Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

ВЕНТОЛИН® НЕБУЛИ (VENTOLIN NEBULES)

Дата реєстрації: 15.07.05/p

Реєстраційний номер: П №011022/01

Форма випуску, склад і упаковка ВЕНТОЛИН® НЕБУЛИ

Розчин для інгаляцій у небулах у вигляді прозорої рідини від безбарвного до світло-жовтого кольору.

  1 небула
сальбутамолу сульфат 3 мг
еквівалентно сальбутамолу 2.5 мг

Допоміжні речовини ВЕНТОЛИН® НЕБУЛИ : натрію хлорид, сірчана кислота розведена, вода очищена.

2.5 мл - поліетиленові ампули, спаяні між собою у вигляді стрипа (10) - пакети з алюмінієвої фольги ламіновані (2) - пачки картонні.

Застосування ВЕНТОЛИН® НЕБУЛИ

— купірування та профілактика нападів бронхіальної астми (у т. ч. у складі комплексної терапії астматичного статусу);

— лікування бронхіальної обструкції, що не піддається традиційній бронхолітичної терапії (у т. ч. при хронічної обструктивної хвороби легень).

Фармакологічна дія ВЕНТОЛИН® НЕБУЛИ

Селективний бета -2-адреноміметик. У терапевтичних дозах діє на бета2-адренорецептори гладкої мускулатури бронхів, надаючи незначний вплив на β1-адренорецептори міокарда.

Сальбутамол інгібує вивільнення з опасистих клітин гістаміну, лейкотрієнів, простагландину D2 і інших біологічно активних речовин протягом тривалого часу. Пригнічує ранню і пізню реактивність бронхів.Чинить виражений бронходилатуючий ефект, попереджаючи або купируя спазм бронхів, знижує опір у дихальних шляхах. Збільшує життєву ємність легень. Збільшує мукоциліарний кліренс (при хронічному бронхіті до 36%), стимулює секрецію слизу, активує функції миготливого епітелію.

Гальмує викид медіаторів запалення з тучних клітин і базофілів, зокрема викид гістаміну, індукований антитілами до иммуноглобулину Е, усуває антигензависимое придушення мукоциліарного транспорту і виділення фактора хемотаксису нейтрофілів. Попереджає розвиток індукованого алергеном бронхоспазму. Може призводити до зниження числа β1-адренорецепторів, в т.ч. на лімфоцитах.Володіє рядом метаболічних ефектів: знижує концентрацію калію в плазмі, впливає на глікогеноліз і виділення інсуліну, чинить гіперглікемічний (особливо у пацієнтів з бронхіальною астмою) і липолитический ефект, збільшує ризик розвитку ацидозу.

У рекомендованих терапевтичних дозах не чинить негативного впливу на серцево-судинну систему, не викликає підвищення артеріального тиску. В меншій мірі, порівняно з лікарськими засобами цієї групи, робить позитивний хроно - й інотропну дію. Викликає розширення коронарних артерій.

Після застосування інгаляційних форм дія розвивається швидко, початок ефекту - через 5 хв, максимум - через 30-90 хв (75% максимального ефекту досягається протягом 5 хв), тривалість - 4-6 ч.

Режим дозування ВЕНТОЛИН® НЕБУЛИ

Застосовують інгаляційно. Препарат Вентолин Небули не призначений для ін'єкцій.

Препарат Вентолин Небули необхідно застосовувати під наглядом фахівців за допомогою спеціального інгалятора (небулайзера) з маскою, Т-подібною трубкою або ендотрахеальної трубкою. У разі ризику розвитку гіпоксії внаслідок гіповентиляції, вдихуване повітря може бути збагачений киснем.

Вентолин Небули призначений для застосування в нерозведеному вигляді, однак при необхідності тривалого введення розчину сальбутамолу (більше 10 хв) препарат можна розвести стерильним 0.9% розчином натрію хлориду. Розчин, що залишився невикористаним в камері небулайзера після інгаляції, слід вилити.

Т. к. багато небулайзери діють тільки при наявності постійного потоку повітря, не виключено, що розпорошується препарат буде потрапляти в навколишнє середовище. Враховуючи це, Вентолин Небули слід застосовувати в добре провітрюваних приміщеннях; дану рекомендацію особливо суворо слід дотримуватися в стаціонарах, де небулайзерами можуть одночасно користуватися кілька пацієнтів.

Дорослі та діти старше 1.5 років

Середня початкова доза сальбутамолу, введеного інгаляційно за допомогою небулайзера, становить 2.5 мг, але може бути збільшена до 5 мг. Інгаляції можна повторювати 4 рази на добу. Для лікуваннятяжкої обструкції дихальних шляхів дорослі пацієнти можуть застосовувати препарат у високих дозах - до 40 мг/добу під суворим медичним контролем в умовах стаціонару.

Передозування ВЕНТОЛИН® НЕБУЛИ

Симптоми: спостерігаються частіше - гіпокаліємія, зниження артеріального тиску, лактоацидоз, тахікардія, м'язовий тремор, блювота; спостерігаються рідше - збудження, гіпофосфатемія, лейкоцитоз, респіраторний алкалоз; рідко - галюцинації, параноя, судоми, тахіаритмія.

Лікування: симптоматичне, при тахіаритмії вводять кардіоселективні β-адреноблокатори.

Побічні ефекти препарату ВЕНТОЛИН® НЕБУЛИ

Алергічні реакції: рідко - ангіоневротичний набряк, кропив'янка, гіпокаліємія.

З боку ЦНС: часто - тремор, головний біль; рідко - гіперактивність.

З боку серцево-судинної системи: часто - тахікардія; рідко - аритмія, суправентрикулярная тахікардія, екстрасистолія, миготлива аритмія, розширення периферичних судин.

З боку дихальної системи: рідко - парадоксальний бронхоспазм.

З боку травної системи: рідко - подразнення слизової оболонки порожнини рота і глотки.

З боку кістково-м'язової системи: рідко - м'язові судоми.

Протипоказання препарату ВЕНТОЛИН® НЕБУЛИ

— дитячий вік до 1.5 років;

— підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

З обережністю застосовують препарат при наявності в анамнезі тахіаритмії, тяжкої хронічної серцевої недостатності, артеріальної гіпертензії, тиреотоксикозу, феохромоцитоми, а також при вагітності та в період лактації.



Категорія: Ліки | Додав: 14.11.2016
Переглядів: 350 | Рейтинг: 0.0/0