Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

ИРИФРИН® (IRIFRIN)

Дата реєстрації: 04.05.08/p

Реєстраційний номер: П №013268/01

Форма випуску, склад і упаковка ИРИФРИН®

Краплі очні 2.5% прозорий, від безбарвного до світло-жовтого кольору.

  1 мл
фенілефрину гідрохлорид 25 мг

Допоміжні речовини ИРИФРИН® : бензалконію хлорид, динатрію едетат, натрію гідроксид, натрію метабисульфид, лимонна кислота, натрію цитрату дигідрат, вода д/в.

5 мл - флакони-крапельниці пластикові (1) - пачки картонні.
5 мл - флакони темного скла (1) в комплекті з крапельницею - пачки картонні.

Застосування ИРИФРИН®

— іридоцикліт (з метою профілактики виникнення задніх синехій і зменшення ексудації з райдужної оболонки);

— для діагностичного розширення зіниці при офтальмоскопії та інших діагностичних процедурах, необхідних для контролю стану заднього відрізка ока;

— проведення провокаційного тесту у пацієнтів з вузьким кутом передньої камери ока й підозрою на закритокутову глаукому;

— диференційна діагностика поверхневої і глибокої ін'єкції очного яблука;

— в офтальмохірургії - при передопераційній підготовці для розширення зіниці (краплі очні 10%);

— для розширення зіниці при проведенні лазерних втручань на очному дні та вітрео-ретинальной хірургії;

— лікування глаукомо-циклитических кризів;

— лікування синдрому червоного ока" (краплі очні 2.5%) для зменшення гіперемії і подразнення оболонок ока.

Фармакологічна дія ИРИФРИН®

Симпатомиметиків. Володіє вираженою мають альфа-адренергічну активність і при застосуванні у звичайних дозах не чинить значного стимулюючого впливу на ЦНС.

При місцевому застосуванні в офтальмології викликає розширення зіниці, покращує відтік внутрішньоочної рідини і звужує судини кон'юнктиви. Фенілефрин має виражену стимулюючу дію на постсинаптичні альфа-адренорецептори, має дуже слабкий вплив на β-адренорецептори міокарда.Препарат має вазоконстрикторних дією, подібною до дії норепінефрину (норадреналіну), при цьому у нього практично відсутня хронотропна і інотропну дію на серце. Вазопрессорный ефект фенілефрину виражений слабше, ніж у норадреналіну, але є більш тривалим.Викликає вазоконстрикцію через 30-90 с після інстиляції, тривалість дії - 2-6 год.

Після інстиляції фенілефрин зменшує дилататор зіниці і гладкі м'язи артеріол кон'юнктиви, тим самим викликаючи розширення зіниці. Так як фенілефрин має незначний вплив на циліарний м'яз, мідріаз виникає без циклоплегии.

Фенілефрин легко проникає в тканини ока, розширення зіниці наступає протягом 10-60 хв після одноразового закапування. Після закапування крапель очних 2.5% мідріаз зберігається протягом 2 год, після закапування очних крапель 10% - 3-7 ч.

Режим дозування ИРИФРИН®

При проведенні офтальмоскопії застосовують краплі очні 2.5% одноразово у вигляді інстиляцій. Як правило, для створення мідріазу достатньо введення в кон'юнктивальний мішок 1 краплі.Максимальний мідріаз досягається через 15-30 хв і зберігається на достатньому рівні протягом 1-3 ч. У разі необхідності підтримання мідріазу упродовж тривалого часу, через 1 год можлива повторна інстиляція Ирифрина.

У дорослих і дітей старше 12 років при недостатньому розширенні зіниці, а так само у хворих з ригідною райдужкою (виражена пігментація) для діагностичного розширення зіниці можливе застосування очних крапель 10% в тій же дозі.

