорилося, це проміжний етап, як у жінки, так і чоловіки, ведучий до рішучих, радикальних змін. Зрозуміло, у житті чоловіка цей період протікає трохи інакше, ніж у жінок.

У чоловіків в перехідному віці ми не спостерігаємо істотних і різких змін у зовнішньому вигляді. Не зникає, як у жінок, здатність до дітородіння. Однак треба рахуватися з поступовим зменшенням статевої потенції (це зовсім не означає імпотенцію). Знижується статевий потяг.

Чоловіки, стурбовані цим станом, шукають порятунок в гормональних засобах. Цей досить ризикований шлях рідко дає бажані результати. Якщо виявиться, що гормональні засоби вам дійсно необхідні, приймати їх потрібно під наглядом досвідченого лікаря. В принципі для боротьби з подібними лихами великий ефект дають інші засоби: заспокійливі ліки, відпочинок, раціональний спосіб життя, виключення алкоголю та обмеження сигарет. Мудрий Адам повинен віддавати собі звіт в тому, що міф про другої молодості — це всього лише міф! Другий молодості немає!Є лише осінь життя, яка може бути золотою або сіркою...

Що ж, треба сказати прямо: хочеш не хочеш, а доведеться «скинути оберти». Організм має потребу в більш тривалому відпочинку, швидше втомлюється. З'являється неуважність, підвищена пітливість, сильно б'ється серце, дерев'яніють пальці, мерзнуть ноги — все це типові для даного періоду явища. Буває, їм супроводжують муки психічного властивості: страх, неспокій, невпевненість в своїх силах. Лікарі стверджують, що у чоловіків цей період продовжується від трьох до п'яти років. Настає він десь від 45 до 50 років, найпізніше близько 55 років.

Добре, якщо чоловік за ці два чи п'ять років зуміє виробити власну життєву філософію і почне вести відповідний спосіб життя. На жаль, більшість ставляться до свого організму, як вандали. За всяку ціну хочуть зламати, перемогти себе, не враховуючи запас наявних сил. Нічого дивного, що саме у чоловіків у цьому віці лікарі все частіше знаходять серйозні і небезпечні погіршення в роботі органів кровообігу, серцеву недостатність і так далі. Психологи і лікарі стверджують, що більшість чоловіків живе так, ніби серце в них... з синтетики.

Якщо ви до 40-50 років нехтували заняттями фізичними вправами, вели малорухливий спосіб життя, то всі неприємні явища, пов'язані з перехідним віком, виявляться більшою мірою. Ну що ж, хоча ви і втратили найсприятливіший час для зміцнення здоров'я, ще не пізно і тепер всерйоз зайнятися впорядкуванням свого способу життя.Пам'ятайте, що правильний режим складається з наступних основних компонентів: розумного чергування праці і відпочинку, розумової діяльності і фізичних навантажень, раціонального харчування, а також стану емоційного комфорту (яке, до речі, несумісне з недосипанням, нервовими перевантаженнями, тривалими стресами). Однак при плануванні дня, насиченого фізичними вправами, не забувайте, що обсяг фізичних навантажень повинен зростати поступово, а займатися треба регулярно. Тільки тоді заняття принесуть користь.Краще всього почати з тривалих прогулянок на свіжому повітрі (ідеально в парку або в лісі). Незабаром у вас з'явиться відчуття бадьорості, бажання зміцнити себе ще більше і зайнятися яким-небудь оздоровчим видом спорту. До речі, на прогулянки можна запрошувати дружину, удвох веселіше. Крім того, загальний інтерес до фізичного вдосконалення ще більше зблизить вас, чи допоможе налагодити стосунки, якщо ви останнім часом часто сварилися.

Щонайменше кожен четвертий чоловік у так званому небезпечному віці намагається вийти з кризи і довести собі, що старість ще дуже далеко, ось, яким шляхом: шукає нову подругу життя, набагато молодша за нього самого.

Саме це явище, як стверджують лікарі, має свою назву. Ми маємо справу з demonium meridanum — демоном півдня, АБО середнього віку, хоча, напевно, правильніше було б визначення «демон вечора»... Як не дивно на перший погляд, чоловіки, яких полонив цей «демон», старіють швидше.

Після періоду гри в молодого настає швидкий надлом. Роль дружини в цей час винятково складна. Хоча вона і сама старіє і відчуває себе не краще, тим не менш має — якщо їй доріг доти міцний подружній союз — будити інтерес до себе, зберігати привабливість, залишатися жінкою. Ні в якому разі не можна давати волю разгулявшимся нервах. Це серйозне випробування для подружжя, і пройти через нього треба мудро, рука об руку.

Так звані з'ясування відносин, взаємні звинувачення і сварки — невже без них не можна обійтися? Психологи стверджують, що саме такі сімейні конфлікти насамперед ведуть до розлучення, прискорюють вирішення однієї з сторін піти з дому. Чи означає це, що краще просто мовчати? Немає. Можна і потрібно висловлювати свою думку з питань, які в даний момент найбільш важливим для подружжя, говорити про зміни настрою і про стан здоров'я чоловіка або дружини. Але насамперед треба частіше і в більшій мірі, ніж раніше, знаходити час один для одного. Адже діти вже виросли.

Описано про преддиабета. Рекомендую прочитати тим, хто знаходиться в групі підвищеного ризику розвитку діабету.

Категорія: Ще | Додав: 03.12.2016
Переглядів: 344 | Рейтинг: 0.0/0