Головна » Статті » Новини |
Дослідники інноваційної корпорації BIOCAD вийшли на етап доклінічних досліджень препарату проти раку молочної залози. Планується, що новий препарат ефективний у лікуванні захворювання як на ранніх, так і на просунутих стадіях. Інновація полягає в тому, що розроблений препарат блокує відразу два рецептора одночасно: не тільки рецептори HER2, як більшість вживаних в даний час препаратів, але і рецептор HER3.Останній, приєднуючись до HER2, значно посилює ріст і метастазування пухлини, а також робить неефективним застосування моноспеціфіческіх анти-HER2 антитіл. Інвестиції в проект склали більше $1 000 000, на ринок препарат надійде вже у 2020 році.
В структурі смертності російських жінок від онкологічних захворювань рак молочної залози посідає перше місце, його частка становить 17,0%. «Питома вага» раку молочної залози в загальному масиві онкологічних захворювань у Росії становить 11,4%, в 2013 році було виявлено 47,05 випадків на 100 000 жінок, показник смертності досяг 15,68 на 100 000.
«Препарат володіє унікальною структурою: до моноклональному анти-HER2 антителу додані фрагменти іншого антитіла, до специфічного рецептора HER3», — пояснює механізм дії Роман Іванов, віце-президент з розробок і досліджень компанії BIOCAD. — Таким чином, препарат наділений подвійною специфічністю, що значно підвищує його ефективність і дозволяє розширити область його застосування». Одними з основних показань до застосування даного лікарського препарату будуть злоякісні новоутворення молочної залози та шлунка.
Незважаючи на те, що останнім часом з'явилося безліч препаратів проти раку молочної залози, в тому числі і засобів таргетної терапії, спрямованих проти рецептора HER2, таких як трастузумаб, показники виживаності, тривалості періоду до прогресування або рецидиву хвороби, а також смертність, незначно покращилися. У більшості випадків дана терапія виявляється неефективною через несприйнятливості пухлини до лікарських засобів.Розроблене інноваційною компанією BIOCAD моноклональне антитіло є одним з перших препаратів, здатних долати механізми формування стійкості і надавати ефективну дію на нечутливі до трастузумабу пухлини.
За словами генерального директора корпорації BIOCAD, Дмитра Морозова, розробники розраховують на високу віддачу від виробництва і продажу препарату: «Ми плануємо в значній мірі поліпшити показники ефективності нашого лікарського засобу щодо попереднім препаратів. Очікується підвищення частоти об'єктивної відповіді на 15% порівняно з комбінованою терапією поширеними зараз препаратами іноземного виробництва. А 5-річна виживаність пацієнтів при наявності ефективної терапії зможе з часом досягти 95%».В даний час рівень 5-річної виживаності росіянок з раком молочної залози становить 58,5%. Це дуже низький показник, особливо в порівнянні з результатами, наприклад, в США, де вона становить 84%, в Австралії — 73%, Японії — 74%, а в середньому по Європі — 63-67 %. За оцінками експертів корпорації, цей розрив може бути скорочений з появою ефективного і доступного для російських пацієнтів препарату.
Препарат був розроблений з використанням новітніх методів математичного моделювання, які дозволяють вибирати найбільш перспективні з точки зору ефективності та безпеки молекули – майбутні лікарські препарати — з унікальних імунних бібліотек BIOCAD. За рахунок впровадження інформаційних технологій в біотехнологічний процес R&D підрозділам BIOCAD вдається, по-перше, значно скоротити тривалість етапу розробки, а по-друге, забезпечити збереження всіх необхідних біологічних властивостей і відсутність побічних ефектів знайденого терапевтичного антитіла. | |
Переглядів: 365 | |