Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Головна » Статті » Хвороби

Муковісцидоз
Муковісцидоз (кистофиброз підшлункової залози)

Системне захворювання спадкового характеру, що вражає мукозные і серозні залози організму. Головним чином уражаються легені і підшлункова залоза. Паралельно з цим у хворих на муковісцидоз відзначається ураження потових, слинних, слізних і інших залоз.

Прийнято виділяти такі основні форми: змішану (легенево-кишкову, 75-80%), переважно респіраторну (15-20%), переважно кишкову (5%); рідше зустрічаються інші форми. Змішана форма є найбільш важкою формою муковісцидозу.В анамнезі, частіше з перших місяців життя, відзначаються важкі бронхіти і пневмонії з тяжким перебігом, постійний кашель, нерідко коклюшеподобний з в'язкою мокротою, кишкові порушення і розлади харчування, у клінічній картині домінують зміни з боку органів дихання. Виділення в'язкого секрету слизовими залозами бронхів призводить до її застою (мукостаз) і інфікуванню, що сприяє виникненню і прогресуванню істинного хронічного бронхіту; останній протікає з болісним, нав'язливим кашлем, важко відокремлюваним в'язкою мокротою, зазвичай гнійного характеру.Порушення процесу самоочищення призводить до закупорки бронхіол та дрібних бронхів, розвиваються ателектази. У дітей раннього віку у процес швидко втягується паренхіма легені — виникає гостра пневмонія, відрізняється у хворих на муковісцидоз важким, затяжним перебігом і схильністю до утворення абсцесів.

У окремих дітей перші легеневі прояви муковісцидозу можуть виникнути на 2-3-му році життя і в більш пізні терміни. Ці прояви часто носять характер важкій затяжній пневмонії, нерідко двосторонній. У більш старших дітей відносно частіше, ніж у грудних, спостерігаються затяжні бронхіти з вираженим бронхоспазмом. При тривалому перебігу захворювання майже постійно спостерігається ураження носоглотки: аденоїди, поліпи носа, рідше хронічний тонзиліт, синусит.

Симптоматика кишкового синдрому у хворих зі змішаною і переважно кишкової формами муковісцидозу складається з симптомів порушення функції підшлункової залози і кишечника. Порушення ферментативної активності підшлункової залози, особливо після переведення дитини на штучне вигодовування, виявляється недостатнім розщеплення і всмоктування жирів, білків і меншою мірою вуглеводів. У кишечнику виникають гнильні процеси, майже постійно спостерігається здуття живота. Стілець рясний, жирний, з сильним гнильним запахом.Болі в епігастральній області можуть бути пов'язані з недостатньою нейтралізацією шлункового соку в дванадцятипалої кишці. Розлад травлення закономірно призводить до розвитку гіпотрофії незважаючи на підвищений апетит у більшості хворих на муковісцидоз. У розвитку гіпотрофії у дітей особливу роль відіграє втрата хлоридів з потом.

Лікування постійне і довічне. Прогноз при муковісцидозі до теперішнього часу залишається серйозним. Відсоток летальності становить 50-60%, особливо високий він серед дітей раннього віку.

Медико-генетичне консультування сімей, в яких спостерігався хворої на муковісцидоз, є поки що єдиним шляхом профілактики захворювання.

Категорія: Хвороби | Додав: 03.12.2016
Переглядів: 428 | Рейтинг: 0.0/0