Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений

Звапнення, наслідки травматичних ушкоджень (геморагій)
При краниографии, виробленої в порядку або спільного дослідження, або, частіше, з приводу епілептичних припадків, іноді виявляються тіні звапніння, розташовані поверхнево і у глибині гемісфер, більш часто - в тім'яних областях. Перед рентгенологом стоїть важке завдання - визначити характер і причину цих звапніння, пов'язати їх з наявними клінічними ознаками, якщо такі є.

Щоправда, в одних випадках ці звапніння не проявляються ніякими клінічними ознаками, в інших спостерігаються епілептичні припадки, головні болі та інші нервові розлади. Анамнестичні дані вказують на невизначені перенесені захворювання, які дуже важко поставити в зв'язок з виявлення на рентгенограмі знахідками.

У літературі є чимало описів різних внутрішньочерепних звапніння, причину яких автори пояснюють або травмою, або запальним процесом, хоча і недостатньо переконливо. Багато описано випадків внутрішньочерепних звапніння з відповідною клінічною та патологоанатомічної картиною, причина яких залишається нез'ясованою (Н. Н. Альтгаузен, Бруннер).

Травматичні звапніння в більшості випадків є наслідками родової травми. Багато авторів визначають більшу частоту родових внутрішньочерепних крововиливів, особливо у недоношених дітей і при інструментальних пологах (В. А. Штерн, Нейперт та ін). Так, В. А. Штерну, внутрішньочерепні крововиливи спостерігаються переважно у недоношених дітей, у 50% випадків вони бувають субменингеальными. Нерідко ці крововиливи локалізуються поза важливих життєвих центрів в мозку і не ведуть до летального результату. Згодом вони піддаються організації і "обызвествлению".Однак потрібно зазначити, що внутрішньочерепні крововиливи, які виникають у зрілому віці, як показують численні спостереження (Н. Н. Альтгаузен), рідко піддаються "обызвествлению".

Послегеморрагические звапніння важко розпізнаються при рентгенологічному дослідженні, так як вони не дають характерних тіней. Тіні геморагічних звапніння різноманітні: гомогенні, губчасті або кораллообразные. Величина їх також різна.

Можливість травматичного походження звапніння не завжди може бути доведеною не тільки при рентгенологічному дослідженні, але і на секції. Лише іноді при секційних дослідженнях у вапняних масах виявляють кров'яні пігменти - гемосидерин, що вказує на наявність у минулому крововиливи. За даними Н. Н. Альтгаузена, послегеморрагические звапніння характеризуються тим, що займають порівняно невелику ділянку, мають чіткі контури і в кістках відсутні гіпертензивні зміни. Н. Б. Копилов та Н.Н Альтгаузен описали внутрішньочерепні звапніння при геморагічному пахименингите у вигляді плоских утворень, розташованих під твердою мозковою оболонкою. Потрібно відзначити, що внутрішньочерепні крововиливи можуть виникати при різних травмах, але звапніння їх в подальшому зустрічаються рідко.

Травматичні звапніння в більшості випадків виявляються клінічними симптомами, з яких найбільш частими є епілептичні припадки. Н. Н. Альтгаузен спостерігав у 32 випадках з 47 при таких обызвествлениях явища загальної та фокальній епілепсії. Нерідко при обызвествлениях виявляються зміни вторинного порядку: деформація і розширення шлуночків, облітерація субарахноїдальних просторів, деформація черепа на стороні звапнення. Іноді спостерігаються й інші симптоми невропатологічного характеру: підвищення сухожильних рефлексів, атрофія зорових нервів і ін.

Категорія: Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений | Додав: 06.07.2016
Переглядів: 7486 | Рейтинг: 0.0/0