Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

КОАЛІЦІАДА® (KLACID)

Дата реєстрації: 22.12.06/p

Реєстраційний номер: П №012722/02

Форма випуску, склад і упаковка КОАЛІЦІАДА®

Таблетки, вкриті оболонкою жовтого кольору, овальні.

  1 таб.
кларитроміцин 250 мг

Допоміжні речовини КОАЛІЦІАДА® : натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль прежелатинізований, кремнію діоксид, повідон, стеаринова кислота, магнію стеарат, тальк, хіноліновий жовтий (E104).

Склад оболонки: гіпромелоза, гипролоза, пропіленгліколь, сорбитана моноолеат, титану діоксид, сорбінова кислота, ванілін, хіноліновий жовтий (E104).

7 шт. - чарункові упаковки контурні (1) - пачки картонні.
10 шт. - упаковки контурні чарункові (1) - пачки картонні.
14 шт. - чарункові упаковки контурні (1) - пачки картонні.

Застосування КОАЛІЦІАДА®

— інфекції нижніх відділів дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія);

— інфекції верхніх відділів дихальних шляхів (фарингіт, синусит);

— інфекції шкіри та м'яких тканин (фолікуліт, бешиха);

— мікобактеріальні інфекції, спричинені Mycobacterium avium і Mycobacterium intracellulare. Локалізовані інфекції, спричинені Mycobacterium chelonae, Mycobacterium fortuitum і Mycobacterium kansasii;

— профілактика поширення інфекції, зумовленої комплексом Mycobacterium avium (MAC), ВІЛ-інфікованих хворих з вмістом лімфоцитів CD4 (Т-хелперних лімфоцитів) не більше 100/мм3;

— для ерадикації Нelicobacter pylori і зниження частоти рецидивів виразки дванадцятипалої кишки;

— одонтогенні інфекції.

Фармакологічна дія КОАЛІЦІАДА®

Напівсинтетичний антибіотик групи макролідів. Надає антибактеріальну дію, взаємодіючи з 50S рибосомальною субодиницею бактерій і пригнічуючи синтез білка в мікробній клітині.

Кларитроміцин продемонстрував високу активність in vitro проти стандартних та ізольованих культур бактерій. Високоефективний щодо багатьох аеробних та анаеробних грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів. Дослідження, проведені in vitro, підтверджують високу ефективність кларитроміцину щодо Legionella pneumophila, Mycoplasma pneumoniae та Helicobacter pylori.

Препарат також активний відносно аеробних грампозитивних мікроорганізмів: Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Listeria monocytogenes; аеробних грамнегативних мікроорганізмів: Haemophilus influenzae, Haemophilus parainftuenzae, Moraxella catarrhalis, Neisseria gonorrhoeae, Legionella pneumophila; інших мікроорганізмів: Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia pneumoniae (TWAR), Chlamydia trachomatis, мікобактеріїMycobacterium leprae, Mycobacterium kansasii, Mycobacterium chelonae, Mycobacterium fortuitum, Mycobacterium avium complex (MAC): Mycobacterium avium, Mycobacferium intracellulare.

До кларитроміцину нечутливі Enterobacteriaceae, Pseudomonas spp., а також інші, не розкладають лактозу грамнегативні бактерії.

Продукція бета-лактамази не впливає на активність кларитроміцину. Більшість штамів стафілококів, резистентних до метициліну та оксациллину, володіє стійкістю до кларитроміцину.

Чутливість Helicobacter pylori до кларитроміцину вивчалася на ізолятах Н. pylori, виділених від 104 пацієнтів до початку терапії препаратом. У 4 пацієнтів були виділені резистентні до кларитроміцину штами Н. pylori, у двох - штами з проміжною резистентністю, у решти 98 пацієнтів ізоляти Н. pylori були чутливі до кларитроміцину.

Кларитроміцин чинить дію in vitro та відносно більшості штамів наступних мікроорганізмів (однак безпека та ефективність застосування кларитроміцину в клінічній практиці не підтверджена клінічними дослідженнями і практичне значення залишається неясним): аеробні грампозитивні мікроорганізми:Streptococcus agalactiae, стрептококи (групи C, F,G), стрептококи групи Viridans; аеробні грамнегативні мікроорганізми: Bordeteila pertussis, Pasteurella multocida; анаеробні грампозитивні мікроорганізми:Сlostridium perfringens, Peptococcus niger, Propionibacterium acnes; анаеробні грамнегативні мікроорганізми: Bacteroides melaninogenicus; Borrelia burgdorferi, Treponema pallidum, Campylobacter jejuni.

Основним метаболітом кларитроміцину в організмі людини є мікробіологічно активний метаболіт 14-гідроксикларитроміцин. Мікробіологічна активність метаболіту така ж, як у вихідної речовини, або в 1-2 рази слабкіше відносно більшості мікроорганізмів. Виняток становить Нaemophilus influenzae, проти якого ефективність метаболіту в 2 рази вища. Вихідна речовина і її основний метаболіт виявляють або адитивний, або синергічний ефект щодо Нaemophilus influenzae в умовах in vitro та in vivo в залежності від культури бактерій.

Режим дозування КОАЛІЦІАДА®

Таблетки приймають внутрішньо незалежно від прийому їжі.

Дорослим зазвичай призначають по 250 мг 2 рази/добу. У важких випадках дозу збільшують до 500 мг 2 рази/добу. Тривалість лікування зазвичай складає від 5-6 до 14 днів.

Пацієнтам з порушенням функції нирок (КК менше 30 мл/хв) призначають половину звичайної дози Клацида, тобто 250 мг 1 раз/добу або при більш тяжких інфекціях - по 250 мг 2 рази/добу.Лікування таких хворих продовжують не більше 14 днів.

