Головна » Статті » Новини |
Глиобластома, також відома як гліома четвертого ступеня, є агресивною первинною пухлиною головного мозку. Приблизно у 23 тисячі жителів США щорічно діагностують такий тип раку. Як правило, лікування включає оперативне втручання, хіміотерапію і радіотерапію, однак, таке лікування неефективне, оскільки не менше 50% хворих з гліобластомою помирають протягом одного року, а 90% помирають протягом трьох років після діагностики.
Дослідження, проведене під керівництвом доктора Роберта Прінса і доктора Лінди Лиау з ракового центру при Університеті Каліфорнії в Лос-Анджелесі, вивчало вплив комбінованого лікування з застосуванням децитабина і генетично модифікованих імунних клітин. Дане дослідження стало продовженням попереднього, яке було опубліковано в 2011 році і вивчало ефект децитабина на культуру людських клітин гліобластоми.
У новому дослідженні вчені використовували техніку, відому як перенесення штучно створених прийомних Т-клітин; вона полягає у виділенні та вирощуванні імунних клітин поза тіла людини, їх подальше перепрограмування з введенням гена рецепторів Т-клітин, який впливає на нью-йоркську эзофагиальную карциному плоских клітин, або NY-ESO-1. Після цього клеттки за допомогою ін'єкції знову вводили мишам з гліобластомою для отримання імунної відповіді, спрямованої на рак головного мозку.
Клітини глиобластмы не виробляють NY-ESO-1 природним шляхом, тому вчені вводили децитабин до ін'єкції перепрограмованих Т-клітин для того, щоб викликати експресію даної мети в ракових клітинах. Це допомагає лімфоцитів шукати і знаходити клітини гліобластоми в головному мозку, як пояснює доктор Прінс, професор нейрохірургії факультету, молекулярної і медичної фармакології. Таким чином, лімфоцити здатні долати різні перешкоди в мозку, щоб досягти ракових клітин, які мігрували від основного тіла пухлини.такі фактори мають важливе значення в лікуванні інвазивної гліобластоми, оскільки оперативне втручання може допомогти у видаленні основної маси пухлини, але при цьому не здатна визначити залишилися ракові клітини. | |
Переглядів: 404 | |