Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

КАРДУРА (CARDURA)

Дата реєстрації: 05.05.06/p

Реєстраційний номер: П №011944/01

Форма випуску, склад і упаковка КАРДУРА

Таблетки білі, круглі, двоопуклі, з гравіюванням "CN 1" на одному боці та логотипом Pfizer - на іншій.

  1 таб.
доксазозин (у формі мезилату) 1 мг

Допоміжні речовини КАРДУРА : натрію крохмалю гликолат, целюлоза мікрокристалічна, лактоза, магнію стеарат, натрію лаурилсульфат.

7 шт. - блістери (2) - пачки картонні.
10 шт. - блістери (3) - пачки картонні.
14 шт. - блістери (1) - пачки картонні.

Застосування КАРДУРА

— доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ), для лікування затримки відтоку сечі і інших симптомів, пов'язаних з ДГПЗ. У хворих з ДГПЗ препарат можна призначати як при наявності артеріальної гіпертензії, так і при нормальному АТ. При призначенні препарату хворим з ДГПЗ з нормальним АТ зміна останнього несуттєво. При цьому у хворих з артеріальною гіпертензією та ДГПЗ можна проводити ефективну монотерапію Кардурой;

— артеріальна гіпертензія, як ефективний засіб у більшості хворих для контролю АТ. При неефективності монотерапії препарат може бути призначений в комбінації з іншими антигіпертензивними засобами, такими як тіазидні діуретики, бета-адреноблокатори, блокатори повільних кальцієвих каналів або інгібітори АПФ.

Фармакологічна дія КАРДУРА

Альфа1-адреноблокатор.

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози

Призначення доксазозина хворим з симптомами доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ призводить до значного поліпшення уродинаміки та зменшення проявів симптомів захворювання. Це дію препарату пов'язують із селективною блокадою α-адренорецепторів, розташованих у стромі і капсулі передміхурової залози і шийці сечового міхура.

Доведено, що доксазозин є блокатором α1-адренорецепторів підтипу 1А, які становлять приблизно 70% від усіх підтипів α1-адренорецепторів, представлених в простаті. Цим і пояснюється його дію у пацієнтів з ДГПЗ.

Підтримуючий ефект лікування Кардурой і його безпеку доведені при тривалому застосуванні препарату (наприклад, до 48 міс).

Артеріальна гіпертензія

Застосування Кардуры у хворих з артеріальною гіпертензією призводить до значущого зниження артеріального тиску внаслідок зменшення ОПСС. Поява цього ефекту пов'язують з селективною блокадою α1-адренорецепторів, розташованих у мережі судин. При прийомі препарату 1 раз/добу клінічно значущий гіпотензивний ефект зберігається протягом 24 год. тиск знижується поступово, максимальний ефект зазвичай спостерігається через 2-6 год після прийому препарату. У хворих з артеріальною гіпертензією АТ при лікуванні доксазозином був однаковим у положенні лежачи і стоячи.

На відміну від неселективних альфа-адреноблокаторів, при тривалому лікуванні доксазозином толерантність до препарату не розвивалася. При проведенні підтримуючої терапії підвищення активності реніну плазми і тахікардія зустрічаються нечасто.

Доксазозин сприятливо впливає на ліпідний профіль крові, значно підвищуючи співвідношення вмісту ЛПВЩ до загального холестерину і значно знижуючи вміст загальних тригліцеридів і загального холестерину. У зв'язку з цим він має перевагу перед діуретиками і бета-адреноблокаторами, які не впливають сприятливо на зазначені параметри. Враховуючи встановлений зв'язок артеріальної гіпертензії та ліпідного профілю крові з ІХС, сприятливу дію доксазозина одночасно на артеріальний тиск і рівень ліпідів призводить до зниження ризику розвитку ІХС.

Лікування доксазозином призводило до регресії гіпертрофії лівого шлуночка, пригнічення агрегації тромбоцитів і посилення активності тканинного активатора плазміногену. Крім того, доксазозин покращує чутливість до інсуліну у пацієнтів з порушенням толерантності до глюкози.

Доксазозин не володіє побічними метаболічними ефектами і може застосовуватися у хворих на бронхіальну астму та цукровий діабет, при лівошлуночкової недостатності і подагрі.

