Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рентгенологічне дослідження новонароджених

Легенева секвестрація

До вроджених аномалій розвитку легень відноситься так звана легенева секвестрація, відома також під назвами частка Рокитанского, додаткове легке, заблукала доля, черевне легке. Ця аномалія описана Rokitansky і Rektowzik в 1861 р.

Назва «легенева секвестрація» запропоновано Price 1946 р. Легенева секвестрація не має ніякого відношення до септическому процесу (рис. 123).


Рис. 123. Аномалії трахеобронхіального дерева. 
1 - дивертикул трахеї; 2 - паратрахеальная кіста; 3 - бронхогенна кіста; 4 - гамартома бронха; 5 - бронхогенна кіста на ніжці; 6 - внутрибронхиальная кіста; 7 - легенева кіста; 8 - сверхчисленные бронх і частка; 9 - внутрилегочная гамартома; 10 - легенева секвестрація (схема Bariety і Curi).

Висунуті різні теорії для пояснення її походження. Одна з цих теорій трактує цю аномалію як наслідок атипического розвитку легеневих судин.

Легенева секвестрація являє собою ділянка легеневої тканини з ізольованою бронхіальною системою і аномальної артерією, що відходить від бронха або грудної аорти. Секвестрація локалізується або в межах нормального легені, частіше між діафрагмою і нижньої частки лівої легені. Описані випадки розташування легеневого секвестру в черевній порожнині або на шиї. Легенева секвестрація іноді поєднується з бронхіальною кістою або діафрагмальної грижею.

Розрізняють псевдотуморозную і кістозну форми легеневої секвестрації. Рання діагностика надзвичайно важка. Надійних клінічних симптомів немає. При псевдотуморозной формі на рентгенограмі грудної клітки як випадкова знахідка визначається опухолевидная тінь, частіше в нижньому легеневому полі ліворуч. Диференціальна діагностика з пухлиною легкого, ектопією нирки, кістою на підставі оглядової рентгенограми грудної клітини неможлива. Пієлографія, бронхографія не застосовуються, тому діагноз у новонароджених зазвичай ставиться на секції.

Кістозна форма секвестрація протікає по типу важкої пневмонії з високою температурою, кров'янистої мокротою. При кістозній формі ділянку секвестрація сполучається з бронхом. На рентгенограмі множинні ніздрюваті просвітлення нагадують картину при діафрагмальної грижі. У цих випадках рентгенологічне дослідження з контрастною клізмою дозволяє виключити діафрагмальну грижу. Однак поєднання секвестрація з діафрагмальної грижею або кістою сильно ускладнює діагноз.

Бронхографія, бронхоскопія та ангіографія з діагностичною метою у новонароджених майже не виробляються.



Категорія: Рентгенологічне дослідження новонароджених | Додав: 08.07.2016
Переглядів: 672 | Рейтинг: 0.0/0