Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рентгенологічне дослідження новонароджених

Лістеріоз

Лістеріоз належить до антропозоонозам. Він поширений у всьому світі, описаний в 24 країнах у 30 видів домашніх тварин. Особливо до нього розташовані вагітні тварини, у яких спостерігаються переношеність і аборти.

Лістеріоз людини відкритий недавно. Люди сприйнятливі до нього в будь-якому віці. У людей, що спілкуються з домашніми тваринами та птахами, лістеріоз описується як «брудна інфекція», тобто при порушенні санітарно-гігієнічного режиму.

У новонароджених лістеріоз вперше описав Burn у 1935 р. Зараження часто відбувається внутрішньоутробно, не раніше кінця першої половини вагітності або при народженні внаслідок аспірації і проковтування дитиною інфікованих навколоплідних вод. Лістеріоз відноситься до хвороб плода - фетопатиям і ніколи не веде до вроджених аномалій.

Лістеріоз відіграє велику роль у перинатальної смертності. Значна частина заражених дітей народжуються мертвими. Народжені живими помирають у перші дні життя.

Potel і Seeliger описали морфологічні та серологічні особливості збудника - листерий. Лістерії можуть бути виділені з меконію, сечі, крові і спинномозковій рідині. Вони мають ширину 0,6 - 0,8 мм і довжину 0,5 - 0,8 мм, граммположительны, рухливі.

Лістеріоз протікає як загальне септичне захворювання. Клінічно спостерігаються дихальні розлади, ціаноз, асфіксія, колапс, інколи середній отит, захворювання травного тракту.


Рис. 108. Лістеріоз. Обсіменіння легень. Підтверджено гістологічно.

У новонароджених лістерії викликають вузлові некротичні ураження легень, печінки, селезінки, надниркових залоз, задньої стінки глотки, м'якої мозкової оболонки, шкіри, кишечника, стравоходу, мигдаликів, слизової оболонки рота і стінок бронхів.

Клінічні явища розвиваються протягом першого дня хвороби. Характерна краснухоподобная екзантема на шкірі. Вузлики величиною до просяного зерна поширені у всіх органах, у шкіру на стегні, слизової рота, кон'юнктиві.

При рентгенологічному дослідженні в обох легенях визначаються густа субмилиарная висип або інфільтрація, вогнищеві пневмонії, паравертебральні ателектази. Субмилиарная висип в легенях на рентгенограмі нагадує картину при аспірації або ранньої генералізації при туберкульозі (рис. 108).

На рентгенограмах черепа новонароджених, матері яких хворіли лістеріозом, відзначається збільшення тім'ячок і швів розширення.Описуються дрібні кальцифікати в області швів.



Категорія: Рентгенологічне дослідження новонароджених | Додав: 08.07.2016
Переглядів: 492 | Рейтинг: 0.0/0