Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

КИТРИЛ® (KYTRIL®)

Форма випуску, склад і упаковка КИТРИЛ®

Таблетки, вкриті оболонкою білого або майже білого кольору, трикутні, двоопуклі, на одному боці таблетки гравіювання "К1".

  1 таб.
гранісетрон (у формі гідрохлориду) 1 мг

Допоміжні речовини КИТРИЛ® : целюлоза мікрокристалічна, гіпромелоза 3 мпа (гідроксипропілметилцелюлоза), лактози моногідрат, магнію стеарат, натрію крохмалю гликолат.

Склад плівкової оболонки: Opadry YS-1-18027-A (гіпромелоза, титану діоксид (Е171), макрогол 400, полісорбат 80).

10 шт. - блістери (1) - пачки картонні.

Застосування КИТРИЛ®

— терапія і профілактика нудоти та блювання при проведенні цитостатичної хіміо - і променевої терапії дорослих і дітей старше 2 років, а також післяопераційної нудоти та блювання у дорослих (для розчину для ін'єкцій);

— терапія і профілактика нудоти та блювання при проведенні цитостатичної хіміо - і променевої терапії у дорослих та дітей старше 12 років (для таблеток).

Фармакологічна дія КИТРИЛ®

Протиблювотний препарат. Гранісетрон є селективним антагоністом 5-гидрокситриптаминовых (5-НТ3) рецепторів, розташованих в закінченнях блукаючого нерва і тригерній зоні дна IV шлуночка мозку (практично не впливає на інші рецептори серотоніну), з виражену протиблювотну ефектом.

Усуває нудоту, що виникає при збудженні парасимпатичної нервової системи, внаслідок вивільнення серотоніну энтерохромаффинными клітинами.

Режим дозування КИТРИЛ®

Для профілактики виникнення нудоти та блювання при цитостатичної терапії дорослимпризначають в/м 3 мг/3 мл за 15 хв до початку цитостатичної хіміотерапії або променевої терапії, або в/в струминно 3 мг/3 мл (не менше 30 сек) в нерозведеному вигляді або після розведення 3 мг у 15 мл води для ін'єкцій, або в/в крапельно в 20-50 мл інфузійного розчину (не менше 5 хв) до початку цитостатичної хіміотерапії або променевої терапії.

Курс профілактичного лікування - до 5 днів. У більшості випадків одноразового застосування Китрила достатньо для контролю нудоти і блювоти протягом 24 год.

Для лікування використовуються ті ж дози Китрила, що і для профілактичного прийому. У разі необхідності можливе повторне додаткове в/в введення з інтервалом не менше 10 хв.

Всередину призначають по 1 мг 2 рази/добу або 2 мг 1 раз/добу протягом не більше 7 днів. При цьому перша доза повинна бути прийнята за 1 год до введення хіміопрепаратів або проведення променевої терапії, друга - через 12 год після першої.

Максимальна добова доза не повинна перевищувати 9 мг.

Дітям старше 2 років призначають в/в краплинно одноразово в дозі 40 мкг/кг маси тіла (але не більше 3 мг/добу) в 10-30 мл інфузійного розчину протягом не менше 5 хв. Профілактичний прийом повинен бути завершений до початку хіміотерапії. У разі необхідності можливе одне додаткове застосування Китрила в тій же дозі (до 3 мг) протягом 24 год.

Всередину дітям старше 12 років призначають по 1 мг 2 рази/добу (першу дозу за 1 год. до початку хіміотерапії, другу - через 12 год після першої).

При післяопераційній нудоті і блювоті дорослим призначають одноразово 1 мг в 5 мл 0.9% розчину натрію хлориду в/в струминно повільно (не менше 30 сек) до початку індукції анестезії або під час появи нудоти і блювоти. Максимальна добова доза - 2 мг.

Китрил не застосовується для лікування і профілактики нудоти і блювання після оперативних втручань удітей.

Корекції дози у пацієнтів з нирковою та печінковою недостатністю та хворих літнього віку не потрібно.

Приготування розчину для в/в інфузії

Для отримання інфузійного розчину вміст ампули розчиняють у стерильному розчині (0.9% або 0.18% розчин натрію хлориду, 4% або 5% розчин декстрози, розчин Хартмана, розчин натрію лактату або 10% розчин манітолу) до отримання обсягу від 20 до 50 мл; використання інших розчинів не допускається.Рекомендується готувати розчин безпосередньо перед введенням. Готовий розчин можна використовувати протягом 24 год, якщо він знаходиться в асептичних умовах, при кімнатній температурі, у захищеному від попадання прямих сонячних променів місці.

Передозування КИТРИЛ®

Застосування гранисетрона у вигляді одноразової ін'єкції у дозі 38.5 мг не супроводжувалося розвитком серйозних небажаних ефектів, крім легкого головного болю.

Лікування: специфічний антидот для Китрила не відомий. Проводять симптоматичну терапію.

Побічні ефекти препарату КИТРИЛ®

З боку травної системи: біль у животі, запор або діарея, підвищення активності печінкових трансаміназ (АЛТ, АСТ) зазвичай в межах їх нормальних значень; рідко - печія, зміна смакових відчуттів.

З боку нервової системи: головний біль, безсоння, сонливість, слабкість; рідко - тривога, неспокій, запаморочення.

З боку серцево-судинної системи: аритмія, біль у грудях, підвищення або зниження артеріального тиску.

Алергічні реакції: шкірні висипання, гіпертермія, бронхоспазм, кропив'янка, свербіж.

Протипоказання препарату КИТРИЛ®

— період лактації (грудне вигодовування);

— підвищена чутливість до гранисетрону або будь-якого компонента препарату.

З обережністю слід призначати препарат при часткової кишкової непрохідності, вагітності.

Ефективність і безпека застосування препарату у формі таблеток у дітей віком до 12 років і у формі розчину для ін'єкцій у дітей до 2 років не встановлені.



Категорія: Ліки | Додав: 28.11.2016
Переглядів: 289 | Рейтинг: 0.0/0