Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рентгенодіагностика захворювань серця і судин

Электрорентгенография
Цей метод рентгенологічного дослідження створено на принципово новій основі. Сутність його полягає у використанні ефекту фотопровідності шарів напівпровідників для створення прихованого електростатичного зображення під дією рентгенівських променів, що фіксується на звичайному папері для письма.

Напівпровідником є заряджений шар аморфного порошку селену, нанесений на заземленную алюмінієву пластину (селеновая пластина).Склоподібний селен - найбільш ефективний фотопроводник з великим питомим опором у збудженому стані, має високу чутливість до опромінення рентгеновими променями.

Поява зображення на селенової пластині відбувається завдяки стікання зарядів пропорційна інтенсивності падаючих рентгенівських променів. Тому чутливість фотопроводника повинна знаходитися в лінійній залежності від падаючого випромінювання. Фотопроводник повинен мати чутливість, високу до рентгеновым променів і низьку до випромінювання інших частин спектру.

У зв'язку з великою роздільною здатністю селенових пластин рентгенівське зображення має «крайовим ефектом»: порошок відкладається в більшій кількості на сусідніх ділянках з різними потенціалами зарядів, що часто визначає переваги электрорентгенограммы перед іншими методами і обумовлюється потенціалами зарядки селенової пластини на початку витримки, умов витримки, прояви (Н. Р. Палєєв і співавт.,1971). 

 Технічне обладнання і технічні умови. Электрорентгенологический апарат ЕРГА-МУ представляє невеликий пересувається на роликах корпус зі змонтованими на ньому вузлами, що забезпечують отримання на звичайному папері без фотолабораторной обробки готової электрорентгенограммы через дві хвилини після експонування рентгеновими променями.

Всередині апарату розміщені зарядний пристрій, високовольтні блоки і реле часу, камера для очищення селенових пластин механічним способом. Зовні апарату, на передній стінці, розміщені пульт управління і блок реле часу. З двох кришок, розташованих зверху, одна дає доступ до блоку управління з розташованої в ній камерою закріплення, інша - до камери прояви з пристроєм для підйому і притиснення касет. Задня стінка двостулкові для доступу до технологічних вузлів. 

 Методика дослідженняЭлектрорентгенографический процес складається з наступних етапів:

- зарядка селенової пластини коронним розрядником, підключеним до напруги постійного струму від 6 до 10 кв; 

- опромінення при режимі звичайної рентгенографії селенової пластини рентгеновими променями, які, пройшовши через досліджувані органи, доходять до зарядженої пластини і утворять на ній приховане рентгенівське зображення;

- прояв селенової пластини здійснюється одним з наступних методів: пиловим, каскадним, рідким, магнітної пензлем. При пиловій метод найчастіше застосовується, верхній шар селенової пластини запилюється проявником; при каскадному - використовується многозернистый порошок-тонер, негативні заряди якого притягуються до позитивних зарядам селенового шару; при рідкому - виявляє порошок диспергується у бензині, гасі або скипидарі і т. д., магнітної пензлем - постійним магнітом;

- перенесення і закріплення на папері зображення на селенової пластині в парах проявника. Зображення на селенової пластині можна розглядати через 30 - 60 с, а на папері через 2 - 3 хв. 

Электрорентгенограмма відрізняється великою чіткістю контурів серця і судин, легеневого судинного малюнка, багатого дрібними деталями, простежуються до периферії легенів і за тінню серця (рис. 9). Крім того, на электрорентгенограмме відображаються трахея, біфуркація бронхів і ін
 

Рис. 9. Электрорентгенограмма органів грудної клітини в нормі.

Щоб зробити таку электрорентгенограмму, необхідно шматочком м'якої тканини зняти з селенової пластини рентгенівське зображення і знову зарядити її. Зняття зображення і зарядку можна повторювати до 1000 разів на одній пластині. Встановлено, що 1 м2 селенових пластин еквівалентний 1000 м2 рентгенівської плівки. Звідси зрозумілими стають економічні переваги використання электрорентгенографии (Н. Р. Палєєв і співавт., 1971).

У подальшому розробкою цього методу і перевіркою його в клінічній практиці займалися В. В. Найнис і співавт.; К. І, Амброзаїтіс і співавт.;Н. Р. Палєєв і співавт., В. Х. Рабкін). 

У медицині першим об'єктом застосування электрорентгенографии був кістково-суглобовий апарат. При цьому показана велика структурність хребців, черепа, ребер, ключиць та ін., краще зображення м'яких тканин - м'язів, шкіри, підшкірного жирового шару, міжм'язових перегородок, більш чітке позначення діафрагми і її синусів.

В даний час электрорентгенография застосовується для дослідження різних органів, в тому числі і органів грудної клітки.

Категорія: Рентгенодіагностика захворювань серця і судин | Додав: 07.07.2016
Переглядів: 740 | Рейтинг: 0.0/0