Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Хвороби

Бронхіти
Бронхіт у дітей зустрічається найбільш часто. При первинному бронхіті процес починається і закінчується в бронхах, при вторинному — є ускладненням інших захворювань.

Гострий бронхіт

Збудниками є віруси: грипу, пара-грипу, аденовірус; мікоплазма, стрептокок, патогенні стафілококи, пневмокок та інші бактерії або асоціації вірусу і бактерій. Бронхіт може бути симптомом кору, коклюшу та інших дитячих інфекцій.

Сприяючими факторами є переохолодження, відсутність загартовування, забруднення повітря, куріння (у тому числі пасивне).

Початок гострий. Температура до 38-39 °С. Кашель, що посилюється вночі. Спочатку сухий, нападоподібний, що доходить до блювоти. Через 3-4 дні кашель зволожується, з'являється мокрота, спочатку слизиста, потім гнійна, іноді з прожилками крові (при грипі). Діти скаржаться на болі в грудях, головний біль. Вислуховуються розсіяні сухі хрипи в перші дні захворювання, через 4 доби стають вологими, на відміну від пневмонії — різного характеру, частіше двосторонні. Буває одностороння поразка, але тоді необхідно виключити пневмонію.До 6-8 дня кашель зменшується, температура тіла нормалізується, хрипи в легенях зникають.

Іноді бронхіт виникає не відразу разом з гострим респіраторним захворюванням, а в більш пізні терміни, як ускладнення при приєднанні бактеріальної флори. В цьому випадку відбувається погіршення стану, підвищується температура тіла, посилюється кашель, в легенях вислуховуються вологі крупно - і среднепузырчаные хрипи. У грудних і новонароджених дітей бронхіт може ускладнитися пневмонією.

При гострому бронхіті дихальної недостатності не буває навіть у новонароджених і грудних дітей, хоча задишка може досягати 60 дихань в 1 хвилину.

Окремим різновидом гострого бронхіту є спастичний бронхіт. Відмінність його від вищеописаного полягає в тому, що під впливом вірусів крім набряку, потовщення слизової оболонки, підвищення секреції і збільшення слизового відокремлюваного відзначається ще й спазм гладких м'язів бронхів. Це підтверджується тим, що У 5-30 % хворих, що перенесли спастичний бронхіт, згодом розвивається бронхіальна астма.

Бронхіт частіше зустрічається у дітей другого півріччя життя. Уражаються бронхи більш великого калібру (на відміну від бронхіоліту). Дихання частішає. З'являється задишка, кашель, свистяче дихання. В легенях — сухі свистячі хрипи. Зазвичай одужання настає, як і від ГРВІ, через 5-10 днів, але можливо подовження до 2 тижнів або ускладнення у вигляді бронхіоліту.

У неважких випадках можна лікуватися амбулаторно. Незалежно від того, як проводиться лікування — стаціонарно або будинку, потрібно ретельно провітрювати приміщення, де знаходиться хворий. З медикаментів необхідні антибіотики (навіть якщо бронхіт вірусної етіології, так як вони будуть попереджати приєднання бактеріальної флори). Також у комплексному лікуванні бронхіту застосовують симптоматичні засоби: а) препарати, що розріджують мокротиння і сприяють її видалення (інгаляції соди, мукалтин, відвар кореня алтея або сироп алтейний, настій трави термопсису, бромгексин);б) зволоження приміщення (ультразвуковими апаратами або просто розвішуючи мокрі пелюшки); в) гірчичники, гарячі гірчичні ванни для ніг, банки; г) рясне лужне питво.

При наявності алергічного компоненту застосовують антигістамінні препарати: димедрол, супрастин, тавегіл, фенкарол (крім того, вони мають підсушують ефектом).

Для поліпшення відходження мокроти при її великій кількості — постуральний дренаж: дитина знаходиться на животі з опущеним головним кінцем ліжка, здійснюючи активні кашлевые руху протягом 15-20 хвилин 2-3 рази на день.

При лікуванні бронхіту активно застосовуються відвари і настої лікарських трав.

Приймати свіжий сік коренів селери всередину по 1-2 ч. ложки 3 рази на день за півгодини до їжі.

20 г кореня селери на 1 склянку окропу. Приймати по 1 ст. л. 4-6 разів на день.

5 г різаних коренів малини залити 2 склянками води і приготувати відвар. Приймати протягом дня у гарячому вигляді.

5 г подрібненого кореня оману залити 1 склянкою окропу, через 10 хвилин процідити. Вживати протягом дня.

1/2 склянки ягід калини залити 0,5 л окропу, варити 8-10 хвилин, процідити, додати 3 ст. л. меду, перемішати. Приймати по 100 мл 4 рази на день до їжі при простудних захворюваннях, бронхіті, трахеоларингите.

5 г трави багна на 1 склянку окропу. Приймати по півсклянки 5-6 разів на день.

5 зубчиків часнику середньої величини, порізаних на дрібні шматочки або стовчених, добре прокип'ятити в склянці молока і давати пити дітям по кілька разів в день. Це ж засіб допомагає при кашлі.

Астматичний бронхіт (алергічний)

Причиною можуть бути як побутові алергени — домашній пил, шерсть тварин, пилок рослин, так і бактеріальні або вірусні антигени. Причому найбільш часто у хворих астматичним бронхітом висівається з мокротиння патогенний стафілокок. Рецидиви захворювання найбільш часті в холодну пору року.

Захворювання повторюється 1 — 2 рази на місяць. Тривалість рецидиву — від кількох днів до 1,5—3 тижнів. Головним симптомом астматичного бронхіту є наполеглива, нав'язливий кашель, носить нападоподібний характер. Кашель, частіше сухий, пізніше може стати вологим. Турбує хворих частіше вночі, але може бути спровокований емоційним або фізичним навантаженням. При вислуховуванні переважають середньо - і крупнопузирчатие вологі хрипи.В період рецидиву іноді вислуховуються сухі свистячі хрипи (з-за чого бронхіт і називають астматичним), однак відбувається це на вдиху, на відміну від бронхіальної астми, при якій хрипи переважно на видиху. Крім того, клінічна картина змінюється кілька разів протягом дня: хрипи можуть зникати і знову з'являтися.

Незважаючи на рецидивуючий, тривалий характер захворювання, інші органи і системи (печінка, нирки, серцево-судинна система), як правило, не страждають. В крові — підвищена кількість еозинофілів. Рентгенологічно — підвищення прозорості легеневої тканини, посилення судинного малюнка.

Нерідко астматичний бронхіт трансформується в бронхіальну астму.

Лікування: тривала специфічна гіпосенсібілізація виявленим алергеном; при виявленні стафілокока — введення стафілококового анатоксину за методикою мікродоз; якщо специфічний алерген не знайдений, вводять гистоглобулин спеціальним курсом; застосовують антигістамінні препарати; застосовують стимулюючі препарати; ЛФК, масаж, плавання в басейні.

Щеплення протипоказані до стійкої ремісії (1-2 роки).

Категорія: Хвороби | Додав: 03.12.2016
Переглядів: 374 | Рейтинг: 0.0/0