Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

Хінін

 Chininum, хінінодин з найважливіших алколоїдов хінної кори (Cortex Cinchonae) дерева, яке культивується в Південній Америці і, у вигляді порослі, на території колишнього СРСР (на Чорноморському побережжі Кавказу, у Вірменії). У медицині застосовують розчинні солі хініну, які в педіатрії призначають головним чином. для специфічної профілактики і лікування малярії, рідше - як жарознижувальний засіб.

В даний час для профілактики і лікування малярії частіше використовується більш ефективний і менш токсичний акрихін.

Хінін призначають при не витривалості хворим акрихіну, при лікуванні тривало рецидивуючих форм малярії і при коматозної малярії.

Препарати хініну

 Chininum hydrohloricum, хлористоводородный хінін - легкі, білі, тонкі, голчасті кристали чи білий дрібнокристалічний порошок без запаху, дуже гіркого смаку, розчинні у воді. Містять 82% хініну. Призначається частіше всередину в порошках 2 - 3 рази в день.

Добова доза для дітей у віці до 1 року - 0,01 r на місяць життя дитини, наприклад 5-місячній дитині 0,05 на день; з 2 років до 10 років - 0,1 г на рік життя, наприклад 5-річній дитині 0 5; від 11 до 15 років - 1 г на день.

Підшкірно хінін вводять при важких формах малярії, при різкій нудоті і блювоті, при внутрішньому вживанні хініну, при наявності ускладнень з боку шлунка і кишок і рецидивуючої малярії. У цих випадках хінін вводять у вигляді: 1) 10% розчину соляно-кислого хініну на фізіологічному розчині (підігріти до 35°), 2) хинопирина, який має наступний склад:

Chinini hydrochlorici 3,0 
Antipyrini 2,0 
Aq. destill 6,0.

Стерильний розчин хинопирина вводять глибоко в підшкірну клітковину шприцом з сухою голкою (пам'ятати про можливість некрозу тканин).

Доза для дорослого - 1 мл на одне впорскування; весь курс лікування 5 - 10 ін'єкцій.

Доза для дітей: доза дорослого множиться на десяткову дріб, відповідну за кількістю десятих часток віком дитини. Наприклад: дитина 3 років - 1 Х 0,3 = 0,3 мл Кількість ін'єкцій від 5 до 10.

 Chininum sulfuricum, сірчанокислий хінін - білий дрібнокристалічний порошок гіркого смаку, важко розчинний у воді. Містить 73% хініну. Застосовується в тих же дозах, що і хлористоводородный хінін, але менш уживаний, зважаючи на його найгіршою всмоктування.

 Euchininum, эйхинин - этилугольный ефір хініну - тонкі ніжні білі голочки без запаху, важко розчинні у воді і не володіють гірким смаком.Застосовується в дозах, що в півтора рази більших, ніж хінін хлористоводородный, тобто до 1 року - 0,015 г эйхинина на місяць життя, від 2 до 10 років - 0,15 г на рік життя, від 11 до 15 років - 1,5 - 2,0 г в день.

Лікування малярії у дітей солями хініну проводиться відповідно до інструкції Наркомздоров'я СРСР від 16.III 1944 р. наступним чином. Хінін дають відповідно віку дитини 3 дні поспіль, потім 4 дні перерва; всього 4 таких тижневих циклу.

Хінін може викликати побічні явища: шум у вухах, запаморочення, блювання, серцебиття, безсоння. Полегшуються ці явища одночасним призначенням хініну з аспірином, кофеїном, хлористим кальцієм, бромистим кальцієм. При ідіосинкразії до хініну спостерігаються дерматити, лихоманка, гемоліз еритроцитів, блювота, задишка. Протипоказання до призначення хініну: ідіосинкразія до хініну, гемоглобінурійная лихоманка, захворювання середнього і внутрішнього вуха; відносне протипоказання - декомпенсація серця.

Rp. Chinini hydrochlorici 0,3 
D. t. d. № 9 in oblatis 
S. По 1 облатке 3 рази в день дитині 9 років.

Rp. Euchinini 0,03 
Sacchari 0,2 
М. f. pulv. D. t. d. № 9 
S. По 1 порошку 3 рази на день дитині 6 міс.

Rp. Chinini hydrochlorici 3,0 
Antipyrini 2,0 
Aq. destill. 6,0 
D. Sterilis, 
S. По 0,5 мл підшкірно дитині 6 років.

Препарати хінної кори

 Tinctura chinae composita, складна хінна настоянка; до складу її входять: хінна кора, шкірка мандарина, корінь тирличу, плоди коріандру і спирт - прозора, червоно-бура, гірка на смак рідина. Призначається як гіркоту перед їжею 2 - 3 рази в день.

Механізм сокогонного дії гіркот був розкритий учнями В. П. Павлова - Н. Д. Стражеско та П. Я. Борисовим. Застосовуючи розроблені Павловим методи уявного годування та ізольованого шлуночка, ці автори показали, що гіркоти впливають на секрецію шлункових залоз рефлекторно: дратуючи смакові рецептори слизової оболонки ротової порожнини, вони посилюють виділення шлункового соку.

 Guttae Botkini, краплі Боткіна; до складу їх входять: складна хінна настоянка, солянокислий хінін, гофманівські краплі, розведена соляна кислота, перечномятное олія - прозора рідина червоно-бурого кольору, ефірного та м'ятного запаху, гіркого смаку.

Застосовується як stomachicum всередину 2 - 3 рази в день.

Rp. S-rae Chinae compositae 
Т-rae amarae аа 10,0 
MDS. По 15 крапель до їжі 2 - 3 рази на день дитині 10 років.



Категорія: Ліки | Додав: 03.07.2016
Переглядів: 580 | Рейтинг: 0.0/0