Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

КОРБИС (CORBIS)

Дата реєстрації: 21.04.06/p

Реєстраційний номер: ЛЗ-001526

Форма випуску, склад і упаковка КОРБИС

Таблетки, вкриті оболонкою світло-жовтого кольору, круглі, з рискою на одній стороні.

  1 таб.
бісопрололу фумарат 5 мг

Допоміжні речовини КОРБИС : кальцію гідрофосфат безводний, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, крохмаль прежелатинізований, магнію стеарат, заліза оксид жовтий, титану діоксид, триацетин, гіпромелоза, етилцелюлоза.

10 шт. - стрипи з алюмінієвої фольги (3) - пачки картонні.

Застосування КОРБИС

— артеріальна гіпертензія;

— ІХС;

— профілактика нападів стенокардії.

Фармакологічна дія КОРБИС

Селективний бета1-адреноблокатор, без власної симпатоміметичної активності, не має мембраностабілізуючу дію. Знижує активність реніну плазми, зменшує потребу міокарда в кисні, зменшує ЧСС в спокої і при навантаженні. Надає гіпотензивну, антиаритмічну та антиангінальну дію.

Блокуючи в невисоких дозах бета1-адренорецептори серця, зменшує стимулированное катехоламінами утворення цАМФ з АТФ, знижує внутрішньоклітинний струм іонів кальцію, чинить негативний хроно-, дромо - батмо - і інотропну дію, пригнічує провідність і збудливість, знижує скоротність міокарда.

При збільшенні дози надає бета2-адреноблокуючу дію. ЗПОС у перші 24 год застосування препарату збільшується (в результаті реципрокного зростання активності альфа-адренорецепторів та усунення стимуляції бета2-адренорецепторів), через 1-3 доби повертається до вихідного, а при тривалому призначенні знижується.

Гіпотензивна дія пов'язана зі зменшенням хвилинного об'єму крові, симпатичної стимуляції периферичних судин, зниженням активності ренін-ангіотензинової системи (має велике значення для хворих з вихідною гіперсекрецією реніну), відновленням чутливості у відповідь на зниження артеріального тиску і впливом на ЦНС. При артеріальній гіпертензії ефект настає через 2-5 днів, стабільна дія через 1-2 місяці.

Антиангінальна дія обумовлена зменшенням потреби міокарда в кисні в результаті урежения ЧСС і зниження скоротливості, подовженням діастоли, поліпшенням перфузії міокарда. За рахунок підвищення кінцевого діастолічного тиску в лівому шлуночку і збільшення розтягування м'язових волокон шлуночків може підвищувати потребу в кисні, особливо у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю.

Антиаритмічна дія обумовлена усуненням аритмогенних факторів (тахікардії, підвищеній активності симпатичної нервової системи, збільшеного вмісту цАМФ, артеріальної гіпертензії), зменшенням швидкості спонтанного порушення синусового і ектопічного водіїв ритму та уповільненням AV проведення (переважно в антеградном і, в меншій мірі в ретроградним напрямках через AV-вузол) і по додаткових шляхах. При застосуванні в середніх терапевтичних дозах, на відміну від неселективних бета-адреноблокаторів, виявляє менш виражений вплив на органи, що містять β2-адренорецептори (у т. ч. підшлункова залоза, скелетні м'язи, гладка мускулатура периферичних артерій, бронхів і матки), і на вуглеводний обмін, не викликає затримки іонів натрію в організмі. Вираженість атерогенного дії не відрізняється від дії пропранололу. При застосуванні у великих дозах (≥200 мг) надає блокуючий ефект на обидва підтипу бета-адренорецепторів, головним чином, в бронхах і гладких м'язах судин.

Режим дозування КОРБИС

Препарат слід приймати внутрішньо 2.5 - 5 мг одноразово, вранці натщесерце, не розжовуючи.

При необхідності дозу збільшують до 10 мг 1 раз/добу. Максимальна добова доза становить 20 мг.

У пацієнтів з порушенням функції нирок при КК<20 мл/хв або з вираженими порушеннями функції печінки максимальна добова доза становить 10 мг.