При мікобактеріальних інфекціях препарат призначають по 500 мг 2 рази/добу. При інфекційних захворюваннях, спричинених мікобактеріями, крім туберкульозу тривалість лікування встановлює лікар.

Для профілактики розповсюдження інфекцій, спричинених MAC, Коаліціада призначають по 500 мг 2 рази/добу.

При одонтогенних інфекціях доза кларитроміцину становить 250 мг 2 рази/добу протягом 5 днів.

Для ерадикації H. pylori призначають комбіновану терапію трьома препаратами. Перша схема: кларитроміцин по 500 мг 2 рази/добу, лансопразол - по 30 мг 2 рази/добу і амоксицилін по 1 г 2 рази/добу протягом 10 днів. Друга схема: кларитроміцин по 500 мг 2 рази/добу, амоксицилін по 1 г 2 рази/добу і омепразол по 20 мг/добу протягом 7-10 днів.

Можливо призначення комбінованої терапії двома препаратами. Перша схема: кларитроміцин по 500 мг 3 рази/добу в комбінації з омепразолом у дозі 40 мг/добу протягом 14 днів, з призначенням протягом наступних 14 днів омепразолу в дозі 20-40 мг/добу. Друга схема: кларитроміцин по 500 мг 3 рази/добу в комбінації з лансопразолом в дозі 60 мг/добу протягом 14 днів. Для повного загоєння виразки може знадобитися додаткове зниження кислотності шлункового соку.

Передозування КОАЛІЦІАДА®

Симптоми: нудота, блювання, болі в животі, діарея. У одного пацієнта з біполярним розладом в анамнезі після прийому кларитроміцину в дозі 8 г з'явилися зміни психічного стану, параноїдна поведінка, гіпокаліємія і гіпоксемія.

Лікування: слід видалити неабсорбированный препарат з ШКТ і проводити симптоматичну терапію.Гемодіаліз і перитонеальний діаліз не чинить істотного впливу на рівень кларитроміцину в сироватці, що характерно і для інших препаратів групи макролідів.

Побічні ефекти препарату КОАЛІЦІАДА®

З боку травної системи: часто - діарея, блювання, біль у животі та нудота, порушення смаку; іноді - глосит, стоматит, кандидоз порожнини рота, знебарвлення язика і зубів (знебарвлення зубів оборотно і зазвичай відновлюється професійної чищенням у зубного лікаря); рідко - порушення функції печінки, включаючи минуще підвищення активності печінкових ферментів і гепатоцеллюпярный та/або холестатичний гепатит, що супроводжувався або не супроводжувалося жовтяницею (печінкова дисфункція може бути важкою і зазвичай оборотна), панкреатит, псевдомембранозний коліт (від середнього ступеня тяжкості до загрозливого життя);у поодиноких випадках реєстрували факти смерті від печінкової недостатності, які зазвичай спостерігалися при наявності серйозних супутніх захворювань та/або одночасному застосуванні інших лікарських засобів.

Алергічні реакції: кропив'янка, гіперемія шкіри, шкірний свербіж, анафілаксія, синдром Стівенса-Джонсона.

З боку ЦНС: минущі головні болі, запаморочення, тривожність, безсоння, кошмарні сновидіння, дзвін у вухах, сплутаність свідомості, дезорієнтація, галюцинації, психоз, деперсоналізація (причинно-наслідковий зв'язок яких з прийомом препарату не встановлений); рідко - судоми, парестезії; в окремих випадках - втрата слуху (при припиненні прийому кларитроміцину слух відновлювався), зміна нюху (зазвичай у поєднанні з спотвореннями смакових відчуттів).

З боку серцево-судинної системи: рідко - подовження інтервалу QT на ЕКГ (як і в інших макролідів), шлуночкова тахікардія, шлуночкова аритмія типу пірует.

З боку системи кровотворення: в окремих випадках - лейкопенія, тромбоцитопенія.

З боку ендокринної системи: в окремих випадках - гіпоглікемія (при одночасному прийомі гіпоглікемічних препаратів).

З боку сечовидільної системи: в окремих випадках - інтерстиціальний нефрит.

Діти з пригніченим імунітетом

У хворих на СНІД та іншими імунодефіцитами, які отримують Коаліціада для лікуваннямікобактеріальних інфекцій у більш високих дозах протягом тривалого часу, часто важко диференціювати небажані ефекти препарату від симптомів ВІЛ - інфекції або інтеркурентних захворювань. У пацієнтів, які приймали кларитроміцин всередину в дозі 1 г, в основному спостерігалися:

З боку травної системи: нудота, блювання, спотворення смаку, біль у животі, діарея, здуття живота, запор, (у 2-3% пацієнтів) підвищення рівня ACT і АЛТ; рідко - сухість у роті.

З боку ЦНС: головний біль, порушення слуху; рідко - безсоння.

З боку системи кровотворення: у 2-3% пацієнтів - лейкопенія, тромбоцитопенія.

Інші: шкірний висип; рідко - диспное, підвищення рівня азоту сечовини крові.

Протипоказання препарату КОАЛІЦІАДА®

— одночасний прийом астемізолу, цизаприду, пімозиду, терфенадину, ерготаміну, дигідроерготаміну;

— порфірія;

— вагітність;

— лактація (грудне вигодовування);

— дитячий вік до 3 років;

— підвищена чутливість до антибіотиків групи макролідів.

З обережністю слід призначати препарат пацієнтам з порушеннями функції печінки і нирок.



Категорія: Ліки | Додав: 29.11.2016
Переглядів: 276 | Рейтинг: 0.0/0