Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

КУПРЕНИЛ (CUPRENIL)

Дата реєстрації: 23.07.08/p

Реєстраційний номер: П №013649/01-2002

Форма випуску, склад і упаковка КУПРЕНИЛ

Таблетки, вкриті оболонкою фіолетово-рожевого кольору, круглі, з однорідною поверхнею без плям і пошкоджень; на зламі - білого кольору.

  1 таб.
D-пеніциламін 250 мг

Допоміжні речовини КУПРЕНИЛ : крохмаль картопляний, полівінілпіролідон 25, тальк, магнію стеарат, оксиметилпропилцеллюлоза, полиоксиэтиленгликоль, титану діоксид, барвник Sicopharm Azorubinlack (Е122).

15 шт. - блістери (2) - коробки картонні.
100 шт. - банки пластмасові (1) - коробки картонні.

Застосування КУПРЕНИЛ

— хвороба Коновалова-Вільсона;

— отруєння міддю, неорганічними сполуками ртуті, свинцем, золотом, цинком;

— гемосидероз;

— цистиновый нефролітіаз;

— склеродермія;

— ревматоїдний артрит;

— алкогольний цироз печінки з гепатомегалією;

— фибропластическая форма гломерулонефриту.

Фармакологічна дія КУПРЕНИЛ

Комплексообразующее з'єднання. Утворює хелатні комплекси з іонами міді, ртуті, свинцю, заліза, миш'яку, кальцію, цинку, кобальту, золота. Зменшує всмоктування міді з їжі і усуває її надлишок в тканинах. Купренил впливає на різні ланки імунної системи (пригнічення Т-хелперної функції лімфоцитів, гальмування хемотаксису нейтрофілів і виділення ферментів з лізосом цих клітин, посилення функції макрофагів). Володіє здатністю порушувати синтез колагену, розщеплюючи перехресні зв'язки між знову синтезирующимися молекулами тропоколлагена.Чинить протизапальну дію. Пеніциламін є антагоністом піридоксину (вітаміну B6).

Режим дозування КУПРЕНИЛ

Встановлюють індивідуально, залежно від показань. Купренил призначають всередину, за 1-2 год до їди або через 2 год після їжі або прийому інших лікарських засобів. Препарат слід запивати тільки водою.

При хворобі Коновалова-Вільсона доза препарату визначається кількістю міді, виведеної із сечею за 24 год. Дорослим на початку лікування рекомендують призначати препарат у добовій дозі 250 мг, поступово підвищуючи її до 1.5 м (в окремих випадках до 2 г/сут). Добову дозу приймають дрібно протягом дня. Доза вважається ефективною, якщо добова екскреція міді з сечею (після першого тижня прийому препарату) перевищує 2 мг. надалі адекватність дози визначають на підставі рівня вільної міді в сироватці крові (не менше 10 мкг/мл). Дітям препарат призначають у дозі з розрахунку 20 мг/кг маси тіла на добу; максимальна добова доза - 500 мг.

При гострих отруєннях металами дорослим Купренил призначають у дозі 0.75-1.5 г/добу; дітям - у дозі з розрахунку 30-40 мг/кг/добу.

При цістінуріі дорослим призначають препарат у дозі 0.75-2 р/добу при одночасному призначенні вітаміну B6 і компенсації дефіциту міді. Дітям призначають препарат у дозі з розрахунку 90 мг/кг/добу.

При ревматоїдному артриті і склеродермії початкова доза препарату становить 125 мг/добу протягом першого тижня лікування при регулярному проведенні загальних аналізів крові та сечі. З другого тижня лікування дозу підвищують до 250 мг/добу; з третього - до 375 мг/добу. Лікування останньою дозою проводять протягом 3 міс. При відсутності клінічного ефекту дозу можна підвищити на 125 мг протягом наступних 3 місяців. Максимальна доза - 500 мг/добу; при її неефективності лікування слід відмінити. При поліпшенні стану хворого на терапію препаратом продовжують 1-2 роки, поступово знижуючи дозу до 250 мг, прийнятих 1 раз в 2 дні.

При алкогольному цирозі печінки доза препарату становить 250-125 мг/добу. Метою лікування є поступове зменшення розмірів печінки без посилення цитолізу. Терапію проводять під ретельним контролем активності АЛТ і АСТ у плазмі крові. Препарат приймають 1 раз/добу натще, не менше ніж за 1 год до або через 2 год після їди (рекомендовано перед вечерею), а також не раніше, ніж через 1 год після прийому будь-яких інших лікарських засобів.

Передозування КУПРЕНИЛ

Лікування: при необхідності проводять симптоматичну терапію.

Побічні ефекти препарату КУПРЕНИЛ

З боку травної системи: анорексія, нудота, блювання, діарея, афтозний стоматит, глосит, внутрішньопечінковий холестаз, панкреатит.

З боку системи кровотворення: еозинофілія, тромбоцитопенія, лейкопенія, анемія (апластична або гемолітична), агранулоцитоз.

З боку дихальної системи: інтерстиціальний пневмоніт, дифузний фиброзирующий альвеоліт, синдром Гудпасчера.

З боку ЦНС і периферичної нервової системи: повна втрата або спотворення смакових відчуттів; рідко - оборотний поліневрит (пов'язаний з дефіцитом вітаміну В6).

Дерматологічні реакції: шкірні висипання, епідермальний некроліз, алопеція.

Алергічні реакції: алергічний альвеоліт, лихоманка, поліміозит, дерматоміозит, волчаночноподобные реакції (артралгії, міалгії, еритематозний висип, появу антинуклеарних антитіл і антитіл до ДНК).

Інші: нефрит, збільшення молочних залоз з розвитком галактореї (у жінок), міастенія.

Протипоказання препарату КУПРЕНИЛ

— агранулоцитоз;

— системний червоний вовчак;

— міастенія;

— ниркова недостатність;

— вагітність;

— лактація (грудне вигодовування);

— підвищена чутливість до пеницилламину та інших компонентів препарату.



Категорія: Ліки | Додав: 01.12.2016
Переглядів: 288 | Рейтинг: 0.0/0