Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рентгенологічне дослідження новонароджених

Заходи безпеки при рентгенологічному дослідженні новонароджених
Проблеми захисту дітей при рентгенологічному дослідженні довгий час не приділялося належної уваги. Важкі ушкодження шкіри після діагностичних і терапевтичних рентгенівських процедур у осіб різного віку часто спостерігались в перші роки після відкриття рентгенівських променів у зв'язку з відсутністю належних заходів захисту і великими дозами випромінювань, що застосовуються під час досліджень.В даний час при більш вдосконаленою рентгенівської апаратури, при широкому використанні заходів захисту від променів і поліпшенням їх якості, впровадженням дозиметрії та вивченням поглинених доз, одержуваних хворими при різних дослідженнях, видимі пошкодження тканин зустрічаються рідко. Навіть виникло припущення про існування відносно малих, безпечних для організму рівнів випромінювань, так званих «толерантних» доз, нібито не надають впливу на живий організм.Пізніше це припущення було спростовано зустрічаються соматичними і генетичними наслідками в результаті рентгенологічних досліджень дітей і плодів. В даний час навіть рентгенографія області живота вагітної жінки як в ранні, так і пізні терміни вагітності вважається неприпустимою, якщо для цього немає життєвих показань.

Є повідомлення про випадки лейкемії у дітей, облучавшихся при пренатальних рентгенологічних дослідженнях. У Франції лікарі називають дітей, матері яких отримали опромінення під час вагітності, «променевими». У цих дітей часто спостерігаються мікроцефалія, аненцефалія, очні аномалії, психопатії, ідіотії.

У новонароджених при рентгенологічних дослідженнях піддаються опроміненню всі органи, в тому числі і статеві залози.

В даний час підкреслюється величезна різниця в рівнях опромінення при просвічуванні і знімках. Досить зазначити, що просвічування новонародженого триває в середньому 30 - 40 сек, а знімок 0,06 - 0,04 сек і дози, одержувані при рентгеноскопії, набагато перевищують такі при знімках. Рентгенологи пологових будинків при просвічуванні новонароджених не враховують особливої чутливості дітей до рентгеновым променів і великої дози прямого і розсіяного випромінювання, яку отримують їх незахищені органи.При рентгеноскопії новонароджених променеве навантаження знаходиться також в залежності від досвіду лікаря і певною мірою від оснащення кабінету.

Сучасні заходи безпеки при рентгеноскопії (оптимальна адаптація, вміле диафрагмирование, короткий час просвічування, захист просвинцованої гумою неснимаемых частин тіла та ін) не завжди дотримуються. Як правило, опромінюється обслуговуючий персонал, особливо санітарки. В останні роки рентгенологи і радиобиологи наполегливо висловлюються за заміну рентгеноскопії маленьких дітей рентгенографією.Однак при рентгенографії також слід дотримуватися велику обережність - багаторазово вироблені знімки органів грудної клітки та черевної порожнини, скелета і черепа не байдужі для дітей.

Кожен випадок напрямки новонародженого на рентгенологічне дослідження має бути предметом обговорення між лікарем і рентгенологом. Виняток становлять строкові свідчення, коли життя дитини перебуває під загрозою.

Широке впровадження в практику рентгенівських кабінетів, особливо дитячих лікувальних установ, электроннооптических підсилювачів (перетворювачів) сприятиме різкого зниження променевого навантаження на дитину. Це, природно, в свою чергу надасть більш широкі можливості для рентгенологічного дослідження новонароджених, у тому числі проведення рентгеноскопії, рентгенокинематографии і т. п.

Категорія: Рентгенологічне дослідження новонароджених | Додав: 08.07.2016
Переглядів: 727 | Рейтинг: 0.0/0