Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

ВЕРО-ВАНКОМІЦИН (VERO-VANCOMYCIN)

Дата реєстрації: 31.03.08/p

Реєстраційний номер: Р №001886/01-2003

Форма випуску, склад і упаковка ВЕРО-ВАНКОМІЦИН

Ліофілізат для приготування розчину для інфузій у вигляді маси від білого до білого з жовтуватим або рожевим відтінком кольору.

  1 фл.
ванкоміцин (у формі гідрохлориду) 500 мг

Флакони (1) - пачки картонні.

Застосування ВЕРО-ВАНКОМІЦИН

— ендокардит, спричинений Streptococcus viridans, Streptococcus bovis (монотерапія, комбінована терапія з аміноглікозидами);

— ендокардит, спричинені ентерококами (у т. ч. Еterococcus faecalis; в якості комбінованої терапії з аміноглікозидами для лікування);

— ранній ендокардит, обумовлений Staphylococcus epidermidis, Corinebacterium spp. після протезування клапана (в комбінації з рифампіцином, аміноглікозидами/обома антибіотиками);

— дифтероидный ендокардит;

— профілактика ендокардиту у окремих випадках;

— сепсис;

— інфекції кісток і суглобів;

— інфекції нижніх відділів дихальних шляхів;

— інфекції шкіри та м'яких тканин;

— інфекції, спричинені грампозитивними мікроорганізмами в разі алергії до пеніциліну, непереносимості/відсутності відповіді на лікування іншими антибіотиками (у т. ч. пеніцилінами, цефалоспоринами);

— інфекції, спричинені мікроорганізмами, чутливими до ванкоміцину, але стійкими до інших антимікробних препаратів;

— псевдомембранозний коліт (в якості розчину для прийому всередину).

Фармакологічна дія ВЕРО-ВАНКОМІЦИН

Антибіотик групи трициклічних глікопептидів, виділений з Amycolatopsis orientalis.

Бактерицидна дія ванкоміцину проявляється в результаті інгібування біосинтезу клітинної стінки. Крім того, ванкоміцин може змінювати проникність клітинної мембрани бактерій і синтез РНК. Перехресна стійкість між ванкоміцином та антибіотиками інших класів відсутній.

In vitro ванкоміцин активний відносно грампозитивних мікроорганізмів, зокрема Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis (у т. ч. гетерогенні метицилін-стійкі штами), Streptococcus pyogenes, Streptococcus pneumoniae (у т. ч. пеніцилін-стійкі штами), Streptococcus agalactiae, Streptococcus bovis, Streptococcus viridans, Enterococcus spp. (у т. ч. Enterococcus faecalis), Clostridium difficile (у т. ч. токсигенні штами, що приймають участь у розвитку псевдомембранозного ентероколіту) і Corinebacterium spp.. До інших мікроорганізмів, які чутливі до ванкоміцинуin vitro, належать Listeria monocytogenes, Lactobacillus spp., Actinomyces spp., Clostridium spp., Bacillus spp.

In vitro деякі ізольовані штами ентерококів та стафілококів виявляють стійкість до ванкоміцину.Комбінація ванкоміцину та аміноглікозидів проявляє синергізм in vitro відносно багатьох штамів Staphylococcus aureus, Streptococcus spp. (не належать энтерогруппе D), Enterococcus spp., Streptococcus viridans.

Ванкоміцин неактивний in vitro відносно грамнегативних мікроорганізмів, мікобактерій і грибів.

Режим дозування ВЕРО-ВАНКОМІЦИН

При введення ванкоміцину рекомендована концентрація становить не більше 5 мг/мл, швидкість введення не більше 10 мг/хв У пацієнтів, яким показано обмеження споживання рідини, може застосовуватися концентрація до 10 мг/мл, швидкість введення не перевищує 10 мг/хв. Однак, у випадку таких концентрацій зростає ймовірність розвитку побічних, явищ, пов'язаних зі швидкою інфузією препарату.

