Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рентгенологічне дослідження новонароджених

Плечовий пояс і верхня кінцівка

Анатомія і рентгеноанатомия

Раніше всіх кісток скелета - на 6 - 7-му тижні ембріонального життя - костеніє ключиця. До часу народження вона являє собою довгу вигнуту кістка, розташовану горизонтально над 1 ребром. Головна точка окостеніння лопатки з'являється в кінці 2-го місяця внутрішньоутробного життя. До часу народження залишаються хрящовими клювовидный відросток, акромион, суглобова западина, нижній кут лопатки, медіальний край і невеликі ділянки в області гребеня (рис. 50).


Рис. 50. Плечовий пояс (А), передпліччя (Б) і кисть (В) (схема).
1 - ключиця; 2 - лопатка; 3 - плечова кістка; 4 - ліктьова кістка; 5 - променева кістка; 6 - кисть.

Точка окостеніння плечової кістки з'являється на 8-му тижні ембріонального життя. До часу народження сама плечова кістка коротке і грубувата. Епіфізи її залишаються ще хрящовими.

Променева і ліктьова кістки також отримують свої точки окостеніння на 8-му тижні ембріонального життя; у новонароджених вони за формою нагадують ці ж кістки у дітей старшого віку. Їх епіфізи ще не окостенели.

Кістки зап'ястя у новонародженого складаються цілком з хрящової тканини; п'ясткові кістки і фаланги вже окостенели.

Оглядової рентгенограмой плечового пояса служить звичайна задня рентгенограма грудної клітини, на якій визначаються також обидві плечові кістки. Діафіз плечової кістки новонародженого видається на рентгенограмі добре сформованим з широкими проксимальним і дистальним метафизарными кінцями; костномозговой канал видно чітко. Епіфізи плечових кісток ще не визначаються. Більшість авторів вказує на відсутність точки окостеніння в області проксимального епіфіза плеча. Наявність точки окостеніння в проксимальному эпифизе плеча іноді вважають критерієм переношенности.Проте крапку окостеніння в проксимальному эпифизе плеча ми визначали на рентгенограмах майже у 50% зрілих новонароджених і нерідко не визначали її на рентгенограмах у великих переношенных дітей з вагою від 3000 до 4500 р. У новонароджених з вагою від 2400 до 2600 г ці точки окостеніння були величиною від 1 до 3 мм, в той час як у великих дітей їх величина досягала всього 5 мм.

Одночасно з точкою окостеніння в проксимальному эпифизе плеча ми знаходили у деяких новонароджених також точку окостеніння в області клювовидного відростка лопатки.

Кістки передпліччя в рентгенівському зображенні тонкі, стоять паралельно один одному і їх епіфізи не визначаються. Область ліктьового суглоба представляється широкої за рахунок хрящових епіфізів кісток, що утворюють суглоб.

Кістки зап'ястя у новонародженого на рентгенограмі не визначається. П'ясткові кістки до моменту народження на рентгенограмі мають вигляд коротких кісток з хрящовими проксимальними і дистальными эпифизами.

Всі фаланги пальців, на рентгенограмі мають вигляд коротких кісток з закругленими проксимальними кінцями і гладкими дистальными кінцями. Точки скостеніння в їх епіфізах з'являються лише на 2 - 4-му році життя.



Категорія: Рентгенологічне дослідження новонароджених | Додав: 08.07.2016
Переглядів: 1249 | Рейтинг: 0.0/0