Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рентгенологія гемофілічної артропатії

Роль рентгенології в діагностиці та лікуванні гемофілічної артропатії
ДИФЕРЕНЦІАЛЬНА ДІАГНОСТИКА

Рентгеноморфологические зміни, описані і докладно проаналізовані в попередніх розділах, завдяки великій кількості даних розширюють коло наших знань в області діагностики. Однак і тут залишається в силі загальне правило: рентгенологічні ознаки завжди багатозначні, і за кожним з них ховаються різні патологічні процеси.

Незважаючи на те, що рентгеноморфологические ознаки відомі в деталях, необхідно мати на увазі, що рентгенівський знімок тільки частково відображає клінічну картину, тому він повинен входити в комплекс, що складається з анамнезу, результатів фізичного обстеження та лабораторних аналізів. Одночасно доцільно також вказати на деякі основні аспекти рентгено-диференційно-діагностичного характеру.

В даний час рентгенологічне дослідження нерідко передує всім іншим, тому вже рентгенолог повинен визначити, що слід зробити в подальшому, якого характеру дослідження потрібно провести.

Розглянемо звичайний випадок. Внаслідок падіння і удару коліна у дитини опух суглоб. За першою медичною допомогою звертаються до дільничного лікаря, терапевта, педіатра або травматолога, які спрямовують дитину на рентген. В опухлому колінному суглобі при русі виникають болі. На рентгенівському знімку можна бачити розширення тіні периартикулярних м'яких тканин і суглобової щілини.

Водянка суглоба, що з'явилася в результаті травми або навіть гострого артриту, рентгенологічно ніяк не відрізняється від гемартрозу. Тільки анамнез дозволяє встановити, відмічалась така припухлість в досліджуваному суглобі і в інших випадках, характерні такого роду зміни для інших суглобів. Перший прояв гемофілічної артропатії у віці понад 20 років спостерігається рідко, більше того, також рідко у хворих на гемофілію у віці понад 20 років виникає гемартроз в інтактному до тих пір суглобі.Якщо анамнез залишає сумніви щодо природи змін, то слід провести дослідження факторів згортання.

На стадії панартрита завдяки докладного анамнезу патогенез патологічного процесу в більшості випадків вже з'ясовано. На основі рентгенологічних даних мова може йти про диференціації від туберкульозного артриту або первинного хронічного поліартриту.Рентгенологічна картина інших хронічних процесів може бути подібна гемофілічної артропатії (діабетична і псоріатична артропатія, охроноз та ін), більш того, в кульмінаційній фазі гемофілічних панартрита, коли атрофію, грубий реактивний склероз, узурацію поверхонь і дефекти країв спостерігають одночасно, це химерна рентгенологічна картина може змагатися з поліморфною картиною неврогенних артропатій, табетичній і сирингомиелической артропатії.

Безсумнівно, що шляхом ретельної оцінки описаних рентгенологічних змін в більшості випадків можна поставити правильний діагноз, однак дані клінічних і лабораторних досліджень дозволяють остаточно уточнити його.

Рентгенологічна картина регресивної стадії виявляє надзвичайну схожість з картиною вилікуваного туберкульозного артриту; вона також нагадує картину після перенесеного важкого деструктивного процесу, незалежно від його етіології. Серед інших захворювань, які не належать до числа запальних, подібні зміни в суглобах може викликати поліомієліт. Суглоби кінцівок, паралізованих на ґрунті інших хвороб, через атрофії кісткових елементів також можуть виглядати, як суглоби, уражені гемофілічної артропатій.

РЕНТГЕНОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ В ХОДІ ДИСПАНСЕРИЗАЦІЇ ХВОРИХ НА ГЕМОФІЛІЮ

На закінчення доцільно узагальнити принципи рентгенологічних досліджень і зупинитися на ролі рентгенології в ході диспансеризації гемофілічного хворих.

У рентгенологічному дослідженні цього захворювання можна виділити два основних етапи. Перший етап - отримання вихідної рентгенологічної документації, коли визначається повне рентгенологічне стан суглобів хворого. Другий етап - контрольні дослідження.

При однозначних даних сімейного анамнезу та типових клінічних симптомів у хворого віком до 6 років необхідно досліджувати тільки суглоб, залучений в процес. Якщо в розпорядженні немає відповідних анамнестичних даних і клінічні симптоми стерті, то потрібно виконати всі дослідження, які проводяться при захворюваннях, що супроводжуються генералізованими кістково-суглобовими проявами (ревматична лихоманка, гострий лейкоз тощо).

У разі, якщо у хворого віком понад 6 років встановлений діагноз, бажано зробити такі знімки, які дадуть повне уявлення про рентгенологічному стані суглобів:

прямий знімок обох плечових і тазостегнових суглобів;

прямий знімок обох променезап'ясткових суглобів;

прямі і бокові знімки обох ліктьових, колінних і гомілковостопних суглобів.

Доцільно скористатися технікою порівняльного аналізу.

Якщо є основною знімок, то при повторних гемартрозах немає необхідності в нових рентгенівських знімках. З тих же суглобів, де часто виникають крововиливи, контрольні знімки рекомендується робити з інтервалом у 2 - 3 роки.

Зрозуміло, сказане про простому гемартрозі не поширюється на ті випадки, коли є підозри на які-небудь зміни (наприклад, перелом та ін). У таких випадках необхідно рентгенологічне дослідження.

Перед хірургічним втручанням і в першу чергу перед синовэктомией необхідно проводити ретельне рентгенологічне дослідження суглоба. У ряді випадків корисно зробити томограму, завдяки якій хірург отримає точну та детальну інформацію про стан кісткових поверхонь, про характер внутрішньокісткових процесів, їх розташування і протяжності. Узурація контурів, поглиблення межмищелковому ямки і інші зміни є симптомами гіперплазії синовіальної оболонки.

У підсумку можна сказати, що рентгенологічний статус є складовою частиною всіх інших даних про стан хворих на гемофілію, і що особливу увагу слід звертати на запобігання поліпрагмазії, оскільки захворювання тривало.

ВИСНОВКИ

Рентгенологічне дослідження відіграє значну роль в діагностиці і диференціальній діагностиці гемофілічної артропатії, у визначенні показань синовэктомии та коригуючих хірургічних втручань, а також у диспансеризації хворих на гемофілію.

У даній роботі ми прагнули точно описати рентгенологічні симптоми гемофілічної артропатії, а також оцінити деякі ізольовані рентгеноморфологические ознаки, розглядаючи їх в широких межах всього патологічного процесу і з урахуванням його динаміки. Тим самим ми хотіли підкреслити, що поділяємо прагнення нашого Інституту ефективно брати участь у боротьбі проти інвалідності хворих на гемофілію, що ведеться в міжнародних масштабах.

Категорія: Рентгенологія гемофілічної артропатії | Додав: 08.07.2016
Переглядів: 629 | Рейтинг: 0.0/0