Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Основи флюорографії

Флюорографія при серцево-судинних захворюваннях
Флюорографія з самого початку введення в практику охорони здоров'я розцінювалася як масовий профілактичний метод для виявлення туберкульозу легень серед населення. У процесі масових флюорографічних досліджень як серед організованих, так і неорганізованих груп населення більшість дослідників переконалося, що при інтерпретації флюорограми виявляються не тільки туберкульозні, але і неспецифічні захворювання легенів, а також багато випадки вираженої, часто неусвідомленою патології серця і аорти.Тому ще в роки становлення в нашій країні флюорографії виникла думка про комплексному використанні цього цінного профілактичного методу для розпізнавання не тільки легеневих захворювань, але і серцево-судинної патології. Одержані в результаті комплексного застосування флюорографії матеріали дали повну підставу сподіватися на відбір за допомогою цього методу такої кількості підозрілих на серцево-судинну патологію, яке дозволило б провести профілактичні заходи в масштабах, мають практично відчутне соціальне значення.

С. А. Рейнберг вважає, що флюорографія при розумному використанні може і повинна зіграти вирішальну роль в попередженні низки тяжких захворювань серця і аорти. Проведені нами в цьому напрямку дослідження повністю підтвердили принципову правильність комплексного використання флюорографії, доказом чого може служити відбір за допомогою цього методу 2,1% загального числа досліджених, підозрілих на патологію серця та аорти.

D Abreu, Holfelder u. Berner, Zanca a. Herpel, Mason та інші зарубіжні автори поряд з матеріалами по флюорографическому виявлення туберкульозу легенів опублікували дані відбору з допомогою цього методу хворих з підозрою на серцево-судинну патологію. На жаль, це виявлення майже завжди носило випадковий характер, так як жоден із згаданих авторів не виробив якої-небудь певної методики відбору, що позбавляло можливості узагальнити отримані результати і ефективно використовувати їх для керівництва в звичайній практичній роботі.Відібрана серцево-судинна патологія займала у цих роботах досить скромне місце, так як дослідники цілком покладалися на перше враження, грунтуючись на звичній для рентгенолога картині вираженої патології з її типовими змінами форми, розмірів і положення серця. Цілком зрозуміло, що ці дані, отримані без використання якої-небудь певної методики, страждали великим суб'єктивізмом, в них була відсутня єдина термінологія. Часто в одну групу об'єднувалися різні захворювання.

Запропоноване нами в 1946 р. використання малокадровой флюорографії в цілях виявлення за виразно розробленої методики серцево-судинної патології стало першим досвідом не тільки в нашій країні, але і у всьому світі. Поставлена задача вимагала ст. першу чергу вивчення роздільної здатності цього методу у цікавлячій нас області, його меж, а також в зв'язку з цим критичної оцінки всіх існуючих рентгенокардиологических методів з відбором з них все, що могло б допомогти у флюорографічному розпізнаванні захворювань серця і аорти.

В даний час, коли на озброєнні є крупнокадровый флюорограф, який можна використовувати як для профілактичних оглядів, так і для досліджень в цілях діагностики, можна не обмежуватися флюорограммой в одній проекції, але отримувати зображення серцевого масиву в косих і бічних проекціях, що значно полегшує діагностику, але відпадає цілком зрозумілих причин при профілактичних дослідженнях.

Категорія: Основи флюорографії | Додав: 05.07.2016
Переглядів: 689 | Рейтинг: 0.0/0