Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

КАЛЕТРА (KALETRA)

Форма випуску, склад і упаковка КАЛЕТРА

Капсули м'які желатинові, оранжевого кольору, овальні, з надрукованими чорним чорнилом торговим знаком фірми та "РК"; вміст капсул - прозора рідина без сторонніх частинок.

  1 капс.
лопінавір 133.3 мг
ритонавір 33.3 мг

Допоміжні речовини КАЛЕТРА : олеїнова кислота, пропіленгліколь, макрогола глицерилгидроксистеарат, вода очищена.

Склад оболонки: желатин, суміш сорбітолу та гліцеролу безводна, титану діоксид, барвник сонячний захід жовтий, тригліцериди среднецепочные, лецитин, чорнила чорні, вода очищена.

90 шт. - флакони пластикові (2) - пачки картонні.

Застосування КАЛЕТРА

Синдром набутого імунного дефіциту (ВІЛ-інфекція), у складі комбінованої терапії:

— у дорослих і дітей у віці 3 років і старше (таблетки, капсули, розчин для прийому всередину);

— у дітей у віці від 6 міс (розчин для прийому всередину).

Фармакологічна дія КАЛЕТРА

Комбінований противірусний препарат.

Лопінавір - інгібітор протеази ВІЛ-1 і ВІЛ-2. Інгібування ВІЛ-протеаз перешкоджає синтезу вірусних білків, що призводить до утворення незрілого і нездатного до інфікування вірусу.

Ритонавір - інгібітор аспартил-протеаз ВІЛ-1 і ВІЛ-2, активний пептидомиметик. Інгібування ВІЛ-протеаз перешкоджає розриву gag-pol зв'язку поліпротеїну, що призводить до утворення незрілого і нездатного до інфікування вірусу. Ритонавір має селективним спорідненість до ВІЛ-протеазе і проявляє незначну активність щодо аспартил-протеаз людини. Інгібує опосередкований ізоферментом CYP3A4 метаболізм лопинавира в печінці, що призводить до підвищення концентрації лопинавира в плазмі крові.

Резистентність

Розвиток резитентности до лопинавиру/ритонавиру вивчалося як у пацієнтів, які не отримували раніше антиретровірусну терапію (АРВТ), так і у пацієнтів, які отримували раніше АРВТ (у т. ч. інгібітори протеази).

У клінічних дослідженнях противірусної активності лопинавира/ритонавіру у ВІЛ-інфікованих дорослих і дітей, що не отримували АРВТ, не виявлено жодної мутації, пов'язаної зі зниженням чутливості та розвитком резистентності до лопинавиру.

Ось II фази клінічних досліджень препарату Калетра серед 227 ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які отримували і не отримували раніше АРВТ, у 4 із 23 пацієнтів з вірусологічною неефективністю терапії (РНК ВІЛ>400 копій/мл) було виявлено зниження чутливості до лопинавиру через 12-100 тижнів терапії Калетрой; 3 з 4 пацієнтів отримували раніше один інгібітор протеази (нелфінавір, саквінавір, індинавір), 1 з 4 пацієнтів - множинне терапію інгібіторами протеази (індинавір, саквінавір, ритонавір).Всі 4 пацієнта мали, принаймні, 4 мутації, ассоцированные з резистентністю до інгібіторів протеаз до початку терапії Калетрой. Подальше підвищення вірусного навантаження було пов'язано з появою додаткових мутацій, пов'язаних з розвитком резистентності до інгібіторів протеази. Однак, цих даних недостатньо для ідентифікації мутацій, відповідальних за розвиток резистентності до ритонавиру.

Перехресна резистентність

Є недостатньо інформації про розвиток перехресної резистентності під час терапії лопинавиром/ритонавіром.

У дослідженні in vitro вивчали активність лопинавира відносно 112 клінічних штамів, виділених у пацієнтів, у яких рівень РНК ВІЛ перевищував 1000 копій/мл, незважаючи на терапію одним або декількома інгібіторами протеази. Були ідентифіковані такі мутації гена протеази ВІЛ, які асоціювалися зі зниженням чутливості до лопинавиру in vitro: L10F/I/R/V, K20M/R, L24I, M46I/L, F53L, I54L/T/V, L63P, A71I/L/T/V, V82A/F/T, I84V, L90M.

