Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

КЕТИЛЕПТ® (KETILEPT)

Дата реєстрації: 26.02.08/p

Реєстраційний номер: ЛСР-001052/08

Форма випуску, склад і упаковка КЕТИЛЕПТ®

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою білого або майже білого кольору, круглі, двоопуклі, з гравіруванням літери "E" на одному боці та числа "201" - на іншому, без або майже без запаху.

  1 таб.
кветіапіну фумарат 28.78 мг,
що відповідає змісту кветіапіну 25 мг

Допоміжні речовини КЕТИЛЕПТ® : целюлоза мікрокристалічна, лактоза моногідрат, натрію карбоксиметилкрахмал (тип А), повідон, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний (безводний).

Склад оболонки: гіпромелоза, титану діоксид, лактози моногідрат, макрогол 4000, триацетин (триацетилглицерол).

10 шт. - блістери (3) - пачки картонні.
10 шт. - блістери (6) - пачки картонні.
30 шт. - флакони темного скла (1) - пачки картонні.
60 шт. - флакони темного скла (1) - пачки картонні.

Застосування КЕТИЛЕПТ®

— гострі та хронічні психози, включаючи шизофренію;

— лікування маніакальних епізодів при біполярному розладі.

Фармакологічна дія КЕТИЛЕПТ®

Антипсихотичний засіб (нейролептик). Проявляє більш високу спорідненість до серотонінових 5-НТ2-рецепторів, ніж до допаминовым D1і D2-рецепторів головного мозку. Також має більш високу спорідненість з гістаміновими та α1-адренорецепторами і меншим по відношенню до α2-адренорецепторами. Не виявлено помітного спорідненості кветіапіну до м-холіно - та бензодіазепіновими рецепторами.

У стандартних тестах кветіапін проявляє антипсихотическую активність.

Результати вивчення екстрапірамідних симптомів (ЕПС) у тварин виявили, що кветіапін спричиняє слабку каталепсію у дозі, яка ефективно блокує допамінові D2-рецептори.

Кветіапін викликає селективне зменшення активності мезолімбічних А10 допамінергічних нейронів порівняно з А9 нигростриарными нейронами, втягнутими в моторну функцію.

У ході клінічних досліджень (у дозі 75-750 мг/добу) не виявлено відмінностей між застосуванням кветиацина та плацебо щодо частоти виникнення випадків ЕПС і супутнього використання антихолінергічних препаратів.

Кветіапін не викликає тривалого підвищення концентрації пролактину в плазмі крові. У численних дослідженнях з фіксованою дозою не виявлено відмінностей у рівні пролактину при використанні кветіапіну або плацебо.

У клінічних дослідженнях кветіапін показав ефективність при лікуванні позитивних та негативних симптомів шизофренії.

Вплив кветіапіну на 5-НТ2- і D2-рецептори триває до 12 год після прийому препарату.

Режим дозування КЕТИЛЕПТ®

Кетилепт слід приймати всередину 2 рази/добу, незалежно від прийому їжі.

У дорослих сумарна добова доза в перші 4 дні терапії становить 50 мг (1-й день), 100 мг (2-й день), 200 мг (3-й день) та 300 мг (4-й день). Починаючи з 4-го дня, звичайна ефективна добова доза препарату становить 300 мг.

Залежно від клінічної реакції і переносимості кожного пацієнта дозу можна уточнити в межах від 150 мг до 750 мг/добу. Безпека добових доз вище 800 мг у клінічних дослідженнях не оцінювалася.

При гострих маніакальних епізодів при біполярному розладі сумарна добова доза в перші 4 дні терапії становить 100 мг (1-й день), 200 мг (2-й день), 300 мг (3-й день) і 400 мг (4-й день). Подальший підбір дози до 800 мг/добу до 6-го дня можливий з підвищенням не більш ніж по 200 мг/добу.Залежно від клінічної реакції і переносимості кожного пацієнта дозу можна уточнити в межах від 200 мг до 800 мг/добу.

Звичайна ефективна доза знаходиться в межах від 400 до 800 мг/добу.

Для підтримання ремісії доцільно застосовувати найнижчу дозу. Пацієнтів слід періодично досліджувати з метою визначення необхідності підтримуючої терапії.

При поновленні терапії менш ніж через 1 тиждень після скасування Кетилепта, прийом препарату можна продовжувати в дозі, використаної для підтримуючої терапії. При поновленні терапії у пацієнтів, які не отримували Кетилепт більше 1 тижня, слід виконувати правила первинного підбору дози і встановити ефективну дозу з клінічної реакції пацієнта.

Рекомендована початкова доза у літніх пацієнтів становить 25 мг/добу, потім дозу слід збільшувати на 25-50 мг/добу до досягнення ефективної дози, яка зазвичай нижча, ніж у молодих пацієнтів.Обережний підбір і знижені дози рекомендуються також для ослаблених пацієнтів або схильних до гіпотензивних реакцій.

Пацієнтам з нирковою і печінковою недостатністю рекомендується почати терапію з 25 мг/добу, потім щодня підвищувати дозу на 25-50 мг до досягнення ефективної дози залежно від клінічної реакції пацієнта та індивідуальної переносимості.

Передозування КЕТИЛЕПТ®

Дані про передозування кветіапіну обмежені.

Симптоми: сонливість, надмірна седація, тахікардія, зниження артеріального тиску. Вкрай рідко повідомлялося про випадки тяжкого передозування кветіапіну, що призводили до смерті або комі.

Лікування: специфічних антидотів до кветиапину немає. Проводять симптоматичну терапію та заходи, спрямовані на підтримку функції дихання, серцево-судинної системи, забезпечення адекватної оксигенації та вентиляції.

Медичне спостереження повинно бути продовжено до повного одужання пацієнта.

Побічні ефекти препарату КЕТИЛЕПТ®

Найчастішими побічними ефектами кветіапіну є сонливість, запаморочення, сухість у роті, помірна астенія, запор, тахікардія, ортостатична гіпотензія та диспепсія. За сумарними даними клінічних досліджень, кількість пацієнтів, які припинили прийом препарату з-за побічної дії, приблизно однаково в групах, які отримували плацебо і кветіапін. Як і в разі застосування інших антипсихотичних засобів, під час прийому кветіапіну відзначені непритомність, злоякісний нейролептичний синдром, лейкопенія, нейтропенія та периферичні набряки.

Небажані явища, що спостерігаються при прийомі кветіапіну і класифіковані за системами організму, перераховані в наступному порядку: дуже часто >1/10); часто (<1/10 і > 1/100); іноді (<1/100 і >1/1000); рідко (<1/1000); дуже рідко (<1/10.000).

З боку системи кровотворення: часто - лейкопенія; іноді - еозинофілія; дуже рідко - нейтропенія.

З боку обміну речовин: часто збільшення маси тіла (переважно на перших тижнях лікування), підвищення сироваткових трансаміназ (АЛТ, ACT); іноді - підвищення рівня ГГТ, загального холестерину, тригліцеридів після прийому їжі (безсимптомні підвищення зазвичай проходили при продовженні введення кветіапіну); дуже рідко - гіперглікемія, цукровий діабет.



Категорія: Ліки | Додав: 28.11.2016
Переглядів: 285 | Рейтинг: 0.0/0