Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Головна » Статті » Хвороби

Короста
Паразитарне контагіозне захворювання людини, що характеризується нічним сверблячкою розчухами, утворенням на шкірі «коростяних ходів». Збудник — коростяний кліщ. Зараження відбувається від хворої людини при прямому контакті або через предмети, що знаходилися в його користуванні (одяг, постіль і ін). Інкубаційний період — близько 1-2 тижнів. Клінічні прояви обумовлені впровадженням заплідненої самки кліща в роговий шар епідермісу, де вона риє коростяні ходи, в яких відкладає яйця.Через 2 тижні, пройшовши кілька стадій розвитку, з яєць виникають зрілі форми паразита, які впроваджуються після запліднення в нові ділянки шкіри.

Основним симптомом корости є поширений нічний свербіж, обумовлений активністю кліщів у цей час доби. Крім расчесов є «коростяні ходи» у вигляді невеликих сіруватих, злегка піднесених, прямих або вигнутих смужок з бульбашкою на кінці, в якому знаходиться самка. Улюбленою локалізацією є ділянки з тонкою ніжною шкірою (міжпальцеві складки кистей, пахвові западини, променезап'ясткові згини, живіт, статевий член, внутрішня поверхня стегон, молочні залози). Не уражається шкіра обличчя і волосистої частини голови.Короста нерідко ускладнюється піодермією (фурункули, эктимы, імпетиго). Діагноз заснований на типової симптоматиці, виявлення коростяних ходів, виявлення коростяного кліща при лабораторному дослідженні.

Лікування: втирання у шкіру протипаразитарних засобів (33%-ная сірчана мазь або мазь Вількінсона 1 раз у день протягом 5 днів); обробка за методом Дем'яновича (втирання 60%-ного розчину гипосульфата натрію, потім 6%-ного розчину хлористоводневої кислоти по 20 хвилин); 20%-ва (у дітей 10%-ная) емульсія бензил-бензоату втирається ватно-марлевим тампоном 2 рази по 10 хвилин з 10-хвилинною перервою. Після застосування розчинів Дем'яновича та емульсії бензил-бензоату хворі змінюють натільну і постільну білизну і протягом 3 днів утримуються від миття.Через 3 дні необхідно провести загальне миття з повторною зміною натільної і постільної білизни. Речі і житло хворого підлягають дезінфекції. Необхідно обстеження осіб, що були в контакті з хворим, і одночасне лікування всіх хворих.

Категорія: Хвороби | Додав: 03.12.2016
Переглядів: 445 | Рейтинг: 0.0/0