Клінічне значення зниження чутливості до лопинавиру in vitro вивчали на підставі вірусологічної відповіді на терапію лопинавиром/ритонавіром в залежності від вихідного генотипу і фенотипу вірусу у 56 пацієнтів з РНК ВІЛ вище 1000 копій/мл, отримували раніше терапію нелфінавіром, индинавиром, саквінавіром або ритонавіром (дослідження М98-957). У цьому дослідженні за рандомизированной схемою пацієнтам призначали лопінавір/ритонавір в одній з двох доз у комбінації з эфавирензом та нуклеозидними інгібіторами зворотної транскриптази. До початку терапії ЄС50 (концентрація препарату, що необхідна для пригнічення реплікації 50% вірусів) лопинавира щодо 56 штамів вірусу була у 0,5-96 разів вище ЄС50 для вірусу дикого типу. У 55% (31/56) штамів вірусу визначалося зниження чутливості до лопинавиру більш ніж в 4 рази, при цьому середнє зниження чутливості до лопинавиру серед 31 штаму - 27.9 рази.

Через 48 тижнів після початку терапії лопинавиром/ритонавіром, эфавирензом та нуклеозидними інгібіторами зворотної транскриптази концентрація РНК ВІЛ≤400 копій/мл визначалася у 93% (25/27), 73% (11/15) і 25% (2/8) пацієнтів, у яких вихідна чутливість до лопинавиру була знижена ≤10 разів, у 10-40 разів і ≥40 разів відповідно. У зазначених групах концентрація РНК ВІЛ була ≤50 копій/мл у 81% (22/27), 60% (9/15) і 25% (2/8) пацієнтів відповідно.

Крім того, концентрація РНК ВІЛ у плазмі була ≤400 копій/мл у 91% (21/23) пацієнтів, у яких вихідні штами вірусів містили до 5 мутацій, що асоціюються з резистентністю до інгібіторів протеази. В 13 з 23 випадків мутації визначалися в положеннях 82, 84 та/або 90. Концентрація РНК ВІЛ ≤400 копій/мл спостерігалась у 63% (17/27) пацієнтів, у яких вихідні штами вірусів містили 6 або більше мутацій, у т. ч. в положеннях 82, 84 і 90.

Однак, для ідентифікації мутацій, що асоціюються з резистентністю до лопинавиру, необхідні додаткові дослідження.

Режим дозування КАЛЕТРА

Таблетки слід приймати внутрішньо, незалежно від прийому їжі: ковтати цілими, їх не можна жувати або розламувати.

Капсули і розчин для прийому всередину слід приймати під час їжі.

Таблиця доз різних форм препарату Калетра для дорослих

 

Лікарська форма Дорослі пацієнти, які не отримували АРВТ Дорослі пацієнти, які отримували АРВТ
Таблетки 400/100 мг (2 таб.) 2 рази/добу або 800/200 мг (4 таб.) 1 раз/добу 400/100 мг (2 таб.) 2 рази/добу
Застосування препарату 1 раз/добу у даної групи пацієнтів не рекомендується, оскільки не вивчалося.
Капсули 400/100 мг (3 капс.) 2 рази/добу або 800/200 мг (6 капс.) 1 раз/добу 400/100 мг 2 рази/добу
Застосування препарату 1 раз/добу у даної групи пацієнтів не рекомендується, оскільки не вивчалося.
Розчин для прийому всередину 5 мл 2 рази/добу або 10 мл 1 раз/добу

У дітей з масою тіла ≥40 кг (або з площею поверхні тіла >1.3 м2) таблетки Калетра застосовують у дозі 400/100 мг (2 таб.) 2 рази/добу. У дітей з масою тіла ≤40 кг (або з площею поверхні тіла <1.3 м2) рекомендується застосовувати розчин Калетра для прийому всередину.

Рекомендована доза розчину Калетра для прийому всередину у дітей у віці від 6 міс до 12 років з масою тіла від 7 до 15 кг становить 12/3 мг/кг; з масою тіла від 15 до 40 кг рекомендована доза становить 10/2.5 мг/кг (що еквівалентно 230/57.5 мг/м2). Максимальна доза у дітей з масою тіла ≥ 40 кг не повинна перевищувати 400/100 мг (5 мл розчину Калетра для прийому всередину). Препарат призначають 2 рази на добу під час прийому їжі.



Категорія: Ліки | Додав: 26.11.2016
Переглядів: 293 | Рейтинг: 0.0/0