При проведенні діагностичних процедур одноразова інстиляція очних крапель 2.5% застосовується у наступних випадках:

 як провокаційного тесту у пацієнтів з вузьким профілем кута передньої камери й підозрою на закритокутову глаукому - якщо різниця між значеннями внутрішньоочного тиску до закапування Ирифрина і після розширення зіниці становить від 3 до 5 мм рт.ст., то провокаційний тест вважається позитивним;

— для диференціальної діагностики типу ін'єкції очного яблука - якщо через 5 хв після закапування відзначається звуження судин очного яблука, то ін'єкція класифікується як поверхнева, при збереженні почервоніння очі необхідно ретельно обстежити пацієнта на наявність іридоцикліту або склерита, т. к. це свідчить про розширення більш глубоколежащіх судин.

При іридоцикліті Ирифрин застосовують у вигляді крапель очних 2.5% або 10% для запобігання розвитку й розриву вже утворених задніх синехій і для зниження ексудації в передню камеру ока. З цією метою в кон'юнктивальний мішок хворого ока (очей) закапують по 1 краплі 2-3 рази/добу.

При глаукомо-циклитических кризах завдяки вазоконстрикторному дії фенілефрину відбувається зменшення внутрішньоочного тиску, цей ефект більш виражений при застосуванні Ирифрина у формі очних крапель 10%. Для купірування глаукомо-циклитических кризів препарат закапують 2-3 рази/добу.

При підготовці до хірургічних втручань за 30-60 хв до операції з метою досягнення мідріазу провадиться одноразова інстиляція Ирифрина у формі очних крапель 10%. Після розкриття оболонок очного яблука повторне закапування препарату не допускається.

Краплі очні 10% не застосовуються для зрошення, просочування тампонів при оперативних втручаннях і для субконъюнктивального введення.

Передозування ИРИФРИН®

Симптоми: прояви системної дії фенілефрину.

Лікування: застосування альфа-адреноблокаторів (наприклад, 5-10 мг фентоламіну в/в). При необхідності введення можна повторити.

Побічні ефекти препарату ИРИФРИН®

З боку органу зору: кон'юнктивіт, періорбітальний набряк; можливі відчуття печіння в початку застосування, затуманення зору, подразнення, відчуття дискомфорту, сльозотечу, підвищення внутрішньоочного тиску.

На наступний день після застосування Ирифрина можливий реактивний міоз. При повторних инстилляциях препарату в цей період мідріаз може бути менш вираженим, ніж напередодні. Цей ефект частіше проявляється у пацієнтів літнього віку.

Внаслідок значного скорочення дилататора зіниці під впливом фенілефрину через 30-45 хв після інстиляції у волозі передньої камери ока можуть виявлятися частинки пігменту з пігментного листка райдужної оболонки. Суспензія в камерній волозі необхідно диференціювати з появою переднього увеїту або з попаданням формених елементів крові у вологу передньої камери.

З боку серцево-судинної системи: можливі відчуття серцебиття, тахікардія, аритмія (в т.ч. шлуночкова), артеріальна гіпертензія, рефлекторна брадикардія, оклюзія коронарних артерій, емболія легеневої артерії.

Дерматологічні реакції: контактний дерматит.

Рідко при застосуванні Ирифрина у формі очних крапель 10% спостерігається розвиток серйозних порушень з боку серцево-судинної системи, що включають інфаркт міокарда, судинний колапс та внутрішньочерепний крововилив.

Протипоказання препарату ИРИФРИН®

— або закритокутова узкоугольная глаукома;

— пацієнти літнього віку з серйозними порушеннями з боку серцево-судинної системи та мозкового кровообігу;

— для додаткового розширення зіниці протягом хірургічних операцій у хворих з порушенням цілісності очного яблука, а також при порушенні сльозопродукції;

— аневризма артерій (краплі очні 10%);

— гіпертиреоз;

— печінкова порфірія;

— вроджений дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;

— дитячий вік до 12 років (краплі очні 10%);

— недоношені (краплі очні 2.5%);

— підвищена чутливість до препарату.



Категорія: Ліки | Додав: 26.11.2016
Переглядів: 303 | Рейтинг: 0.0/0