Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

КСЕЛОДА® (XELODA®)

Форма випуску, склад і упаковка КСЕЛОДА®

Таблетки, вкриті оболонкою світло-персикового кольору, довгасті, двоопуклі, з гравіюванням "XELODA" на одній стороні і "150" - на іншому боці таблетки.

  1 таб.
капецитабін 150 мг

Допоміжні речовини КСЕЛОДА® : лактоза безводна, натрію кроскармелоза, гіпромелоза (3 мПа.з), целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат.

Склад оболонки: Opadry Ys Персик-1-17255-A (гіпромелоза 6 мПа.з), тальк, титану діоксид, заліза оксид жовтий, заліза оксид червоний.

10 шт. - блістери (6) - пачки картонні.
60 шт. - флакони поліетиленові (1) - пачки картонні.

Застосування КСЕЛОДА®

— комбінована терапія з доцетакселом місцево-поширеного або метастатичного раку молочної залози, при неефективності хіміотерапії, що включає препарат антрациклінового ряду;

— монотерапія місцево-поширеного або метастатичного раку молочної залози, при неефективності хіміотерапії таксанами або препаратами антрациклінового ряду, або за наявності протипоказань до терапії антрациклінами;

— ад'ювантна терапія раку товстої кишки;

— терапія першої лінії метастатичного колоректального раку;

— терапія першої лінії поширеного раку шлунка.

Фармакологічна дія КСЕЛОДА®

Протипухлинний препарат, антиметаболит. Капецитабін - похідне фторпиримидина карбамат, цитостатик для прийому всередину, активується в тканині пухлини і надає на неї селективну цитотоксичну дію. In vitro капецитабін не має цитотоксичним ефектом. In vivo перетворюється у 5-фторурацил (5-ФУ), який піддається подальшому метаболізму. Утворення 5-ФУ відбувається переважно в тканині пухлини під дією пухлинного ангіогенного фактора - тимидинфосфорилазы (дТдФазы), що зводить до мінімуму системний вплив 5-ФУ на здорові тканини організму.Послідовна ферментна біотрансформація капецитабіну у 5-ФУ створює більш високі концентрації препарату в тканинах пухлини, ніж в навколишніх здорових тканинах.

Після перорального призначення капецитабіну хворим на рак товстої кишки концентрація 5-ФУ в тканині пухлини була вище його концентрації в навколишніх здорових тканинах в 3.2 рази.Співвідношення концентрацій 5-ФУ в тканині пухлини і плазмі - 21.4, відношення його концентрації в здорових тканинах і в плазмі - 8.9. Активність тимидинфосфорилазы в первинній колоректальної пухлини так само в 4 рази вище, ніж в навколишніх здорових тканинах.

У пухлинах людини, таких як рак молочної залози, шлунка, товстої кишки, шийки матки і яєчників міститься більше тимидинфосфорилазы, що здатна перетворювати 5'-ДФУР (5'-дезокси-5-фторуридин) в 5-ФУ, ніж у відповідних здорових тканинах.

Як здорові, так і пухлинні клітини метаболізують 5-ФУ в 5-фтор-2-дезоксіурідіна монофосфат (ФдУМФ) і 5-фторуридина трифосфат (ФУТФ). Ці метаболіти ушкоджують клітини шляхом двох різних механізмів.По-перше, ФдУМФ і фолатный кофактор N5-10-метилентетрагідрофолат зв'язуються з тимидилатсинтазой (TC) з утворенням ковалентно зв'язаного третинного комплексу. Це зв'язування пригнічує утворення тимидилата з урацилу. Тимидилат є необхідним попередником тимидина трифосфату, який, у свою чергу, дуже важливий для синтезу ДНК, так що нестача цієї речовини може призвести до пригнічення клітинного поділу. По-друге, в процесі синтезу РНК транскрипционные ферменти ядра можуть помилково включити в неї ФУТФ замість уридина трифосфату (УТФ). Ця метаболічна помилка порушує процесинг РНК і синтез білка.

Режим дозування КСЕЛОДА®

Препарат приймають внутрішньо, запиваючи водою, не пізніше, ніж через 30 хв після їди.

Стандартний режим дозування

При проведенні монотерапії препарат Кселода призначають у дозі 2500 мг/м2/добу (по 1250 мг/м2 2 рази/добу, вранці та ввечері) протягом 2 тижнів з подальшим семиденним перервою.

При комбінованій терапії доцетакселом Кселоду призначають по 1250 мг/м2 2 рази /добу протягом 2 тижнів з наступною тижневою перервою у поєднанні з доцетакселом у дозі 75 мг/м1 раз у 3 тижні.Премедикація проводиться перед введенням доцетаксела у відповідності з інструкцією по застосуванню доцетаксела.

При комбінованій терапії з цисплатином Кселоду призначають по 1000 мг/м2 2 рази/добу протягом 2 тижнів з наступною тижневою перервою у поєднанні з цисплатином (80 мг/м2 1 раз в 3 тижні, в/в інфузія протягом 2 год). Перша доза Кселоди призначається ввечері в 1-й день циклу терапії, остання - вранці на 15-й день.

Протиблювотні засоби і премедикація для забезпечення адекватної гідратації призначаються перед введенням цисплатину у відповідності з інструкцією по його застосуванню.

Розрахунок сумарної добової дози капецитабіну проводять в залежності від площі поверхні тіла (таблиця 1).

Таблиця 1. Розрахунок дози капецитабіну (стандартна початкова доза)

Доза 1250 мг/м2 (2 рази/добу) Кількість таблеток, що приймаються вранці Кількість таблеток, що приймаються ввечері
Площа поверхні тіла (м2) Доза на прийом (мг) 150 мг 500 мг 150 мг 500 мг
≤1.26 1500 - 3 - 3
1.27-1.38 1650 1 3 1 3
1.39-1.52 1800 2 3 2 3
1.53-1.66 2000 - 4 - 4
1.67-1.78 2150 1 4 1 4
1.79-1.92 2300 2 4 2 4
1.93-2.06 2500 - 5 - 5
2.07-2.18 2650 1 5 1 5
≥2.19 2800 2 5 2 5

Корекція дози в процесі лікування

Загальні рекомендації

Явища токсичності при лікуванні Кселодю можна усунути симптоматичною терапією та/або зміною дози Кселоди (перервавши лікування чи зменшивши дозу препарату).

При токсичності 1 ступеня корегувати дозу не слід.

При токсичності 2 і 3 ступеня застосування Кселоди слід припинити. Після того, як вираженість небажаних явищ зменшиться до 1 ступеня прийом Кселоди можна відновити у повній дозі чи скоригувати відповідно до рекомендацій, які наведені в таблиці 2.



Категорія: Ліки | Додав: 01.12.2016
Переглядів: 270 | Рейтинг: 0.0/0