Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

ДО-ДИОВАН® (CO-DIOVAN®)

Дата реєстрації: 26.02.06/p

Реєстраційний номер: П №011266

Форма випуску, склад і упаковка КО-ДИОВАН®

Таблетки, вкриті оболонкою світло-оранжевого кольору, овальні, двоопуклі, з маркіровкою "НGН" на одній стороні і "CG" - на іншій.

  1 таб.
валсартан 80 мг
гідрохлоротіазид 12.5 мг

Допоміжні речовини КО-ДИОВАН® : кремнію діоксид колоїдний безводний, кросповідон, магнію стеарат, целюлоза мікрокристалічна.

Склад оболонки: гіпромелоза, макрогол 8000, тальк, титану діоксид (Е171), заліза оксид червоний (Е172), заліза оксид жовтий (Е172).

14 шт. - блістери (1) - пачки картонні.
14 шт. - блістери (2) - пачки картонні.
14 шт. - блістери (7) - пачки картонні.

Застосування КО-ДИОВАН®

— артеріальна гіпертензія.

Фармакологічна дія КО-ДИОВАН®

Антигіпертензивний препарат, до складу якого входять антагоніст рецепторів ангіотензину II і тіазидний діуретик.

Активним гормоном ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (РААС) є ангіотензин ІІ, що утворюється з ангіотензину і за участю АПФ. Ангіотензин ІІ зв'язується зі специфічними рецепторами, розташованими на клітинних мембранах у різних тканинах. Він має широкий спектр фізіологічних ефектів, що включають в першу чергу як безпосередню, так і опосередковану участь у регулюванні артеріального тиску. Будучи потужним судинозвужувальну речовиною, ангіотензин II викликає прямий пресорний відповідь. Крім того, він стимулює секрецію альдостерону і сприяє затримці натрію.

Валсартан - активний і специфічний антагоніст рецепторів ангіотензину ІІ, призначений для прийому всередину. Він діє вибірково на рецептори підтипу AT1, які є відповідальними за відомі ефекти ангіотензину II. Збільшені сироваткові рівні ангіотензину II внаслідок блокади AT1-рецепторів валсартаном можуть стимулювати вільні AT2-рецептори, що врівноважує ефект AT1-рецепторів.Скільки-небудь вираженої агонистической активності AT1-рецепторів валсартан не проявляє.Спорідненість валсартану до АТ1-рецепторів приблизно у 20 000 разів вище, ніж до AT2-рецепторів.

Валсартан не пригнічує АПФ, відомий також під назвою кининазы ІІ, який перетворює ангіотензин I в ангіотензин ІІ і руйнує брадикінін. Не спостерігається яких-небудь побічних ефектів, зумовлених брадикініном. У клінічних дослідженнях, в яких валсартан порівнювався з інгібітором АПФ, частота випадків сухого кашлю була достовірно (р<0.05) нижче у хворих, які отримували валсартан, ніж у хворих, які одержували інгібітор АПФ (2.6% проти 7.9% відповідно).У клінічному дослідженні, що включало хворих, у яких раніше при лікуванні інгібітором АПФ, розвивався сухий кашель, при лікуванні валсартаном це ускладнення було відзначено у 19.5% випадків, а при лікуванні тіазидним діуретиком - у 19% випадків; у той час як у групі хворих, які отримували лікування інгібітором АПФ, кашель спостерігався у 68.5% випадків (р<0.05). Валсартан не вступає у взаємодію і не блокує рецептори інших гормонів або іонні канали, що мають важливе значення для регуляції функцій серцево-судинної системи.

При лікуванні валсартаном хворих з артеріальною гіпертензією відзначається зниження артеріального тиску, що не супроводжується зміною частоти серцевих скорочень.

Після призначення разової дози препарату у більшості хворих початок антигіпертензивної дії відмічається в межах 2 год, а максимальне зниження артеріального тиску досягається в межах 4-6 год Після прийому препарату, антигіпертензивний ефект зберігається більше 24 год. При повторних призначеннях препарату максимальне зниження АТ, незалежно від прийнятої дози, зазвичай досягається протягом 2-4 тижнів і утримується на досягнутому рівні в ході тривалої терапії. При комбінуванні з гідрохлоротіазидом досягається достовірне додаткове зниження артеріального тиску.

Точкою дії тіазидних діуретиків є корковий відділ дистальних звивистих ниркових канальців, де розташовані високо чутливі до дії діуретиків рецептори і де відбувається пригнічення транспорту іонів натрію і хлору. Механізм дії тіазидів пов'язаний з пригніченням насоса Na+Cl-, що, очевидно, відбувається за рахунок конкуренції за місця транспорту Cl-. В результаті цього екскреція іонів натрію і хлору збільшується приблизно однаково. Внаслідок діуретичної дії спостерігається зменшення об'єму циркулюючої плазми, внаслідок чого підвищується активність реніну, секреція альдостерону, виведення з сечею калію і, отже, зниження концентрації калію в сироватці. Взаємозв'язок між реніном і альдостероном опосередковується ангіотензином ІІ, тому призначення антагоніста рецепторів ангіотензину ІІ зменшить втрату калію, пов'язану із застосуванням тіазидного діуретика.

Режим дозування КО-ДИОВАН®

Ко-Диован призначають по 1 таб. 1 раз/добу щодня. Залежно від клінічної ситуації рекомендована добова доза становить 1 таблетку 80/12.5 мг або 1 таблетку 160/12.5 мг. При необхідності призначають по 1 таблетці 160/25 мг.

Пацієнтам з слабко чи помірно вираженими порушеннями функції нирок (КК>30 мл/хв) змін дози препарату не потрібно.

Пацієнтам з слабко чи помірно вираженою печінковою недостатністю небіліарного ґенезубез супутніх явищ холестазу також не потрібно змінювати дозу препарату.

Передозування КО-ДИОВАН®

Симптоми: хоча в даний час відомості про передозування Ко-Диована відсутні, основним проявом, яке можна було б очікувати, є виражена артеріальна гіпотензія.

Лікування: якщо препарат був прийнятий нещодавно, слід викликати блювання. При гіпотензії звичайним методом терапії є внутрішньовенне введення фізіологічного розчину.

Валсартан не можна вивести з організму за допомогою гемодіалізу через його значне зв'язування з білками плазми. У той же час для виведення з організму гідрохлортіазиду гемодіаліз ефективний.

Побічні ефекти препарату КО-ДИОВАН®

Небажані явища мали в цілому слабовиражений і минущий характер.

Дані, наведені в таблиці, ґрунтуються на результатах 3 контрольованих досліджень. У ці дослідження було включено 2159 хворих, з яких 2066 отримували валсартан у комбінації з гідрохлоротіазидом.Загальна частота небажаних явищ, що спостерігалися при застосуванні Ко-Диована, була такою ж, як і при застосуванні плацебо.



Категорія: Ліки | Додав: 30.11.2016
Переглядів: 269 | Рейтинг: 0.0/0