Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рентгенологічне дослідження новонароджених

Гнійний отит новонароджених

Гнійний отит у новонароджених може виникнути внутрішньоутробно, під час пологів і після народження. Внутрішньоутробне виникнення гнійного отиту пов'язано з наявністю септичного процесу у матері або з попаданням навколоплідних вод в барабанну порожнину ще в ранньому зародковому періоді. Під час пологів у перші дні життя джерелом гострого отиту у дітей можуть служити інфекції матері або обслуговуючого персоналу, а також грип та пневмонія.

Клінічні симптоми мало характерні: підвищення температури, дратівливість, поганий сон, відмова від грудей, менінгеальні явища. Мала і вузька носоглотка і широка і коротка євстахієва труба у новонароджених полегшують перехід інфекції і запального процесу per continuitatem з верхніх дихальних шляхів на середнє вухо. Між барабанною порожниною і антрумом є місток із сполучної тканини, волокна якого можуть розбухати і роз'єднувати ці порожнини. Тому можливо, що затримався в антруме гній може дати обмежений ділянку запалення - антрит.

Методика рентгенографії внутрішнього вуха у маленьких дітей - антрография запропонована Gefferth в 1947 р. У нашій країні цю методику вперше стали застосовувати А. П. Шухат (1951), А. В. Гінгольд (1952), В. Р. Гінзбург.

Для дослідження внутрішнього вуха рентгенограма проводиться з центрацией через очну ямку: дитина лежить на спині; голова укладається на касету розміром 13 х 18 см, піднесену у верхнього краю під кутом 10 градусів до площини столу; підборіддя притиснутий до грудей. Центральний промінь прямує на перенісся (рис. 27).


Рис. 27. Внутрішнє вухо новонародженого.
А - укладання дитини; Б - рентгенограма; В - схема до неї; 1 - антрум; 2 - напівкружні канали (рис. Т. П. Троїцької-Трегубової).

Така методика дозволяє отримати чітке зображення пірамід скроневих кісток, верхніх і задніх півколових каналів, равлики і антрумов.

До півкруглі канали каналах латерально прилягає повітряна осередок соскоподібного відростка - антрум. При наявності у клітинці гною на рентгенограмі цій області може визначатися затінення. При двосторонньому антрите прозорість антрумов порівнюють з очницями або носовими кістками.



Категорія: Рентгенологічне дослідження новонароджених | Додав: 08.07.2016
Переглядів: 570 | Рейтинг: 0.0/0