Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

ДИНАСТАТ (DYNASTAT)

Дата реєстрації: 04.08.04/p

Реєстраційний номер: П №015824/01

Форма випуску, склад і упаковка ДИНАСТАТ

Ліофілізат для приготування розчину для ін'єкцій у вигляді пористої маси або таблетки білого або майже білого кольору; прикладений розчинник - прозорий безбарвний розчин.

  1 фл. 1 мл готового р-ра
парекоксиб (у формі натрієвої солі) 20 мг 20 мг

Допоміжні речовини ДИНАСТАТ : натрію гідрофосфату гептагідрат, фосфорна кислота та/або натрію гідроксид (для підтримки рівня рН).

Розчинник: р-р натрію хлориду 0.9% - 1 мл.

Флакони (1) в комплекті з розчинником (амп. 1 шт.) - пачки картонні.
Флакони (3) у комплекті з розчинником (амп. 3 шт.) - пачки картонні.
Флакони (5) у комплекті з розчинником (амп. 5 шт.) - пачки картонні.
Флакони (10) у комплекті з розчинником (амп. 10 шт.) - пачки картонні.

Застосування ДИНАСТАТ

— гостра біль;

— для запобігання або зменшення післяопераційних болів;

— для зменшення потреби в опіоїдних анальгетиках.

Фармакологічна дія ДИНАСТАТ

НПЗП. Селективний інгібітор ЦОГ-2. Після введення препарату Династат його діюча речовина парекоксиб швидко гідролізується з утворенням вальдекоксиба.

Механізм дії вальдекоксиба пов'язаний з інгібуванням синтезу простагландинів з участю циклооксигенази-2 (ЦОГ-2). Вальдекоксиб діє як вибірковий інгібітор ЦОГ-2 щодо простагландинів як периферичного, так і центрального дії; при цьому він не інгібує ЦОГ-1 і практично не робить впливу на залежні від ЦОГ-1 фізіологічні процеси в тканинах, особливо в слизовій оболонці шлунка і кишечника, а також не впливає на агрегацію тромбоцитів та час кровотечі.Завдяки виборчому дії на ЦОГ-2 і відсутності впливу на ЦОГ-1 частота утворення ендоскопічно підтверджених виразок та ерозій шлунка і дванадцятипалої кишки при застосуванні Династата нижче, ніж на тлі неселективних НПЗП.

Режим дозування ДИНАСТАТ

Династат може призначатися в/в або в/м як одноразово, так і у вигляді регулярних повторних ін'єкцій або по мірі необхідності. Після початку терапії доза повинна коригуватися залежно від реакції пацієнта.Є досвід застосування препарату протягом 7 днів.

При гострого болю рекомендована разова початкова доза становить 40 мг в/в або в/м введення.Потім, при необхідності, можна продовжувати введення кожні 6-12 год по 20-40 мг; при цьому добова доза не повинна перевищувати 80 мг.

В/в болюсная ін'єкція може проводитися безпосередньо у вену або в трубку заздалегідь встановленої системи для в/в інфузій. В/м введення слід проводити повільно і глибоко в м'яз.

Для запобігання або зменшення післяопераційних болів препарат вводять у дозі 40 мг в/в або в/м (переважно в/в) за 45-30 хв до хірургічного втручання. Для підтримки аналгезії може знадобитися післяопераційне повторне введення препарату за схемою, описаною для лікування гострого болю.

Для зменшення потреби в опіоїдних анальгетиках Династат можна застосовувати у комбінації з опіоїдними анальгетиками за схемою, описаною для лікування гострого болю. Добова потреба в опиоидах знижується на 20-40% у разі їх одночасного призначення. Оптимальний ефект досягається, коли Династат вводять перед введенням препарату.

Пацієнтам літнього віку коригування дози, як правило, не потрібно. Однак у літніх пацієнтів з масою тіла менше 50 кг лікування слід починати з введення половини рекомендованої дози; при цьому максимальна добова доза не повинна перевищувати 40 мг.

Пацієнтам з незначно вираженим порушенням функції печінки коригування дози зазвичай не потрібна. Пацієнтам з порушенням функції печінки середньої тяжкості препарат слід призначати з обережністю, введення починати з половини рекомендованої дози, а максимальну добову дозу слід знизити до 40 мг. Досвід застосування Династата у пацієнтів з тяжкими ураженнями печінки відсутня; тому призначення препарату таким пацієнтам не рекомендується.

