Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

КОМБИВИР (COMBIVIR)

Дата реєстрації: 15.12.04/p

Реєстраційний номер: П №016050/01

Форма випуску, склад і упаковка КОМБИВИР

Таблетки, вкриті оболонкою від білого до практично білого кольору, овальні, з гравіруванням "GXFC3" на одній стороні.

  1 таб.
ламівудин 150 мг
зидовудин 300 мг

Допоміжні речовини КОМБИВИР : целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмалю гликолат тип А, кремній колоїдний безводний, магнію стеарат.

Склад оболонки: Opadry YS білий-1-7706-G (гіпромелоза, титану діоксид, макрогол 400, полісорбат 80).

10 шт. - блістери (6) - пачки картонні.

Застосування КОМБИВИР

— лікування ВІЛ-інфекції у дорослих і дітей старше 12 років з прогресуючим імунодефіцитом (вміст клітин CD4+ менше 500/мкл).

Фармакологічна дія КОМБИВИР

Комбінований противірусний препарат, до складу якого входять ламівудин і зидовудин, є високоефективними виборчими інгібіторами ВІЛ-1 і ВІЛ-2. Ламівудин - синергіст зидовудину щодо пригнічення реплікації ВІЛ у культурі клітин. Обидві речовини послідовно метаболізуються внутрішньоклітинними киназами до 5М'-трифосфату (ТФ). Ламивудина-ТФ і зидовудину-ТФ є субстратами для зворотної транскриптази ВІЛ і конкурентними інгібіторами цього ферменту.Однак противірусна активність ламивудина і зидовудину зумовлена переважно включенням їх монофосфатною форми в ланцюг вірусної ДНК, внаслідок цього відбувається розрив ланцюга.Трифосфати ламивудина і зидовудину володіють значно меншим спорідненістю до ДНК-полімеразам людських клітин.

Комбінована терапія ламівудином та зидовудином уповільнює розвиток резистентності до зидовудину у пацієнтів, які раніше не отримували антиретровірусну терапію.

Ламівудин в комбінації із зидовудином знижує вірусне навантаження і збільшує кількість клітин CD4+.Ламівудин в комбінації із зидовудином, а також терапія, що включає поряд з іншими препаратами ламівудин і зидовудин, значно знижують ризик прогресування захворювання і летального результату.

Режим дозування КОМБИВИР

Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1 таблетці 2 рази/добу. Комбивир можна приймати незалежно від прийому їжі.

Лікування Комбивиром повинні проводити лікарі, які мають досвід терапії ВІЛ-інфекції.

У тих випадках, коли необхідно знизити дозу Комбивира, зменшити дозу або відмінити один з його компонентів (ламівудин або зидовудин), можна застосовувати окремі препарати ламивудина (эпивир ТриТиСи) і зидовудину (ретровір).

У пацієнтів з нирковою недостатністю концентрації ламивудина і зидовудину в крові підвищені внаслідок уповільнення їх елімінації. Оскільки пацієнтам з порушенням функції нирок (КК менше 50 мл/хв) у ряді випадків необхідно індивідуально підбирати дозу ламивудина і зидовудину, рекомендується призначати їм окремі препарати ламивудина і зидовудину.

При печінковій недостатності може спостерігатися кумуляція зидовудину внаслідок уповільнення його зв'язування його з глюкуроновою кислотою. У пацієнтів з тяжким ступенем порушення функції печінки рекомендується застосовувати ламівудин та зидовудин у вигляді окремих препаратів, щоб мати можливість індивідуально підбирати дози зидовудину.

При вираженій анемії (рівень гемоглобіну менше 9 г/дл або 5.59 ммоль/л) або нейтропенії (кількість нейтрофілів менше 1.0х109/л) може знадобитись корекція дози зидовудину. Ймовірність розвитку гематологічних побічних ефектів вище у пацієнтів зі зниженим резервом кісткового мозку до початку терапії, особливо у пацієнтів із запущеною ВІЛ-інфекцією. Оскільки, призначаючи Комбивир, неможливо індивідуально підібрати дози ламивудина і зидовудину, рекомендується застосовувати окремі препарати ламивудина і зидовудину.

Передозування КОМБИВИР

Дані про випадки передозування Комбивира немає. Разом з тим, є обмежені дані про наслідки гострого передозування ламивудина і зидовудину. Жоден з цих випадків не закінчився летальним результатом, і стан всіх пацієнтів нормалізувався. Яких-небудь специфічних ознак або симптомів описано не було.

