Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рентгенодіагностика захворювань серця і судин

Променеве навантаження при рентгенологічному дослідженні
Рентгеновы промені, як відомо, володіють біологічною дією і не нешкідливі для організму людини. Граничної шкірної дозою при одноразовому рентгенологічному дослідженні в діагностичних цілях до останнього часу вважалося 100 Грн. Проте з'ясувалося, що ця доза не завищена, так як в деяких випадках вона може викликати легку ступінь променевої хвороби. Шкірні дози опромінення вказують лише на загальний рівень місцевого іонізуючого впливу. Для визначення ступеня поглинання рентгенівських променів різними тканинами внутрішніх органів застосовуються інтегральні дози.При цьому враховується пряме і розсіяне випромінювання. Встановлено, що органи грудної клітини поглинають до 85% прямого випромінювання. Розсіяне випромінювання в організмі тим менша, чим далі воно від кордонів прямого рентгенівського пучка. Найбільшою чутливістю до рентгенівського випромінювання мають гонади. Встановлено, що при рентгеноскопії органів грудної клітки гонадна доза, що отримується жінкою, в 10 - 12 разів перевищує гонадную дозу для чоловіків (С. А. Рейнберг, Б. М. Алієв, 1962). Зазначеними авторами визначено величини гонадных та інтегральних доз при рентгеноскопії і рентгенографії.

У роботах Б. М. Алієва і В. Х. Рабкіна (1964) наведені дози опромінення при всіх рентгенологічних методах дослідження. За одиницю ними прийнята доза опромінення 9 Р при рентгеноскопії органів грудної клітки. Таку ж дозу опромінення хворий отримує при одноразовому томографічних досліджень. При рентгенокимографии ця доза зменшується в 15 разів, флюорографії - у 18 разів, рентгенографії - у 80 разів. При электрокимографии серця і судин доза опромінення, навпаки, зростає в 2,8 рази, при рентгенокинематографии з звичайним флюоресцирующим екраном - в 17 разів, при зондуванні серця з звичайним рентгенівським апаратом - у 28 разів. Застосування електронно-оптичного підсилювача при всіх методах рентгенологічного дослідження зменшує вказану дозу опромінення до 12 разів, при рентгенотелевидении - до 15 разів.

Доза опромінення може бути зменшена з допомогою додаткових фільтрів без погіршення якості рентгенівського знімка, а також за рахунок зменшення часу дослідження, диафрагмирования, використання якісних підсилюючих екранів, хімікалій і т. д. Працівники рентгенівської служби повинні користуватися захисними засобами.

Категорія: Рентгенодіагностика захворювань серця і судин | Додав: 07.07.2016
Переглядів: 2068 | Рейтинг: 0.0/0