Головна » Статті » Новини |
Вживання алкоголю змінює структуру та функції нейронів, розташованих в дорсомедиальном стріатумі, який, як відомо, відіграє важливу роль у поведінці, керованому цілями, як недавнно виявили американські вчені.
Дослідники виділили популяцію нейронів у головному мозку, які впливають на те, буде чи вживання однієї порції алкоголю вести до вживання наступної. Вони стверджують, що відкриття в подальшому може призвести до розробки методу лікування алкоголізму та інших залежностей.
Результати дослідження були опубліковані в журналі Journal of Neuroscience вченими з наукового центру медичного коледжу Texas A&M. Дослідники виявили, що вживання алкоголю змінює структуру і функції нейронів у дорсомедиальном стріатумі.
Як пояснює доктор Чжун Ванг, провідний автр дослідження, професор факультету нейробіології та експериментальних терапевтичних методів, алкоголізм є досить поширеним захворюванням, проте, його механізм залишається нерозкритим.
Доктор Ванг і його колеги застосували тваринну модель і визначили, що алкоголь насправді змінює фізичну структуру серединних шипиковых нейронів, які є основним типом клітин в стріатумі. Дані нейрони мають безліч гілок і шипів; кожен з них має один з двох типів допамінових рецепторів, D1/D2. Нейрони D1 відкривають певний біологічний шлях, тоді як нейрони D2 його закривають.
Дослідження показало, що допаминовый рцептор D1 також відіграє важливу роль у формуванні алкогольної залежності.Було обнаржено, що періодичне вживання великої кількості алкоголю робить вплив на нейрони D1, роблячи їх більш збудженими, що призводить до їх активації при меншому обсязі стимуляції. Якщо такі нейрони порушені, то людина відчуває бажання вжити алкоголь. Таким чином, виходить замкнуте коло, в якому вживання алкоголю призводить до більш легкої активації нейронів, а сама активація пробуджує бажання випити. | |
Переглядів: 377 | |