Головна » Статті » Рентгенологічне дослідження новонароджених |
Розрізняють три форми вродженої атрезії хоан: перетинчасту, хрящову і кісткову. Найчастіше спостерігається кісткова атрезія, повна і неповна. Односторонні атрезії розпізнаються з народження. Клінічно на перший план виступають періодичні напади асфіксії і задухи. Напади асфіксії пов'язані з неможливістю дихати ротом під час смоктання. Нерідко розпізнавання атрезії хоан відбувається зі значним запізненням, так як діти пристосовуються до ротового дихання. Описані також випадки смертельного результату при нерозпізнаною двосторонньої атрезії хоан у новонароджених.
Рентгенологічне дослідження з зондуванням і контрастуванням хоан дозволяє розпізнати цю аномалію. Через тонкий каучуковий зонд в носові ходи в положенні дитини вниз головою вводиться 1 - 2 мл йодолипола. На рентгенограмі черепа, виробленої в бічній проекції, при наявності атрезії визначається місце затримки контрастної речовини або зонда в носовому ході. Кожну половину носа досліджують окремо (рис. 117, 118).
Природжені нориці носа, що виникають з дермоидных кіст, мають настільки маленький отвір, що зондування його і рентгенологічне дослідження з контрастною речовиною не рекомендується. Дермоїдна кіста носа. Обезображивающая дитини пухлина носа, виявляється відразу після народження. Диференціальна діагностика з передньої мозкової грижі заснована на даних рентгенограми черепа в бічній проекції, на якій в області пухлини виявляються включення: елементи кістяка або звапніння, які при грижі не зустрічаються. Стеноз трахеї описаний в поєднанні зі стенозом бронхів. Пухлина щитовидної або вилочкової залози також викликає здавлення трахеї. Такі діти народжуються мертвими. На рентгенограмі в бічній проекції видно різке звуження або відсутність просвіту в області трахеї. | |
Переглядів: 1047 | |