Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Хвороби

Сказ
Водобоязнь — гостре вірусне захворювання, що виникає в результаті попадання інфікованої слини тварини на ушкоджену шкіру або в результаті укусу. Сутність сказу полягає у розвитку своєрідного енцефаліту (запалення головного мозку) зі смертельним результатом.

Збудник—вірус із групи миксовирусов. Інфіковані тварини починають виділяти вірус зі слиною в кінці інкубаційного періоду через 7-8 діб до появи клінічних симптомів. Після впровадження через пошкоджену шкіру вірус по нервових стовбурах досягає головного мозку, викликаючи в ньому характерні зміни (набряк, крововилив, дегенерація нервових клітин). Вірус проникає також у слинні залози і зі слиною виділяється в зовнішнє середовище.

Інкубаційний період — від 10 днів до 1 року (частіше 1-3 місяці). Виділяють стадії: провісників, збудження і паралічів. Стадія провісників триває 1-3 дні. У цей час у хворого з'являється неприємні відчуття в області укусів або ослинення: печіння, тягнучі болі, свербіння, почервоніння шкіри, хоча рана вже, як правило, зарубцювалася. З'являються безпричинна тривога, депресія, безсоння. Стадія збудження характеризується гідрофобією, аерофобію і підвищеною чутливістю.Гідрофобія (водобоязнь) проявляється в тому, що при спробі пити, а в подальшому лише при наближенні до губ склянки з водою у хворого виникає судорожне скорочення м'язів глотки і гортані, дихання стає шумним у вигляді коротких судорожних вдихів; можлива короткочасна зупинка дихання. Судоми можуть виникнути від подиху в обличчя струменя повітря, а в подальшому від найменшого протягу (аерофобія). Температура тіла субфебрильна. Підвищене слиновиділення, хворий не може проковтнути слину і постійно її спльовує.Збудження наростає, з'являються зорові і слухові галюцинації, часто загрозливого характеру. Іноді виникають приступи буйства з агресивними діями. Через 2--3 дні збудження змінюється паралічами м'язів кінцівок, язика, обличчя. Смерть настає через 12-20 годин після появи паралічів. Загальна тривалість захворювання-3-7 днів.

Після смерті діагноз підтверджено гістологічно, шляхом знаходження в зрізах головного мозку телець Негрі.

Лікування. Після появи клінічних ознак врятувати хворого неможливо. Відразу після укусу підозрілого тварини можна провести вакцинацію — тоді хвороба не розвинеться.

Категорія: Хвороби | Додав: 03.12.2016
Переглядів: 334 | Рейтинг: 0.0/0