Дослідження in vitro показали антиоксидантні властивості 6', 7'-гідроксиметаболітів доксазозина в концентрації 5 мкмоль.

У контрольованих клінічних дослідженнях, проведених у хворих з артеріальною гіпертензією, лікування доксазозином супроводжувалося поліпшенням еректильної функції. Крім того, у хворих, які одержували доксазозин, знову виниклі порушення еректильної функції відзначалися рідше, ніж у пацієнтів, які отримували антигіпертензивні засоби.

Режим дозування КАРДУРА

Препарат може бути призначений для прийому як вранці, так і ввечері.

При доброякісній гіперплазії передміхурової залози початкова доза Кардуры становить 1 мг 1 раз/добу для того, щоб звести до мінімуму можливість розвитку постуральної гіпотензії та/або синкопальні стани (непритомність). Залежно від індивідуальних особливостей уродинаміки та наявності симптомів ДГПЗ дозу можна збільшити до 2 мг, а потім до 4 мг і до максимальної рекомендованої дози - 8 мг. Рекомендований інтервал для підвищення дози становить 1-2 тижні. Середня рекомендована доза - 2-4 мг 1 раз/добу.

При артеріальній гіпертензії доза препарату варіює від 1 до 16 мг/добу. Лікування рекомендується розпочинати з 1 мг 1 раз/добу протягом 1 або 2 тижнів для того, щоб звести до мінімуму можливість розвитку постуральної гіпотензії та/або синкопальні стани (непритомність). Протягом наступних 1 або 2 тижнів доза може бути збільшена до 2 мг 1 раз/добу. Для досягнення бажаного зниження артеріального тиску, якщо необхідно, добову дозу слід збільшувати поступово, дотримуючись рівномірні інтервали до 4 мг, 8 мг і до максимальної -16 мг, залежно від вираженості реакції пацієнта. Середня доза становить 2-4 мг 1 раз/добу.

Фармакокінетика доксазозина у хворих з нирковою недостатністю не змінюється, а сам препарат не посилює наявні порушення функції нирок, тому у пацієнтів даної групи Кардуру застосовують у звичайних дозах.

При призначенні препарату пацієнтам літнього віку корекція режиму дозування не потрібна.

Досвід застосування препарату Кардура у дітей відсутній.

Передозування КАРДУРА

Симптоми: можлива артеріальна гіпотензія.

Лікування: при артеріальній гіпотензії хворого необхідно негайно покласти на спину, опустивши голову донизу. При необхідності проводять симптоматичну терапію. Враховуючи високе зв'язування доксазозина з білками плазми, діаліз не показаний.

Побічні ефекти препарату КАРДУРА

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози

За даними контрольованих клінічних випробувань у хворих з доброякісною гіперплазією передміхурової залози зустрічалися ті ж побічні ефекти, що і у хворих з артеріальною гіпертензією.

При постмаркетинговому застосуванні препарату повідомлялося про такі небажані реакції.

З боку системи кровотворення: лейкопенія, тромбоцитопенія.

З боку органів чуття: дзвін у вухах, затуманений зір.

З боку травної системи: біль у животі, запор, діарея, диспепсія, метеоризм, сухість у роті, блювання, відхилення від норми лабораторних показників функції печінки, холестаз, гепатит, жовтяниця.

З боку кістково-м'язової системи: артралгія, біль у спині, м'язові спазми, м'язова слабкість, міалгія.

З боку ЦНС і периферичної нервової системи: гіпестезії, парестезії, тремор, збудження, неспокій, депресія, безсоння.

З боку сечовивідних шляхів: дизурія, гематурія, збільшення частоти сечовипускання, ніктурія, поліурія, нетримання сечі.

З боку статевої системи: гінекомастія, імпотенція, пріапізм.

З боку дихальної системи: загострення наявного бронхоспазму, кашель, задишка, носова кровотеча.

Дерматологічні реакції: алопеція, свербіж, шкірний висип, пурпура, кропив'янка.

З боку серцево-судинної системи: припливи, зниження артеріального тиску, постуральна гіпотензія.

З боку організму в цілому: анорексія, болі різної локалізації, збільшення маси тіла.

Інші: алергічні реакції.



Категорія: Ліки | Додав: 28.11.2016
Переглядів: 331 | Рейтинг: 0.0/0