Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

ІМІГРАН (IMIGRAN)

Дата реєстрації: 29.07.05/p

Реєстраційний номер: П №011752/01

Форма випуску, склад і упаковка ІМІГРАН

Таблетки, вкриті оболонкою рожевого кольору, овальні, двоопуклі, з гравіюванням "IMIGRAN" на одному боці і "50" - на іншому (або рівні з одного боку і гравіруванням "50" - з іншого.

  1 таб.
суматриптан (у формі сукцинату) 50 мг

Допоміжні речовини ІМІГРАН : лактози моногідрат, лактоза безводна, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, магнію стеарат.

Склад оболонки: метилгидроксипропилцеллюлоза, Opadry рожевий YS-1-1441-G, титану діоксид, триацетин, заліза оксид червоний.

2 шт. - блістери (1) - пачки картонні.

Застосування ІМІГРАН

— купірування гострих нападів мігрені з аурою або без неї.

Фармакологічна дія ІМІГРАН

Специфічний селективний агоніст серотонінових 5HT1D-рецепторів (5-гидрокситриптамин-1-подібних), розташованих переважно у кровоносних судинах головного мозку. Стимуляція 5HT1D-рецепторів призводить до звуження судин. Препарат не діє на інші підтипи серотонінових 5HT-рецепторів (5HT2-5HT7).

В експериментальних дослідженнях показано, що суматриптан спричинює вибіркове звуження сонних артерій, не надаючи при цьому істотного впливу на церебральний кровотік. Сонні артерії постачають кров'ю экстракраниальные та інтракраніальні тканини, у т. ч. мозкові оболонки. Вважається, що розширення цих судин та/або їх набряк є основним механізмом розвитку мігрені у людини. Крім того, експериментально встановлено, що суматриптан гальмує активність трійчастого нерва. Вважають, що зазначені ефекти лежать в основі протимігренозної активності суматриптану.

Клінічний ефект відмічається через 30 хв після перорального прийому препарату в дозі 100 мг, через 15 хв після інтраназального введення препарату.

Режим дозування ІМІГРАН

Імігран не призначений для застосування з метою профілактики.

Імігран рекомендують застосовувати якомога раніше після виникнення нападу мігрені, але він однаково ефективний на будь-якій стадії нападу.

Всередину для купірування гострих нападів мігрені дорослим призначають Імігран в рекомендованій дозі 50 мг, у деяких випадках - 100 мг. Якщо симптоми мігрені не зникають і не зменшуються після введення першої дози Имиграна, то препарат не слід призначати повторно для купірування триваючого нападу.

Однак Імігран можна застосовувати для усунення наступних нападів мігрені.

Якщо симптоми зменшилися або зникли, а потім поновилися, можна прийняти другу дозу протягом наступних 24 год за умови, що інтервал між дозами становить не менше 2 ч. протягом будь-якого 24-годинного періоду максимальна доза Имиграна не повинна перевищувати 300 мг.

Таблетки слід проковтувати цілком, запиваючи водою.

Для Имиграна у формі назального спрею для купірування гострих нападів мігрені оптимальна доза становить 20 мг (в одну ніздрю). Слід мати на увазі, що напади мігрені можуть відрізнятися по силі і симптомів не тільки у різних пацієнтів, але і в одного і того ж пацієнта. Крім того, на силу нападів мігрені і її клінічні прояви впливає варіабельність абсорбції суматриптану. Тому в ряді випадків у одного і того ж пацієнта може виявитися цілком ефективною доза 20 мг, так і 10 мг Имиграна у формі назального спрею.

Якщо симптоми не зникають і не зменшуються після введення першої дози Имиграна, то введення другої дози для купірування триваючого нападу призначати не слід. Однак Імігран можна застосовувати для усунення наступних нападів мігрені.

Якщо симптоми зменшилися або зникли, а потім поновилися, другу дозу назального спрею можна ввести протягом наступних 24 год за умови, що інтервал між дозами становить не менше 2 ч. протягом будь-якого 24-годинного періоду можна вводити не більше 2 доз по 20 мг інтраназально.

