Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Головна » Статті » Хвороби

ГРВІ
Широко поширені, характеризуються загальною інтоксикацією і переважним ураженням дихальних шляхів. Повітряно-крапельний механізм передачі. Частіше хворіють діти. Зустрічаються у вигляді окремих випадків або епідемічних спалахів.

ГРВІ можуть бути обумовлені великою кількістю (понад 200) різних збудників. Ворота інфекції — різні відділи верхніх дихальних шляхів, де і виникають запальні зміни.

Характерні помірно виражені симптоми загальної інтоксикації з переважним ураженням верхніх відділів дихальних шляхів. Локалізація ураження залежить від виду збудника. Наприклад, риновирусные захворювання характеризуються переважанням риніту, аденовірусні—ринофарингіту, парагрип виявляється переважним ураженням гортані, грип—трахеї, респіраторно-синцитиальное вірусне захворювання бронхів.Крім того, при аденовірусних захворюваннях можуть виникати кон'юнктивіти і кератити, при ентеровірусних захворюваннях — ознаки епідемічної міалгії (біль у м'язах), герпангіни (бульбашкові висипання на м'якому небі і мигдалинах). Тривалість неускладненій ГРВІ коливається від 2-3 до 5-8 днів.

При схожості клінічних проявів перенесені захворювання залишають після себе імунітету лише до конкретного збудника (з 200). У зв'язку з цим один і той же людина може переносити ГРЗ 5-7 разів протягом року. Особливо це спостерігається в дитячих колективах.

Лікування хворих проводиться в домашніх умовах. Обов'язковій госпіталізації підлягають діти з тяжкою формою захворювання. Протягом гарячкового періоду необхідно дотримувати постільний режим. Показана молочно-рослинна дієта, збагачена вітамінами.

Лікування легких і середньотяжких форм обмежується симптоматичними і відволікаючими засобами. Показано призначення аскорбінової кислоти, рутину, аскорутина. Для зменшення інтоксикації рекомендується рясне тепле вітамінізоване і потогінний питво. Лікування важких та ускладнених форм проводиться в стаціонарі.

Велику увагу слід приділяти особистої гігієни хворого і гігієнічного утримання приміщення (вологе прибирання, часте провітрювання, ультрафіолетове опромінення). Важливий регулярний туалет шкіри і слизових оболонок порожнини рота і носа. Враховуючи підвищену пітливість хворих, у міру потреби треба міняти натільну і постільну білизну. При зміні білизни слід насухо витирати вологу шкіру дитини. Для профілактики пневмонії треба частіше повертати хворого в ліжку, просити його робити глибокі вдихи.

Профілактика ГРВІ полягає в ізоляції хворого і дотримання правил протиепідемічного режиму. При ізоляції в домашніх умовах дитину поміщають в окрему кімнату або відгороджують ліжко ширмою. Максимально обмежують спілкування з ним членів сім'ї. У стаціонарі хворий поміщається в бокс. Доглядають особи повинні носити 4-шарові марлеві маски. Хворим виділяється окремий посуд і рушник. Видужуючих допускаються в дитячі установи не раніше 7 днів від початку захворювання, при наявності ускладнень — після повного одужання.

Для індивідуальної профілактики ГРВІ використовується лейкоцитарний інтерферон, який закопується не менше 4 разів на добу. Дітям раннього віку, особливо ослабленим, при контакті з хворим на грип доцільно застосування протигрипозного глобуліну.

Лікування кашлю:

Коріння кропиви дводомної, зварені в цукровому сиропі, добре допомагають навіть при дуже сильному тривалому кашлі. Сироп п'ють по 1 ч. л. 3-5 разів на день до їди.

500 г очищеного і подрібненого ріпчастої цибулі, 50 г меду і 40 г цукру варити в 1 л води на слабкому вогні. Охолоджену суміш, приймати по 4-6 ст. л. протягом дня.

Сік капусти з цукром рекомендується застосовувати при кашлі. Пити в свіжому вигляді. Сік володіє антисептичними і протизапальними властивостями.

Ріпчасту цибулю очистити, натерти на дрібній тертці, засипати такою ж кількістю цукру. Настоювати 12 годин у прохолодному місці, віджати сік. Приймати по 1 ч. л. кілька разів на день при нападах кашлю.

Дрібно порізати і зварити десять цибулин і одну головку часнику в пастеризованому молоці, потім додати трохи соку м'яти і меду. Приймати по 1 ст. л. на годину протягом всього дня.

Сік моркви, змішаний з медом у співвідношенні 1:1, приймати по 1-2 ст. л. 2-3 рази в день.

Сік хрону, змішаний з медом у співвідношенні 1:1, приймати 2 рази в день по 1 ст. л. вранці і ввечері.

Категорія: Хвороби | Додав: 03.12.2016
Переглядів: 382 | Рейтинг: 0.0/0