Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Головна » Статті » Хвороби

Ревматизм
Системне захворювання сполучної тканини запального походження, що вражає в основному серцево-судинну систему і викликається бетагемолитическим стрептококом групи А, За образним висловом, ревматизм «лиже суглоби і «кусає» серце. Частіше розвивається у дитинстві (80%) і має досить виражений сімейний характер (30%).

Передається повітряно-крапельним шляхом від хворих на ангіну, назофарингіт, хронічний тонзиліт, синуситами, отит, скарлатину, гломерулонефрит, ревматизм, септичними осередковими захворюваннями (в останніх трьох випадках допускається і інший шлях передачі, наприклад, фекально-оральний або контактний).

Особливістю захворювання є те, що для зараження і розвитку захворювання необхідна схильність організму (хворіють не всі). З-за схожості білкової структури стрептокока і серцевого м'яза починають псуватися власні тканини організму.

Захворювання починається бурхливо, зазвичай через 2-3 тижні після перенесеної носоглоткової інфекції (ангіни або ГРВІ). Стан хворого різко погіршується, підвищується температура тіла до 38 °С і вище, відмічаються пітливість, млявість. Іноді погіршення стану може бути менш вираженим. Одночасно розвиваються ураження суглобів у вигляді короткочасних болів, носять «летючий» характер, і запалення суглобів, що супроводжується набряком і почервонінням шкіри над ними. У 80-85% хворих вже з початку захворювання визначаються ознаки ураження серця — кардит.Особливе значення має ураження клапанного апарату серця — ендокардит.

Запальний процес в клапанах серця призводить до їх рубцюванню, клапани деформуються, і формується вада серця. Внаслідок запалення міокарда розвивається міокардіосклероз; у важких випадках розвивається серцево-судинна недостатність.

Поряд з серцем уражаються і кровоносні судини, переважно дрібні (капіляри); виникає ревматичний васкуліт. Відповідно страждають різні органи, кровопостачання яких забезпечується цими судинами: нирки (нефрит, гломерулонефрит), печінка (гепатит), легені (пневмонія, плеврит), шкіра (кільцеподібна еритема або ревматичні вузлики). Ураження нервової системи може бути виражена в різному ступені — від емоційної нестійкості до ревматичної хореї (мимовільні рухи і гримаси, невиразність мови, зміна почерку).

Надалі протягом ревматизму, частота і вираженість рецидивів визначаються активністю процесу і тими змінами, які виникли у хворого внаслідок попередньої атаки ревматизму, але провідну роль відіграє ураження серця. Після декількох ревматичних атак у хворого, як правило, формуються майже всі зустрічаються пороки серця.

Розрізняють кілька варіантів перебігу ревматизму.

Гострий перебіг — процес починається бурхливо, всі симптоми яскраво виражені, хвороба добре піддається противоревматическому лікування; як правило, не дає загострень. Частіше зустрічається у молодих людей.

Підгострий перебіг — в даний час спостерігається найчастіше, особливо у випадку рецидивів ревматизму. Захворювання розвивається поступово, іноді пацієнт не може вказати, коли воно почалося. Порівняно з гострим перебігом скарги не так різноманітні, провідним є ураження серця — ревмокардит, який протікає важче; болі в суглобах менш сильні і не супроводжуються вираженими набряками. Підгострий варіант перебігу затягується на 3-6 місяців і гірше піддається лікуванню, ніж гострий.

Затяжний перебіг характеризується малоактивним ревмокардитом, без виразних ремісій (тимчасових «одужань»); лікувати цей варіант ревматизму ще важче.

Безперервно рецидивуючий перебіг. При цьому варіанті ревматизму кожне наступне загострення настає раніше, ніж попереднє перейде в неактивну фазу. Рецидиви наступають вже на тлі проведеного лікування.

Латентний перебіг. Ревматичний процес протікає приховано. Виявити його можна тільки при спеціальному обстеженні, так як ніяких скарг і симптомів у хворого немає.

Неактивна фаза ревматизму — відсутність ознак активного запального процесу (при клінічному і лабораторному обстеженні) у людей, що перенесли ревматизм. Однак наслідки перенесених ревматичних атак залишаються — у вигляді міокардіосклероза, сформованого пороку серця, внесердечних змін.

Лікування. Всі хворі з активною фазою ревматизму підлягають обов'язковій госпіталізації. У разі гострого перебігу хвороби з вираженою активністю процесу дитина повинна знаходитись на постільному режимі 3-4 тижні. При швидкому поліпшенні загального стану, нормалізації лабораторних показників і значне поліпшення функції серцевої діяльності дитини можна перевести на щадний постільний режим раніше зазначеного строку. Щадний режим при первинному кардите — в середньому 2-3 тижні, після чого переходять на тренує режим.

Харчування повинно бути повноцінним, але не надто рясним (з-за малих витрат енергії). Годувати краще 4 рази в день, при цьому їжа повинна бути збагачена вітамінами.

Лікування серцевої патології проводиться спеціальними препаратами, а при лікуванні суглобів можливо додаткове використання лікарських рослин.

• 2 ст. л. сухої подрібненої трави вересу на один літр води. Кип'ятити 10-15 хвилин на малому вогні, настояти, закутавши, на ніч. На наступний ранок процідити і пити як чай або воду в будь-який час доби. Пити з чим завгодно. Курс лікування 3 місяці, перерва 2-3 тижні і знову повторний курс.

• 2 ст. л. трави фіалки триколірної настоюють 1-2 години в 2 склянках окропу і п'ють по 1/2 склянки теплого настою 3-5 раз на день за 30 хвилин до їжі, або траву заварюють як чай і п'ють з медом за смаком без суворої дозування. Маленьким дітям настій більше склянки на день давати не можна!

• 20 г подрібнених стулок квасолі на 1 л води, кип'ятити 3-4 год, охолодити, процідити. Пити по 1/2 склянки в день.

• Рильця кукурудзи — 1 ч. л. з верхом на склянку води, варити на повільному вогні 10 хвилин. Пити 6-8 тижнів, кожен день по 2-3 склянки.

В наш час таке захворювання, як радикуліт став все частіше з'являтися у людей. Головне вчасно виявити симптоми радикуліту, що б попередити подальший розвиток захворювання. Будьте здорові!

Категорія: Хвороби | Додав: 03.12.2016
Переглядів: 402 | Рейтинг: 0.0/0