Передозування ІМІГРАН

Є повідомлення про передозування при п/к введенні Имиграна. Пацієнти отримували одноразові ін'єкції до 12 мг п/к без виражених побічних реакцій. При введенні препарату одноразово в дозі 40 мг інтраназально і більше 400 мг внутрішньо не спостерігалося яких-небудь інших побічних реакцій, крім перерахованих вище.

Лікування: у разі передозування Имиграна слід спостерігати за хворим протягом 10 годин, проводячи симптоматичну терапію по мірі необхідності.

Дані про вплив гемодіалізу або перитонеального діалізу на концентрацію суматриптану в плазмі в даний час відсутні.

Побічні ефекти препарату ІМІГРАН

З боку серцево-судинної системи: можливі артеріальна гіпотензія, брадикардія, відчуття серцебиття, тахікардія (у т.ч. шлуночкова), транзиторне підвищення артеріального тиску незабаром після введення препарату; в окремих випадках - порушення серцевого ритму, минущі зміни ЕКГ ішемічного типу, інфаркт міокарда, спазм коронарних артерій; є окремі повідомлення про розвиток синдрому Рейно.

З боку травної системи: у деяких хворих спостерігалися нудота і блювота, але зв'язок цих явищ із застосуванням Имиграна не доведена; рідко - ішемічний коліт, в окремих випадках - незначне підвищення активності ферментів печінки, дисфагія, відчуття дискомфорту в животі.

З боку ЦНС: припливи, запаморочення, слабкість (зазвичай слабко або помірно виражені і є минущими); рідко - сонливість, відчуття втоми; в окремих випадках - судомні напади (більшість таких пацієнтів мали в анамнезі епілепсію або структурні ураження мозку, які можуть призвести до розвитку епілепсії). Іноді після прийому Имиграна відзначається диплопія, миготіння перед очима, ністагм, скотома, зниження гостроти зору; дуже рідко – минуща часткова втрата зору (при цьому слід мати на увазі, що порушення зору можуть бути пов'язані із самим нападом мігрені).

Алергічні реакції: в окремих випадках - шкірні реакції (висип, свербіж, еритема), анафілаксія.

Місцеві реакції: при застосуванні назального спрею - легке транзиторне роздратування і відчуття печіння в носоглотці, носова кровотеча.

Інші: можливі біль, відчуття поколювання, відчуття жару, відчуття важкості, тиску або стискання. Ці симптоми зазвичай є минущими, можуть бути інтенсивними і виникати в будь-якій частині тіла, включаючи грудну клітку та горло.

Протипоказання препарату ІМІГРАН

— гемиплегическая, базилярна і офтальмоплегическая форми мігрені;

— ІХС (у т.ч. інфаркт міокарда, постінфарктний кардіосклероз, стенокардія Принцметала) або наявність симптомів, які дозволяють припустити або підозрювати наявність ІХС;

— оклюзійні захворювання периферичних судин;

— інсульт або минуще порушення мозкового кровообігу (у т.ч. в анамнезі);

— неконтрольована артеріальна гіпертензія;

— виражені порушення функції печінки і/або нирок;

— одночасний прийом препаратів, які містять ерготамін чи його похідні (в т. ч. метісергід);

— одночасний прийом інгібіторів МАО та період до 14 днів після їх відміни;

— вагітність;

— вік пацієнтів до 18 років і старше 65 років;

— підвищена чутливість до препарату.

З обережністю призначають при епілепсії (у т. ч. при будь-яких станах зі зниженням порогу судомної готовності), пацієнтам з контрольованою артеріальною гіпертензією, оскільки препарат може викликати транзиторне підвищення артеріального тиску і ЗПОС.



Категорія: Ліки | Додав: 25.11.2016
Переглядів: 272 | Рейтинг: 0.0/0