Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ще

Черепно-мозкова травма
Черепно-мозкові травми поділяють на закриті та відкриті. До закритих відносяться ушкодження, при яких відсутнє порушення цілісності покривів голови чи є ушкодження м'яких тканин без ушкодження апоневрозу голови. До відкритої відносяться випадки з пошкодженням м'яких тканин і апоневрозу.

Відкриті травми бувають непроникаючими — при цілості твердої мозкової оболонки, і проникаючими — при порушенні цілості твердої мозкової оболонки і при переломі основи черепа.

Закриті черепно-мозкові травми. За ступенем тяжкості поділяються на легкі, середньої ступені і важкі. Клінічні форми закритих черепно-мозкових травм: струс головного мозку, забій мозку легкого, середнього ступеня тяжкості і тяжкого ступеня, здавлення мозку в поєднанні з його забиттям, здавлення мозку без супутнього удару.

Струс головного мозку характеризується загальномозкових явищами при відсутності чітких локальних симптомів. Насамперед, це розлад свідомості після травми. У дітей грудного віку свідомість не вимикається. В перші години після травми відзначається млявість, сонливість, плаксивість, порушення формули сну. Можуть відзначатися короткочасні генералізовані судоми. Постійні симптоми — зригування, блювання, вегетативно-судинні розлади: блідість шкіри, порушення пульсу. У дітей старшого віку виявляється ретроградна амнезія.Діти скаржаться на головний біль, запаморочення, слабкість, шум у вухах. Порушений неврологічний статус. Поліпшення настає через 3-5 днів. Всі явища зникають через 2-4 тижні.

Забій головного мозку у дітей зустрічається рідше, ніж струс. Характеризується поряд з загальномозкових явищами наявністю симптомів випадіння функцій, що залежать від локалізації ушкоджень структур мозку. У дітей раннього віку загальномозкові симптоми переважають над вогнищевими.

Відкрита черепно-мозкова травма. Характеризується пошкодженням м'яких тканин голови, апоневрозу, часто і кісток.

Характеризується судомами, гемі - та монопарезами, стовбуровими і мозжечкові симптомами. При пошкодженнях піраміди скроневої кістки — кровотеча з рота і вух, при переломах решітчастої кістки — носова кровотеча.

Лікування: постільний режим. При легкій травмі — 7-10 днів, середнього ступеня тяжкості 2-3 тижні, важкої — від 3 до 6 тижнів в стаціонарі. Холод на голову. Медичні маніпуляції проводяться за показаннями.

Категорія: Ще | Додав: 03.12.2016
Переглядів: 445 | Рейтинг: 0.0/0