При нирковій недостатності тяжкого ступеня (КК <30 мл/хв) або станах, які спричиняють затримку рідини в організмі, парекоксиб слід призначати в найменшій рекомендованій дозі і ретельно моніторувати функцію нирок.

Правила приготування розчину для ін'єкцій

Для приготування розчину використовують 1 мл (для флаконів по 20 мг) або 2 мл (для флаконів по 40 мг) 0.9% розчину натрію хлориду д/в.

Також можуть використовуватися наступні розчинники: 5% розчин декстрози (глюкози) д/і, 5% розчин декстрози з 0.45% натрію хлоридом д/(розчин, приготовлений з використанням зазначених розчинників, є ізотонічним).

Використання розчинів Рінгера-лактату (Хартмана) д/чи Рінгера-лактату д/з 5% декстрозою для приготування розчину Династата не рекомендується, так як це призводить до випадання осаду.

Використання в якості розчинника стерильної води д/і також не рекомендується, оскільки отриманий в результаті розчин не буде ізотонічним.

Приготований розчин не можна охолоджувати або заморожувати.

Після розчинення Династат можна вводити в систему для в/в інфузій, що містить наступні розчинники: розчин натрію хлориду д/(0.9%), розчин декстрози д/і (5%), розчин Рінгера-лактату д/і, 5% розчин декстрози з 0.45% натрію хлоридом.

Введення розчину Династата в системи для в/в інфузій, що містять 5% розчин декстрози у Лактате-Рінгера або інші, не перераховані вище препарати, не рекомендується, оскільки це може спричинити випадання осаду.

Династат не слід змішувати з іншими препаратами.

Передозування ДИНАСТАТ

Одноразові дози до 200 мг парекоксиба вводилися в/в здоровим добровольцям без виникнення клінічно значущих побічних ефектів. Парекоксиб у дозі 50 мг вводився в/у 2 рази/добу (100 мг/добу) протягом 7 днів при цьому не виявлялося ознак токсичності.

Дані про клінічною симптоматикою передозування відсутні.

У разі підозри на передозування препарату Династат показано симптоматичне лікування. Діаліз навряд чи буде ефективний для виведення препарату, оскільки парекоксиб характеризується високим ступенем зв'язування з білками плазми.

Побічні ефекти препарату ДИНАСТАТ

З боку серцево-судинної системи: часто (≥1% і <10%) - зниження або підвищення артеріального тиску; іноді (≥0.1% та <1%) - брадикардія, цереброваскулярні розлади; рідко (<0.1%)- хронічна серцева недостатність.

З боку ЦНС і периферичної нервової системи: часто - запаморочення, неспокій, безсоння, гіпестезія.

З боку органів чуття: іноді - біль у вухах.

З боку травної системи: часто - постэкстракционный луночковый альвеоліт, запор, метеоризм, диспепсія; іноді - сухість у роті, виразки та ерозії шлунка і дванадцятипалої кишки, підвищення активності АЛТ та ACT; рідко - гепатит.

З боку обміну речовин: часто - підвищення рівня креатиніну, гіпокаліємія; іноді - гіперглікемія, підвищення рівня азоту сечовини в крові.

З боку дихальної системи: часто - дихальна недостатність; іноді - фарингіт.

Дерматологічні реакції: часто - посилення потовиділення, свербіж; іноді - висип, післяопераційні ускладнення в місці рани (уповільнення загоєння рани);

З боку опорно-рухового апарату: іноді - артралгія.

З боку системи кровотворення: іноді - тромбоцитопенія.

З боку сечовидільної системи: іноді - олігурія; рідко - гостра ниркова недостатність.

Алергічні реакції: рідко - анафілактичний шок, бронхоспазм; на фоні застосування вальдекоксиба відзначалися ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції, багатоформна еритема, ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз (ці реакції також не виключені і на тлі прийому парекоксиба).

Інші: часто - біль у спині, периферичні набряки, післяопераційна анемія, екхімози; іноді - астенія.

Місцеві реакції: іноді - біль у місці введення, патологічне виділення з дренажу, встановленого після операції, яка супроводжувалася розтином грудини, ранова інфекція (у т. ч. при операціях аортокоронарного шунтування).

Зазначені рідкісні серйозні побічні ефекти відзначалися на тлі прийому НПЗП і також не можуть бути повністю виключені для Династата.



Категорія: Ліки | Додав: 23.11.2016
Переглядів: 289 | Рейтинг: 0.0/0