Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рентгенодіагностика захворювань серця і судин

Флюорографія
Сутність флюорографії полягає у фотографуванні рентгенівського зображення з звичайного екрану на мелкокадровую (24 х 24 або 32 х 32 мм) або крупнокадровую (70 х 70 або 100 х 100 мм) плівку. 

Мелкокадровая флюорографія - метод масового обстеження населення, що дає можливість виробляти на одному флюорографі за робочий день до 500 знімків на рулонній плівці (флюорографія відбору). Крупнокадровая флюорографія є методом масового обстеження населення, так і діагностики, який замінює рентгенографію.
 

Рис. 8. Схема флюорографії.

Флюорографія зародилася в установах протитуберкульозної служби і до цього часу є основним методом виявлення туберкульозу легень серед населення. 

С. А. Рейнберг в 1942 році запропонував використовувати флюорографію для виявлення серцево-судинної патології. В. о. Зодиев (1945) вперше розробив методику комплексного флюорографічного дослідження легенів і серцево-судинної системи.

Перші роки застосовувалася мелкокадровая флюорографія, останнім часом застосовується переважно крупнокадровая флюорографія, за основними показниками схожа з рентгенографією, з тією тільки різницею, що на флюорограмме гірше відображаються дрібні деталі об'єкту, що знімається. Однак флюорографія економічніше і практичніше рентгенографії.

Технічне обладнання і технічні умови. В даний час існують великі флюорографічні станції в містах, які є центром флюорографической служби області, краю і т. д. В їхньому віданні знаходяться різні флюорографічні установки: допустимі, автономні, універсальні і пересувні. 

До допустимим установок відносяться мелкокадровый або крупнокадровый флюорограф, який використовується з будь-яким рентгенівським апаратом, навіть малопотужним.

Автономна крупнокадровая установка обладнана захисною кабіною, дзеркальною оптикою і острофокусной трубкою.

Універсальна крупнокадровая флюорографічна установка обладнана просвинцованої герметичною кабіною з звичайним екраном на передній стінці, спеціальним оптичним пристроєм і генератором випромінювання, об'єднаними в одну систему. Обладнання становлять поодинокі флюорографічні касети та касети для рулонної плівки. 

Пересувні флюорографічні установки оснащені крупнокадровым флюорографом, фотолабораторією, приміщенням для обстежуваних і персоналу в спеціальних автобусах.

Методика флюорографію легенів, серця і великих судин здійснюється за принципами звичайної рентгенографії в стандартних проекціях: прямій, косих і бічних. Зазвичай флюорографія проводиться в прямій проекції, інші - за показаннями, обов'язково з контрастуванням стравоходу. Після глибокого вдиху і затримки дихання досліджуваного проводиться флюорограм. 

Флюорограми маркуються на стандартних спеціальних картках, номери їх фотографуються на знімках, які зберігаються в алфавітному порядку в картотеці для можливого порівняння записи в картках в динаміці.

Розшифровка флюорограми легенів, серця і великих судин здійснюється за тими ж принципами, що і звичайної рентгенограми. У деяких випадках проводиться додаткове обстеження у флюорографічному кабінеті.

До якості флюорограмм пред'являються такі ж вимоги, як і рентгенограм у сенсі контрастності, різкості, хорошою фотолабораторной обробки. Контрастної вважається флюорограм з ясними контурами 2 - 3 грудних хребців, ребер і кісток плечового пояса. К. В. Помельцев вважає контрастною таку флюорограмму, крізь яку можна читати дрібний друкарський шрифт. Різким зображення вважається, якщо видно кортикальний шар задніх відділів ребер.

При трактуванні флюорограми слід мати на увазі, що порівняно з рентгенограмой на ній краще виділяються м'які тканини шиї і грудної клітини. Корені легенів і кістки грудної клітки видно менш чітко, легеневої судинний малюнок має відносно малу прозорість і малу різкість переважно в центральних і внутрішніх відділах легень. У силу цього на флюорограмме відображаються лише більш або менш грубі зміни судинного малюнка. Знімок проглядається через флюороскоп (фільмоскоп), що збільшує зображення в 2 - 3 рази.При виявленні на флюорограмме патології досліджуваний підлягає детальному обстеженню - клінічному і рентгенологічному. Крупнокадровая флюорографія останнім часом стала надбанням широкої рентгенологічної практики.

Новітнім досягненням флюорографії є фотографування рентгенівського зображення з екрана електронно-оптичного підсилювача. Флюорографія застосовується при рентгенотелевизионном просвічуванні та ін Безумовно, флюорографія отримає подальший розвиток.

Категорія: Рентгенодіагностика захворювань серця і судин | Додав: 07.07.2016
Переглядів: 703 | Рейтинг: 0.0/0