Дорослим

Препарат слід вводити по 2 г в/в (по 500 мг кожні 6 год/по 1 г кожні 12 год). Кожну дозу слід вводити зі швидкістю не більше 10 мг/хв протягом не менше 60 хв.

Вік і наявність ожиріння у пацієнта можуть вимагати зміни звичайної дози на підставі визначення концентрації ванкоміцину в сироватці.

Дітям

Препарат слід вводити по 10 мг/кг в/в кожні 6 ч. Кожну дозу слід вводити протягом не менше 60 хв.

Для новонароджених початкова доза становить 15 мг/кг, потім по 10 мг/кг кожні 12 год протягом першого тижня життя. Починаючи з другого тижня життя - кожні 8 год до досягнення віку одного місяця. Кожну дозу слід вводити протягом не менше 60 хв.

Пацієнтам з порушенням функції нирок необхідно індивідуально підбирати дозу. З метою підбору дози ванкоміцину для цієї групи пацієнтів можна використовувати рівень креатиніну сироватки.

У пацієнтів літнього віку ванкоміцин має нижчий кліренс та більший об'єм розподілу. Підбирання дози препарату для цієї групи слід проводити на підставі концентрації ванкоміцину в сироватці.

У недоношених дітей і пацієнтів похилого віку в результаті зниженої функції нирок може знадобитися зниження дози. Слід регулярно контролювати концентрацію ванкоміцину в сироватці.

Таблиця доз ванкоміцину для пацієнтів з порушеною функцією нирок
Кліренс креатиніну, мл/хв Доза ванкоміцину г/24 год
100 1.545
90 1.390
80 1.235
70 1.080
60 925
50 770
40 620
30 465
20 310
10 155

Цю таблицю можна застосовувати для визначення дози препарату при ануріїТаким пацієнтам слід призначати початкову дозу 15 мг/кг маси тіла для швидкого створення терапевтичних концентрацій препарату в сироватці. Доза, необхідна для підтримки стабільної концентрації препарату, що становить 1.9 мг/кг/24 год. При анурії рекомендовано вводити по 1 г кожні 7-10 днів.

Пацієнтам з вираженою нирковою недостатністю доцільно вводити підтримуючі дози: при КК 10-50мл/хв - по 1 г кожні 3-7 днів, при КК <10 мл/хв - по 1 г кожні 7-14 днів.

Приготування розчину для в/в введення

Розчин для ін'єкцій готують безпосередньо перед введенням препарату. У флакон з сухим, стерильним порошком ванкоміцину додають необхідний обсяг води для ін'єкцій, щоб отримати розчин з концентрацією 50 мг/мл Потрібне подальше розведення приготованого розчину!

Приготовані розчини ванкоміцину перед введенням підлягають подальшому розведення до концентрації не більше 5 мг/мл Потрібну дозу, розведеного ванкоміцину, слід вводити шляхом дробових в/в інфузій протягом не менше 60 хв. В якості розчинників можна використовувати 5% розчин декстрози для ін'єкцій або 0.9% розчин натрію хлориду для ін'єкцій.

Перед ін'єкцією приготовлений розчин для парентерального введення слід перевіряти візуально на наявність механічних домішок і зміни кольору.

Приготування розчину для прийому всередину

Ванкоміцин може застосовуватися перорально для лікування псевдомембранозного коліту, спричиненого Clostridium difficile, внаслідок застосування антибіотиків, а також для лікування стафілококового ентероколіту. В/В введення препарату не має переваг для лікування даних захворювань.

Препарат слід застосовувати в таких дозах: дорослим по 0,5 - 2 г 3-4 рази/добу, дітям по 0.04 г/кг 3-4 рази/добу. Відповідну дозу приготувати в 30 мл води і дати пацієнту випити або ввести через зонд. Для поліпшення смаку розчину до нього можна додавати звичайні харчові сиропи. Тривалість лікування від 7 до 10 днів.

Ванкоміцин неефективний при прийомі всередину в разі інших типів інфекцій.



Категорія: Ліки | Додав: 16.11.2016
Переглядів: 289 | Рейтинг: 0.0/0