Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

АЛИМТА™ (ALIMTA®)

Форма випуску, склад і упаковка АЛИМТА

Ліофілізат для приготування розчину для інфузій від білого до жовтуватого або жовтувато-зеленого кольору.

  1 фл.
пеметрексед (у формі пеметрекседа динатрію гептагидрата) 500 мг

Допоміжні речовини АЛИМТА : манітол, кислота хлористоводнева (розчин 10%) та/або натрію гідроксид (розчин 10%) для встановлення необхідного рівня pH.

Флакони (1) - пачки картонні.

Застосування АЛИМТА

— злоякісна мезотеліома плеври в комбінації з препаратами платини;

— недрібноклітинний рак легені (місцево-поширений або метастатичний недрібноклітинний рак легені) в якості терапії 2 лінії.

Фармакологічна дія АЛИМТА

Протипухлинний препарат, антиметаболит. Пеметрексед є антифолатом, інгібуючим тимидилат-синтазу (TC), дигидрофолат-редуктазу (ДГФР), глицинамид-рибонуклеотид-формилтрансферазу (ГАРФТ), які є ключовими фолат-залежними ферментами при біосинтезі тимидиновых та пуринових нуклеотидів.Пеметрексед надходить у клітини за допомогою переносника відновлених фолатів і білкових фолат-зв'язуючих транспортних систем. Потрапляючи в клітину, пеметрексед швидко та ефективно перетворюється в полиглутаматные форми за допомогою ферменту фолив-полиглутамат-синтази.

Полиглутаматные форми затримуються в клітинах і є більш потужними інгібіторами ТЗ, ГАРФТ.Полиглутамация - це процес, залежний від часу та концентрації, який зустрічається в пухлинних клітинах і, меншою мірою-в нормальних тканинах. У полиглутамированных метаболітів збільшено T1/2, внаслідок цього збільшується тривалість дії препарату на пухлинні клітини.

При комбінованому застосуванні пеметрекседа і цисплатину у дослідженнях in vitro спостерігався синергізм протипухлинної дії.

Режим дозування АЛИМТА

Препарат вводять в/в крапельно протягом 10 хв.

Злоякісна мезотеліома плеври

Комбінована терапія з цисплатином: рекомендована доза препарату Алимта - 500 мг/м2 в перший день кожного 21-денного циклу.

Цисплатин вводять у дозі 75 мг/му вигляді інфузії протягом 2 год і приблизно через 30 хв після введення Алимты в перший день кожного 21-денного циклу. Пацієнти повинні отримувати відповідну гідратацію до і/або після введення цисплатину.

Недрібноклітинний рак легені

Монотерапія: рекомендована доза препарату Алимта - 500 мг/м2 в перший день кожного 21-денного циклу.

Рекомендації перед початком застосування препарату Алимта

Призначення дексаметазону (або аналога) у дозі 4 мг 2 рази/добу за 1 день до початку лікування препаратом Алимта, у день введення і наступний день після введення Алимты знижує частоту і вираженість шкірних реакцій.

Для зменшення токсичності препарату пацієнтам, які отримують Алимту, слід призначити препарати фолієвої кислоти або мультивітаміни, які містять фолієву кислоту в добовій дозі. Фолієву кислоту в добовій дозі (від 350 до 1000 мкг мкг, в середньому 400 мкг) слід призначати як мінімум 5 днів протягом 7 днів перед першим введенням Алимты, і застосування в таких дозах слід продовжувати під час всього циклу лікування та протягом 21 дня після останнього введення Алимты. Пацієнтам також необхідно одноразово ввести вітамін В12 у дозі 1000 мкг в/м в період 7 днів перед першим введенням Алимты і потім через кожні 3 цикли після початку лікування. Наступні введення вітаміну В12 в тій же дозі можна проводити в день введення Алимты.

Рекомендації щодо зниження дози препарату Алимта

Корекцію дози перед повторними курсами слід проводити з урахуванням найбільш низького порогу гематологічних показників або на максимально вираженою негематологической токсичності протягом попереднього циклу лікування.

Лікування може бути відстрочене через проявів токсичності. По мірі відновлення лікування слід продовжувати у відповідності з рекомендаціями, наведеними в таблицях 1-3 .

У разі гематологічної токсичності рекомендована корекція дози Алимты і цисплатину представлена в таблиці 1.

Таблиця 1

Режим дозування препарату Алимта (при монотерапії або при комбінованій терапії) та цисплатину.
Гематологічна токсичність Корекція дози
Мінімальний вміст нейтрофілів 500 клітин/мкл і мінімальний вміст тромбоцитів ≥50 000 клітин/мкл 75% від попередньої дози (для обох препаратів)
Мінімальний вміст тромбоцитів < 50 000 клітин/мкл незалежно від мінімального вмісту нейтрофілів 75% від попередньої дози (для обох препаратів)
Мінімальний вміст тромбоцитів < 50 000 клітин/мкл з кровотечеюaнезалежно від мінімального вмісту нейтрофілів 50% від попередньої дози (для обох препаратів)

a ці критерії відповідають визначенню кровотечі ≥ 2 ступеня у відповідності із Загальноприйнятими Критеріями Токсичності, версія 2 (NCI 1998)

При розвитку негематологической токсичності (виключаючи нейротоксичність) ≥ 3 ступеня (за винятком підвищення рівня трансаміназ 3-го ступеня) введення Алимты необхідно відкласти до відновлення показників, відповідних рівню перед початком лікування. Далі терапію слід продовжувати у відповідності з рекомендаціями, наведеними в таблиці 2.

Таблиця 2

Режим дозування препарату Алимта (при монотерапії або при комбінованій терапії) та цисплатину.
Негематологическая токсичність a,b Доза Алимты (мг/м2) Доза цисплатину (мг/м2)
Будь-яка токсичність 3або 4 ступеня за винятком запалення слизової оболонки 75% від попередньої дози 75% від попередньої дози
Діарея, яка потребує госпіталізації (незалежно від ступеня) або діарея 3 або 4 ступеня 75% від попередньої дози 75% від попередньої дози
Запалення слизової оболонки 3 або 4 ступеня 50% від попередньої дози 100% від попередньої дози

a NCI CTC (Загальноприйняті Критерії Токсичності)

b виключаючи нейротоксичність

з за винятком 3-го ступеня підвищення рівня трансаміназ

У випадку нейротоксичності рекомендована корекція дози Алимты і цисплатину представлена в таблиці 3. При нейротоксичності 3 або 4 ступеня лікування необхідно відмінити.



Категорія: Ліки | Додав: 07.11.2016
Переглядів: 331 | Рейтинг: 0.0/0