У разі передозування рекомендується контролювати стан пацієнта для своєчасного виявлення ознак інтоксикації і проводити стандартну підтримуючу терапію. Оскільки ламівудин виводиться за допомогою діалізу, при передозуванні можна застосовувати неперервний гемодіаліз, однак відповідного клінічного досвіду поки немає. Мабуть, гемодіаліз і перитонеальний діаліз малоефективні при виведенні з організму зидовудину, але прискорюють елімінацію його метаболіту (глюкуроніду).

Побічні ефекти препарату КОМБИВИР

Щодо багатьох побічних ефектів невідомо, обумовлені вони ламівудином, зидовудином, широким спектром інших препаратів, які використовуються для лікування ВІЛ-інфекції, або ж є наслідком самої хвороби. Комбивир може викликати побічні ефекти, характерні для ламивудина і зидовудину. В даний час немає даних про те, що комбінація ламивудина і зидовудину має адитивної токсичністю.

За частотою побічні реакції розділені на такі категорії: дуже часто (≥10%), часто (≥1% і <10%), іноді (≥0.1% та <1%), рідко (≥0.01% та <0.1%), дуже рідко (<0.01%).

Ламівудин

З боку системи кровотворення: іноді - нейтропенія, анемія, тромбоцитопенія; дуже рідко - есенціальна апластична анемія.

З боку обміну речовин: перерозподіл/накопичення жирової тканини. Частота цього побічного ефекту залежить від безлічі факторів, у т. ч. від конкретної комбінації антиретровірусних препаратів.

З боку ЦНС і периферичної нервової системи: часто - головний біль; дуже рідко - парестезії; є повідомлення про периферичної невропатії, однак її зв'язок з терапією ламівудином не ясна.

З боку травної системи: часто - нудота, блювання, болі в епігастрії, діарея; іноді - транзиторне підвищення рівнів печінкових ферментів (АСТ, АЛТ); рідко - панкреатит, зв'язок якого з лікуванням ламівудином не встановлена, підвищення рівнів сироваткової амілази.

Дерматологічні реакції: часто - висип, алопеція.

Порушення з боку кістково-м'язової системи: часто - артралгія, м'язові ураження; рідко - рабдоміоліз.

Інші: часто - втома, загальне нездужання, лихоманка.

Зидовудин

З боку системи кровотворення: часто - анемія (може знадобитися переливання крові), нейтропенія та лейкопенія; іноді - тромбоцитопенія та панцитопенія (з гіпоплазією кісткового мозку); рідко - есенціальна апластична анемія; дуже рідко - апластична анемія.

Лейкопенія, нейтропенія, анемія частіше виникають при застосуванні зидовудину у високих дозах (1.2-1.5 г/добу), у пацієнтів з пізніми стадіями ВІЛ (особливо при зниженому костномозговой резерві до початку лікування) і, зокрема, у пацієнтів з кількістю клітин CD4+ менше 100/мкл. У деяких пацієнтів необхідно знижувати дозу зидовудину або взагалі скасувати його. Нейтропенія виникає частіше у тих пацієнтів, у яких кількість нейтрофілів, рівні гемоглобіну та рівень вітаміну В12 в сироватці знижені в момент початку лікування зидовудином.

З боку обміну речовин: рідко - молочнокислий ацидоз при відсутності гіпоксії, анорексія. Можливо перерозподіл/накопичення жирової тканини (частота цього побічного ефекту залежить від безлічі факторів, у т. ч. від конкретної комбінації антиретровірусних препаратів).

З боку ЦНС і периферичної нервової системи: дуже часто - головний біль; часто - запаморочення; рідко - безсоння, парестезії, сонливість, зниження розумової активності, судоми, тривога і депресія.

З боку серцево-судинної системи: рідко - кардіоміопатія.

З боку дихальної системи: іноді – задишка, бронхіальна астма; рідко - кашель.

З боку травної системи: дуже часто - нудота; часто - блювання, болі у животі, діарея; часто - підвищення рівнів печінкових ферментів та білірубіну; іноді - метеоризм; рідко - пігментація слизової оболонки рота, зміна смакових відчуттів, диспепсія, панкреатит, ураження печінки, такі як тяжка гепатомегалія.

Дерматологічні реакції: часто - пігментація нігтів і шкіри, кропив'янка, пітливість; іноді – висип, свербіж.

З боку кістково-м'язової системи: часто - міалгія; іноді - міопатія.

З боку сечовидільної системи: прискорене сечовипускання.

З боку репродуктивної системи: рідко - гінекомастія.

Інші: часто - загальне нездужання; іноді - гарячка, генералізований біль; рідко - озноб, біль у грудях, грипоподібний синдром.



Категорія: Ліки | Додав: 30.11.2016
Переглядів: 364 | Рейтинг: 0.0/0