Передозування КОРБИС

Симптоми: аритмія, шлуночкова екстрасистолія, виражена брадикардія, AV-блокада, зниження артеріального тиску, хронічна серцева недостатність, ціаноз нігтів пальців або долонь, утруднення дихання, бронхоспазм, запаморочення, непритомні стани, судоми.

Лікування: промивання шлунка і призначення адсорбуючих лікарських засобів, симптоматична терапія.При розвиненій AV-блокаді в/в 1-2 мг атропіну, епінефрину або постановка тимчасового кардіостимулятора. При шлуночковій екстрасистолії - лідокаїн (препарати 1а класу не застосовуються).При зниженні АТ - пацієнтові слід перебувати в положенні Тренделенбурга; якщо немає ознак набряку легенів - в/в плазмозамінні розчини, при неефективності-введення епінефрину, допаміну, добутаміну (для підтримки хронотропного та інотропного дії та усунення вираженого зниження АТ).При серцевій недостатності - серцеві глікозиди, діуретики, глюкагон. При судомах - в/в діазепам. При бронхоспазмі - бета2-адреностимулятори інгаляційно.

Побічні ефекти препарату КОРБИС

З боку ЦНС і периферичної нервової системи: підвищена стомлюваність, слабкість, запаморочення, головний біль, розлади сну, депресія, занепокоєння, сплутаність свідомості або короткочасна втрата пам'яті, галюцинації, астенія, міастенія, парестезії в кінцівках (у хворих з "переміжною" кульгавістю і синдромом Рейно), тремор.

З боку органів чуття: порушення зору, зменшення секреції слізної рідини, сухість і болючість очей, кон'юнктивіт.

З боку серцево-судинної системи: синусова брадикардія, відчуття серцебиття, порушення провідності міокарда, AV блокада (аж до розвитку повної поперечної блокади і зупинки серця), аритмії, ослаблення скоротливості міокарда, розвиток (збільшення) хронічної серцевої недостатності (набряк щиколоток і стоп, задишка), зниження артеріального тиску, ортостатична гіпотензія, прояви ангіоспазму (посилення порушення периферичного кровообігу, похолодання нижніх кінцівок, синдром Рейно), біль у грудях.

З боку травної системи: сухість слизової оболонки порожнини рота, нудота, блювота, біль у животі, запори або діарея, порушення функції печінки (темна сеча, жовтушність склер або шкіри, холестаз), зміна смаку.

З боку лабораторних показників: підвищення АЛТ і/або АСТ, рівня білірубіну, тригліцеридів.

З боку дихальної системи: закладеність носа, утруднення дихання при призначенні у високих дозах (втрата селективності) та/або у схильних пацієнтів - ларингоспазм, бронхоспазм.

З боку ендокринної системи: гіперглікемія (у пацієнтів з інсуліннезалежний цукровий діабет), гіпоглікемія (у хворих, які отримують інсулін), гіпотиреоїдне стан.

З боку статевої системи: ослаблення лібідо, зниження потенції.

З боку кістково-м'язової системи: біль у спині, артралгія.

З боку системи кровотворення: тромбоцитопенія (незвичні кровотечі та крововиливи), агранулоцитоз, лейкопенія.

Дерматологічні реакції: посилення потовиділення, гіперемія шкіри, висип, псоріазоподібні шкірні реакції, загострення симптомів псоріазу.

Алергічні реакції: шкірний свербіж, висип, кропив'янка.

Вплив на плід: внутрішньоутробна затримка росту, гіпоглікемія, брадикардія.

Інші: синдром "відміни" (посилення нападів стенокардії, підвищення АТ).

Протипоказання препарату КОРБИС

— шок (у т. ч. кардіогенний);

— колапс;

— набряк легенів;

— гостра серцева недостатність;

— хронічна серцева недостатність у стадії декомпенсації;

— AV-блокада II-III ступеня;

— синоатріальна блокада;

— СССУ;

— виражена брадикардія;



Категорія: Ліки | Додав: 30.11.2016
Переглядів: 273 | Рейтинг: 0.0/0