Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 13
Гостей: 13
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ліки

АБИТАКСЕЛ (ABITAXEL)

Дата реєстрації: 26.02.06/p

Реєстраційний номер: П №015865/01

Форма випуску, склад і упаковка АБИТАКСЕЛ

Концентрат для приготування розчину для інфузій в'язкий, прозорий, безбарвний або злегка жовтуватий.

  1 мл 1 фл.
паклітаксел 6 мг 30 мг

Допоміжні речовини АБИТАКСЕЛ : олія рицинова полиоксиэтилированное, етанол, крижана оцтова кислота.

5 мл - флакони (1) - пачки картонні.

Застосування АБИТАКСЕЛ

— рак яєчників;

— рак молочної залози;

— недрібноклітинний рак легенів.

Фармакологічна дія АБИТАКСЕЛ

Протипухлинний препарат рослинного походження, що отримується напівсинтетичним шляхом з рослини Taxus baccata.

Механізм дії пов'язаний з тим, що Абитаксел стимулює складання дефектних мікротрубочок з тубулиновых димерів, стабілізує їх структуру і гальмує динамічну реорганізацію в інтерфазі, що порушує мітотичну функцію клітини.

Викликає дозозалежне пригнічення кістковомозкового кровотворення. За експериментальними даними володіє мутагенними і эмбриотоксическими властивостями, викликає зниження репродуктивної функції.

Режим дозування АБИТАКСЕЛ

Рекомендована стандартна доза Абитаксела становить 135-175 мг/м2, яка вводиться в/в шляхом 3-годинний або 24-годинної інфузії 1 раз на три тижні. При виборі дози препарату і режиму дозування у кожному індивідуальному випадку слід керуватися даними спеціалізованої літератури.

Введення препарату Абитаксел не слід повторювати до тих пір, поки вміст нейтрофілів не досягне принаймні 1500/мкл, а вміст тромбоцитів-принаймні 100 000/мкл. Хворим з тяжкою нейтропенією (вміст нейтрофілів менше 500/мкл протягом 7 днів або більш тривалого часу) або з тяжкою формою периферичної невропатії у ході наступних курсів дозу Абитаксела слід знизити на 20%.

Препарат застосовується у вигляді монотерапії або у складі комбінованої терапії: з цисплатином - при раку яєчників і немелкоклеточном раку легенів, з доксорубіцином - при раку молочної залозиЯкщо Абитаксел використовується в комбінації з цисплатином, спершу слід вводити Абитаксел, а потім цисплатин.

Правила приготування, введення і зберігання розчину

Для попередження важких реакцій гіперчутливості всім хворим до введення препарату Абитаксел слід провести премедикацію з використанням ГКС, блокаторів гістамінових Н1 і Н2-рецепторів.Премедикація може включати дексаметазон (або його еквівалент) у дозі 20 мг перорально приблизно за 12 год і 6 год до введення препарату Абитаксел, дифенгідрамін (або еквівалент) у дозі 50 мг внутрішньовенно за 30-60 хв, циметидин у дозі 300 мг в/в або ранітидин у дозі 50 мг внутрішньовенно за 30-60 хв до введення препарату Абитаксел.

Розчин препарату готують безпосередньо перед введенням, розводячи концентрат 0.9% розчином натрію хлориду для ін'єкцій або 5% розчином декстрози (глюкози), або 5% розчином декстрози в 0.9% розчині натрію хлориду, або 5% розчином декстрози в розчині Рінгера до кінцевої концентрації 0.3-1.2 мг/мл

Полиоксиэтилированное рицинова олія, що входить до складу препарату Абитаксел, може спричинити екстракцію ДЭГП [ді-(2-гексил)фталата] із пластифікованих полівінілхлоридних (ПВХ) контейнерів, причому ступінь вимивання ДЭГП збільшується з часом і при підвищенні концентрації розчину. Тому, при приготуванні, зберіганні і введенні препарату Абитаксел слід користуватись обладнанням, що не містить деталей із поліхлорвінілу.

Зберігати приготований для інфузії розчин Абитаксела переважно в пляшках зі скла або поліпропілену або мішках з поліпропілену або поліолефінів, а введення здійснювати, використовуючи системи, внутрішня поверхня яких виготовлена з поліетилену.

Передозування АБИТАКСЕЛ

Симптоми: можливе посилення проявів описаних побічних ефектів.

Лікування: специфічного антидоту немає. Проводять моніторинг життєво важливих функцій організму; симптоматичну терапію, що включає антигістамінні препарати, протиблювотні засоби, ГЛЮКОКОРТИКОСТЕРОЇДИ.

Побічні ефекти препарату АБИТАКСЕЛ

З боку системи кровотворення: нейтропенія (спостерігається нейтропенія 4 ступеня: настає зазвичай на 8-11 день, нормалізація наголошується на 22 дня), тромбоцитопенія, анемія. Пригнічення функції кісткового мозку, головним чином гранулоцитарного паростка, є основним токсичним ефектом.

З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія; рідко - артеріальна гіпертензія, брадикардія, можлива тахікардія, AV-блокада, зміни на ЕКГ, тромбоз судин верхніх кінцівок, тромбофлебіт.

З боку дихальної системи: можливі інтерстиціальна пневмонія, емболії легеневої артерії, легеневий фіброз, променевий пневмоніт (у хворих, що проходять одночасно курс променевої терапії).

З боку ЦНС і периферичної нервової системи: парестезії, судомні напади типу grand mal, порушення зору, атаксії, енцефалопатії, невропатії на рівні вегетативної нервової системи, що призводять до паралітичної кишкової непрохідності та ортостатичної гіпотензії.

З боку травної системи: нудота, блювання, діарея, мукозиты, кишкова непрохідність, перфорація кишечнику, тромбоз брижової артерії, включаючи ішемічний коліт, підвищення активності АСТ, ЛФ і рівня білірубіну у сироватці крові; в окремих випадках - некроз печінки та печінкова енцефалопатія.

З боку кістково-м'язової системи: артралгія, міалгія.

Алергічні реакції: в перші години після введення Абитаксела можливі реакції підвищеної чутливості: задишка, зниження артеріального тиску, біль за грудиною, припливи крові до обличчя, шкірні висипання, ангіоневротичний набряк; в окремих випадках - озноб, біль у спині.

Дерматологічні реакції: алопеція; рідко - порушення пігментації або знебарвлення нігтьового ложа.

Місцеві реакції: набряк, біль, еритема, індурація і пігментація шкіри в місці ін'єкції; экстравазация може викликати целюліти.

Інші: астенія, загальне нездужання. Частота і вираженість побічних ефектів носять дозозалежний характер.

Протипоказання препарату АБИТАКСЕЛ

— абсолютне число нейтрофілів менше ніж 1500/мкл;

— вагітність;

— лактація (грудне вигодовування);

— підвищена чутливість до паклитакселу або будь-якого іншого компонента препарату, в т. ч. до полиоксиэтилированному касторовому маслу.



Категорія: Ліки | Додав: 07.11.2016
Переглядів: 360 | Рейтинг: 0.0/0