Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Хвороби

Травми
Травми м'яких тканин і кісток

Родова пухлина передлежачої частини (голови, сідниць) з'являється в результаті утруднення венозного відтоку, викликаного тиском розширюється шийки матки на передлежачої частина плоду. Шкіра над нею синюшна, іноді є точкові крововиливи. Родова пухлина має тестоватую консистенцію при пальпації і зникає безслідно через 1-2 дні. Спеціального лікування не потрібно.

Кефалогематома — поднадкостничное крововилив в області одного (обох) тім'яної або потиличної кістки. Шкіра, на відміну від родової пухлини, над кефалогематомой зазвичай не змінена. Пухлина може наростати протягом 2-3 днів після пологів. Розміри кефалогематоми можуть сильно варіювати — від дрібних до охоплюють всю тім'яну кістку. При великій кефалогематоме (50 мл) можуть спостерігатися явища анемії, а по мірі розсмоктування — явища жовтяниці і нагноєння.

Зазвичай кефалогематоми розсмоктуються до 6-8-му тижні після пологів, проте іноді вони можуть нагноюватися, обызвествляться і окостеневать. В даний час лікування кефалогематом проводиться нейрохірургом (пункція і евакуація вмісту), спеціального лікування немає. Відразу після виявлення кладуть холод на місце кефалогематоми і обводять її розчином діамантової зелені для контролю розмірів.

Перелом ключиці — найбільш поширена травма у новонароджених. Причина: великий плід, клінічно вузький таз, слабкість родової діяльності і застосовуються у зв'язку з цим акушерські прийоми. Іноді це робиться спеціально при утрудненнях з виведенням плічок.

Визначається відразу після народження — патологічна рухливість і шурхіт при пальпації, на яку дитина реагує болісним криком. Руху кінцівки обмежені. Додатковий метод дослідження — рентгенографія.

Лікування: пов'язка Дезо, яка фіксує плече на 4-5 днів. Інше лікування, як правило, не потрібно. У важких випадках — консультація травматолога.

Набагато рідше спостерігаються переломи стегнової або плечової кістки. При таких травмах лікування призначає травматолог.

Пошкодження м'язів: грудинно-ключично-соскоподібного, рідше — трапецієподібної, жувальної, дельтоподібного призводять до розвитку кривошиї. М'яз, що знаходиться в момент потуги при сідничному передлежанні, при накладенні акушерських щипців розривається, і відбувається крововилив. На цьому місці утворюється здуття величиною з лісовий горіх, твердою хрящової консистенції. Ортопедичне лікування.

Травми центральної нервової системи

Під цим терміном маються на увазі глибокі зміни в головному мозку у вигляді крововиливів та деструкції тканин.

Основна причина — гостра або тривала гіпоксія плода в допологовому або родовому періоді, що призводить до розладу кровообігу, порушення мікроциркуляції та підвищення проникності судинної стінки. Родові травми виникають при стрімких пологах, тривалому стоянні голівки в малому тазі, стискає кістки черепа, або грубих акушерських маніпуляціях, які ведуть до здавлення черепа і зміщення його кісток, а також при кесаревому розтині або пологах маленьким плодом в результаті різкої зміни внутрішньоматкового тиску на атмосферне (баротравма).

Всі перераховані вище причини ведуть до мелкоточечным крововиливів, які порушують структуру головного мозку, а також механічних розривів дупликатур твердої оболонки головного мозку, його синусів і розривів великих мозкових судин, що призводить до дистрофії і навіть некрозу клітин мозку.

Діти народжуються у стані асфіксії або у них спостерігається вторинна асфіксія (на 3-5-й день після пологів). Іноді симптоми ураження ЦНС проявляються через тиждень. Характерним є так званий " світлий проміжок, коли симптоми відсутні, він може тривати від декількох годин до декількох діб. Загальномозкові симптоми зазвичай діляться на: синдром збудження ЦНС і синдром пригнічення ЦНС.Перший характеризується руховим занепокоєнням, судомною готовністю і судомами, підвищеною чутливістю шкіри до дотиків, підвищеним м'язовим тонусом, підвищенням деяких фізіологічних рефлексів, стогоном, монотонним «мозковим» криком. Другий — зниженням або відсутністю фізіологічних рефлексів, зниження м'язового тонусу, гіпо - або адинамією, стогоном.

Клініка внутрішньочерепної родової травми поєднується з синдромом дихальних розладів і серцево-судинною недостатністю. Порушується терморегуляція (раптове підвищення температури тіла). Гіпоксія нерідко призводить до недостатності надниркових залоз: гіпотонія м'язів, рефлекси ослаблені, млявість. Пошкоджується шлунково-кишковий тракт: зригування і блювота, запори або проноси, відмова від їжі.

Для діагностики використовують спинномозкову пункцію, офтальмоскопія, электроэнцефалографию, ехоенцефалографія, УЗД головного мозку (через велике тім'ячко), комп'ютерну томографію, ядерно-магнітний резонанс.

Лікування спеціалізоване, включаючи оперативне.

Категорія: Хвороби | Додав: 03.12.2016
Переглядів: 416 | Рейтинг: 0.0/0