Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Хвороби

Бронхіальна астма
Хронічне захворювання, що характеризується періодично виникаючими нападами експіраторної задишки (задухи), пов'язаними з порушенням бронхіальної прохідності. У дитячому віці виділяють три основні форми бронхіальної астми: атопічну (алергічну), інфекційно-алергічну і змішану.

У розвитку атопічної форми має значення реакція організму на алергени, якими можуть бути харчові і лікарські речовини, домашній пил, нерідко містить кліщів, пилок рослин, шерсть і лупа тварин. Особливу роль у виникненні інфекційно-алергічної форми відіграють віруси (грипу, пара-грипу, РС-віруси), бактерії і гриби. Розвитку захворювання сприяють несприятливі психогенні і метеорологічні впливу, надмірна фізична навантаження.

В розвитку всіх форм бронхіальної астми важливе значення мають алергічні механізми. Схильність до алергічних реакцій значною мірою визначається спадковою схильністю і конституцією хворого.

В перебігу захворювання виділяють період провісників, приступ задухи, постприступный і міжнападовий періоди.

Період провісників (предприступный період) настає за кілька хвилин, іноді днів до нападу і характеризується появою неспокою, дратівливості, депресією, порушенням сну. Нерідко відзначаються чхання, свербіння очей і шкіри, закладеність і серозні виділення з носа, нав'язливий сухий кашель, головний біль.

Приступ задухи має наступну симптоматику. З'являється відчуття нестачі повітря, здавлення в грудях, виражена задишка. Вдох стає коротким, видих повільний (в 2-4 рази довше вдиху), що супроводжується гучними, свистящими хрипами, чутними на відстані. Маленькі діти перелякані, кидаються в ліжку, діти старшого віку приймають вимушене положення, сидять, нахилившись вперед, спираючись ліктями на коліна, ловлячи ротом повітря. Мова майже неможлива. Обличчя бліде з синюшним відтінком, покрите холодним потом. Крила носа роздуваються при вдиху.Грудна клітка в положенні максимального вдиху, в диханні приймають участь м'язи плечового поясу, спини, черевної стінки. Міжреберні проміжки і надключичні ямки втягуються при вдиху. Шийні вени набряклі. Хворого турбує кашель з важко відокремлюваної, в'язкою, густою мокротою. При простукуванні визначається коробковий звук. На фоні жорсткого або ослабленого дихання вислуховується велика кількість сухих свистячих хрипів, нерідко поєднуються з грубої крепітацією (шурхотом, схожим на хрускіт снігу). Тони серця приглушені, характерно прискорене серцебиття.

Ускладненнями захворювання є гостра серцева недостатність, ателектаз, пневмонія, пневмоторакс, бронхоектази, емфізема, деформація грудної клітки.

В лікуванні бронхіальної астми виділяють наступні етапи:
1) проведення терапевтичних заходів, спрямованих на зняття приступу;
2) протирецидивне лікування;
3) специфічна імунотерапія.

При лікуванні бронхіальної астми можливо використовувати аерофітотерапію. Відомо, що рослини виділяють у повітря різноманітні за хімічною структурою летючі біологічно активні речовини, що володіють противірусною і протибактеріальний дією і тому названі фітонцидами. Згубну дію на мікроорганізми вони надають не тільки прямо, але і побічно, за допомогою іонізації молекул атмосфери.

Найбільша фітонцидна активність багатьох рослин виражена у весняно-літні місяці. Летючі фітоорганічні речовини сосни і берези максимально фіксуються в червні—липні, внаслідок чого в 1 кубічному метрі повітря відзначається до 30-35 мг кисню, необхідного легеневим хворим.

Проте особам, страждаючим бронхіальною астмою, слід бути обережними щодо використання аерофітотерапії. Тут необхідно враховувати індивідуальну чутливість хворого і переносимість їм летких органічних речовин рослин. Іноді їх вдихання помітно погіршує стан хворого через алергічних реакцій організму на ці речовини.

При лікуванні астми у міжнападний період іноді застосовують народні кошти. В кожному випадку потрібна консультація лікаря, щоб не погіршити стан хворого.

З лікувальною метою використовують коренеплід ріпи, що містить аскорбінову кислоту, каротин, вітамін В6, білки, жири, мінеральні солі. 2 ст. л. подрібненого коренеплоду залити склянкою окропу, варити 15 хвилин, процідити. Приймати по 1/4 склянки 4 рази на день або по склянці на ніч.

Корені малини збирають в період цвітіння або восени. Річний збір не дає ефекту. Коріння відмити від землі, сушити в тіні. Для відвару взяти 50 г коріння на 0,5 л води. Кип'ятити 30-40 хвилин. Приймати 50-60 мл відвару. Пити 3 рази в день. При тяжкій формі астми можна пити 6 раз в день в тій же кількості.

15 г насіння анісу відварити в склянці води. Приймати по 0,2— 0,5 склянки 3-4 рази на день за півгодини до їжі.

Категорія: Хвороби | Додав: 03.12.2016
Переглядів: 436 | Рейтинг: 0.0/0