Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ще

Місячні після пологів
Ні для кого не секрет, що в період вагітності організм запасається об'ємом крові, на випадок її неминучої втрати. Перший ознака цікавого положення – відсутність менструації у звичний час. Коли ж плацента відокремлюється від стінки матки вже після пологів, кровоносні судини перетискаються. За невеликий період встигає виділитися незначна кількість крові – близько 200 мл. Досвідчені лікарі відразу після пологів кладуть на двадцять хвилин на низ живота лід. Під впливом холоду дрібні судини скорочуються більш інтенсивно.

Перші проблеми

Післяпологові виділення з матки – лохії – в перші дні після пологів дуже схожі на місячні. У цей період жінка втрачає близько 300 мл крові. Після першого тижня виділення такі ж рясні, але при цьому змінюється їх колір – вони стають коричневими. Після цього виділення поступово перетворюються в водянисті і білясті. Поступово зменшується і об'єм крові в організмі. Кровотеча повністю припиняється на 4-6-му тижні. Ближче до кінця шостого тижня відновлюється слизова матки, а ще через пару тижнів заживає і місце, до якого кріпилася плацента.Усі супроводжуючі пологи садна і розрізи, як правило, загоюються протягом тижня.

Більш тривалі лохії – доля ослаблених жінок, багатодітних мам або ж первородящих старше тридцяти років. Вони стають показником тривалих і проблемних пологів. До речі, грудне вигодовування активізує скорочення матки і прискорює процес відновлення організму. А ось неправильний режим годування, навпаки, уповільнює його.

Нормою вважаються згустки крові в перші дні. До лікаря варто звернутися, якщо лохії спочатку зблідли, а потім знову стали яскраво-червоними або ж якщо виділення тривають більше двох тижнів. Звернутися до лікаря варто і в тому випадку, якщо спеціальні післяпологові прокладки за годину повністю просочуються кров'ю! Поганою ознакою вважаються і неприємний запах, жар або ж, навпаки, озноб.

Що потрібно робити

Після кожного відвідування туалету в період лохій доведеться постійно підмиватися. Це правило особливо важливо, якщо у вас є шви. Доведеться забути про інтимні гелі і почати користуватися дитячим милом без добавок. Правда, окремі фахівці упевнені, що найкращий варіант – господарське мило, до складу якого входить підсушує шкіру дьоготь. З прокладок краще всього підійдуть ті, які потрібні міняти один раз в чотири години.

Після побіління виділень цілком можна перейти на звичайні прокладки з гладкою поверхнею, а від сіточки краще відмовитися, вона травмує слизову. У перші шість тижнів про тампонах краще забути, оскільки вони заважають нормальному відтоку крові і можуть стати причиною ускладнень. Сексуальне життя повернеться, коли закінчаться виділення. Від незахищеного сексу і зовсім краще відмовитися, у відкриту матку може потрапити інфекція. Навіть після загоєння при перших статевих контактах краще використовувати презерватив з бактерицидною мастилом, яка захищає слизові недавно народила жінки від бактерій.

Коли їх чекати?

Коли жінка не годує грудьми, місячні після пологів можуть повернутися вже через місяць чи через шість – дванадцять тижнів після відновлення організму. А ось у жінок, які годують по годинах, менструація може відновитися лише через п'ять місяців. Це ж стосується і мам, що годують дитину змішаним способом.

Більшість молодих мам впевнене, що місячні після пологів не настане до тих пір, поки вони годують груддю. Вони помиляються! Такі помилки нерідко закінчуються новою вагітністю. На критичні дні впливає величезна кількість причин, зокрема, стан гормонального фону жінки, характер грудного вигодовування, спадковий фактор і стреси.

Пролактин або «молочний гормон», за синтез якого відповідає ендокринна система, що блокує вироблення гормонів в яєчниках. Таким чином, овуляція не відбувається, а місячні не приходять. Правда, нова вагітність може настати ще до закінчення періоду лактації.

Статися це може лише в тому випадку, якщо жінка годує дитину грудьми на будь-якому вимогу малюка і у великих обсягах.

У разі введення прикорму, малюк починає вимагати менше молока, так як обсяг їжі скорочується, а годування стають рідше. Організм з появою прикорму не потребує великої кількості пролактину. Вироблення «молочного гормону» знижується, і приходять місячні.

Місячні після пологів у кожної жінки приходять індивідуально. До речі, норма в цьому випадку досить нестійке поняття. Відразу приготуйтеся до того, що «як у подруги» у вас, швидше за все, не вийде. Важливо прислухатися до власних відчуттів і при найменших сумнівах звертатися до лікаря.

Проблеми

Будь-яка зміна в тривалості циклу після пологів може стати причиною рясних і хворобливих виділень. Ігнорувати такі посили організму не варто. Доведеться терміново звернутися за допомогою до фахівця. Регулярний цикл може встановлюватися протягом двох-трьох місяців. Доведеться звернутися до фахівця, якщо годування грудьми закінчилося, а місячні не з'явилися протягом найближчих двох місяців. У таких випадках можливі післяродова патологія або нова вагітність.

Категорія: Ще | Додав: 02.12.2016
Переглядів: 419 | Рейтинг: 0.0/0