Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Хвороби

Вітряна віспа
Гостре інфекційне захворювання, що протікає з характерною бульбашкової висипом.

Збудник — ДНК-містить вірус, дуже нестійкий у навколишньому середовищі, ідентичний вірусу оперізувального лишаю. Вхідні ворота інфекції — слизова оболонка верхніх дихальних шляхів, звідки вірус по лімфатичних шляхах проникає в кров, потім у шкіру і слизові оболонки, де відбувається його розмноження. В товщі епідермісу виникають однокамерні пухирці — везикули, на слизових оболонках з'являються ерозії. У рідкісних випадках можливе ураження внутрішніх органів: легенів, печінки, ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Джерело зараження — хвора на вітряну віспу і оперізувальний лишай. Збудник знаходиться у вмісті пухирців, в слизу з ротоглотки. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Передача інфекції через третіх осіб і предмети догляду неможлива. Сприйнятливість до вітряної віспи — майже 100 %. Діти перших 3 місяців життя хворіють рідко, так як отримують імунітет ще через плаценту від матері. Частіше хворіють діти від 2 до 6 років.

Інкубаційний період — 11-21 день. Захворювання починається гостро: температура підвищується до 37,5—38 °С. На шкірі обличчя, волосистої частини голови, тулуба, в меншій мірі — на слизових оболонках з'являються дрібні плямисто-папульозні елементи, які через кілька годин перетворюються на пухирці з прозорим, а пізніше — з каламутним вмістом. Через 1-2 дні вони покриваються корочками, які, отпадая, не залишають сліду. Характерно одночасне наявність елементів всіх стадій розвитку, що створює враження різних видів висипки.Висип супроводжується сверблячкою, не з'являється одночасно, а як би поштовхами, протягом 2-5 днів. При кожному новому висипанні відзначається підйом температури, порушується самопочуття.

У відповідності з вираженістю висипки і загальних явищ виділяють легкі, середньотяжкі і тяжкі форми хвороби. При легких формах висип убога, слизові оболонки можуть бути змінені. При тяжкій формі, з рясними висипаннями, можливо розвиток специфічної пневмонії.

Діагноз встановлюють за клінічними критеріями: бульбашкова висип на всьому тілі, включаючи волосисту частину голови; одночасне наявність папул, везикул і кірочок; підвищення температури тіла і порушення самопочуття в період висипань.

У типових випадках захворювання протікає в легкій і середньотяжкій формах. Температура нормалізується на 3-5-й день, кірочки відпадають через 7-14 днів.

Ускладнення (енцефаліт, менінгіт, ізольоване ураження нервових стовбурів) рідкісні. Спостерігаються вони зазвичай при ослабленому імунітеті. При висипанні елементів на слизовій оболонці гортані можливий круп (набухання слизової і приступ задухи).

Інфікування бульбашок веде до розвитку піодермії, абсцесів, флегмони, пики, стоматиту.

Лікування симптоматичне. Необхідні сувора гігієна, обробка висипки спиртом або 1%-ним спиртовим розчином брильянтового зеленого. З 1-го дня хвороби дозволяється купати дітей в слабкому розчині марганцівки. При ускладненнях призначають лікування, відповідне його проявів (при крупі або ознаки ураження нервової системи необхідна термінова госпіталізація).

Категорія: Хвороби | Додав: 03.12.2016
Переглядів: 406 | Рейтинг: 0.0/0