Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Головна » Статті » Хвороби

Варикоцеле

Загальна інформація

Варикоцеле – гроздевидное варикозне розширення вен яєчка, що супроводжується зворотним струмом крові по судинах і призводить до порушення функції яєчка аж до його атрофії і безпліддя.

Варикоцеле є одним з найбільш поширених захворювань у чоловіків. Його частота в окремих популяціях може досягати 30 %. Хвороба може проявитися в будь-якому віці, хоча пік виявлення припадає на юнаків і чоловіків у віці 15 – 30 років. Серед хворих переважають спортсмени і люди, зайняті важкою фізичною працею.

Етіологія, патогенез

Основною причиною розвитку варикоцеле можна вважати аномалії розвитку вен яєчка, а вірніше, недостатність клапанів вен, які перешкоджають зворотному току крові. Варикозне розширення також може бути обумовлено підвищенням тиску в системах нижньої порожнистої вени та ниркових вен (стеноз нижньої порожнистої вени, пухлини нирки, портальна гіпертензія).

У деяких випадках варикоцеле розвивається через здавлення насіннєвого кантика (у складі якого йде яїчкова відень) ззовні. Такий стан може спостерігатися при пахових грижах, пухлинах органів черевної порожнини, запальних захворювань в області мошонки і нижніх відділів живота.
 

Патогенез розвитку порушень дітородної функції при варикоцеле повністю не вивчений. Передбачається, що застій крові в системі вен яєчка призводить до підвищення температури в мошонці, порушення харчування яєчка і руйнування, так званого, гематотестикулярного бар'єру, який захищає тканину яєчка від впливу антитіл, циркулюючих в крові.

Всі ці фактори призводять до пошкодження структур яєчка, відповідальних за виробництво сперматозоїдів. При несвоєчасному лікуванні це може обернутися повною втратою дітородної і статевої функції.

Клінічна картина

Особливістю варикоцеле є той факт, що в абсолютній більшості випадків воно протікає абсолютно безсимптомно. Лише в рідкісних випадках хворі можуть пред'являти скарги на біль або відчуття тяжкості в мошонці. Болі мають непостійний характер, з'являються зазвичай після важкої фізичної роботи, тривалого знаходження у вертикальному положенні, статевого акту. Навіть при незначному відпочинку вони зникають. Дані симптоми не є специфічними, і варикоцеле зазвичай виявляється при проходженні профілактичних оглядів.

Клінічно виділяють три ступені варикоцеле:

• 1 ступінь – варикозне розширення вен яєчка визначається тільки під час проведення проби Вальсальви (вени розширюються при напруженні в положенні стоячи, і спадаються при переході в горизонтальне положення).

• 2 ступінь – варикоцеле визначається візуально і при пальпації, але відсутні зміни в яєчку.

• 3 ступінь – визначається виражений варикоз вен, яєчко зменшено в розмірах і має м'яку, тестоватую консистенцію.
 

У 80 – 85 % випадків спостерігається варикоцеле лівого яєчка, в 10 – 15 % - правого. І в 1 – 6% випадків спостерігається двостороннє варикоцеле.

Лікування

Консервативного лікування варикоцеле не існує.

Єдиним методом лікування варикозного розширення вен яєчка є хірургічна операція. Найбільш поширеною є операція Іваніссевіча. Її суть полягає в простому перетині і перев'язці яїчкової вени. Відтік крові від яєчка при цьому здійснюється через обхідні судини. При наявності додаткових, не помічених під час операції, яєчкових вен, можливий рецидив варикоцеле. Сучасні методики оперативного лікування (емболізація судин, лапароскопічне кліпування вен) в даний час недостатньо широко поширені.
 

При ураженні яєчка після операції призначається курс вітамінів, мінеральних препаратів (цинк і селен) і гормональних препаратів (хоріонічний гонадотропін, андрогени). Вони допомагають прискорити процес відновлення дітородної функції.

Категорія: Хвороби | Додав: 30.06.2016
Переглядів: 1465 | Рейтинг: 0.0/0