Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Хвороби

Артрит
Запалення в одному або більше суглобах, їх сухожиллях і зв'язках (сполучних тканинах). Ознаками запалення можуть бути: набряк суглоба, обмеження руху, температура, біль і почервоніння. Артрити можуть зустрічатися при сотні різних станів, включаючи інфекції і захворювання крові.

У тому випадку, коли артрити тривають менше 6 тижнів, вони називаються гострими. Інфекційні артрити частіше розвиваються у дітей молодше 5 років. У більшості випадків уражається тільки один суглоб, хоча можуть бути залучені до 4 суглобів. Частіше всього бактеріальні артрити лікуються успішно і без ускладнень.

Більшість гострих артритів — бактеріальної природи, однак вони також можуть бути пов'язані с. захворюваннями крові, такими як гемофілія. Більшість бактеріальних артритів викликається стафілококами або стрептококами, хоча збудниками можуть бути і пневмококи, і грамнегативні мікроби. Серед дітей у віці від 6 місяців до 2 років найбільш поширеним збудником вірусних артритів є гемофільна паличка.

Симптомами артриту є біль, погіршення рухливості, підвищення температури, почервоніння, набряк і деяке зниження функції в одному або більше суглобах. Обмеження рухливості може бути пов'язано зі спазмами м'язів та накопиченням рідини навколо ураженого суглоба.

Зазвичай відбувається підвищення температури, або незначне і тривалий, або з'являється висока температура з частими підйомами аж до 38,8 °С один або два рази в день. Іноді відзначається втрата апетиту і ваги.

Діагностика гострого артриту заснована на уважному огляді хворого і вивченні історії хвороби. Якщо підозрюється бактеріальний артрит, то проводяться дослідження, посіви крові і аналізи суглобової рідини. Також робляться рентгенівські знімки уражених суглобів. Іноді постановка остаточного діагнозу відкладається до тих пір, поки не будуть виключені інші відомі причини наявних у пацієнта ознак і симптомів.

При гострому артриті ускладнення можуть розвиватися, навіть якщо в результаті успішно проведеного лікування вдалося зупинити запалення. Результатом може бути, наприклад, тривала нерухомість суглоба. Зрідка бактеріальні артрити можуть передувати або призводити до остеомієліту.

Бактеріальні артрити лікуються антибіотиками спрямованого властивості, що діють проти бактерій — збудників захворювання, а також видаленням гною, що знаходиться в суглобі. Якщо не вдається виділити конкретний збудник, то може бути використана комбінація декількох антибіотиків.

Якщо при гострому запаленні суглоба не настає швидке покращення, то проводять відкачування гною з ураженого суглоба. При залученні кульшового суглоба основним лікуванням можуть бути хірургічна операція або відсмоктування гною (дренаж) під загальним знеболенням, тому що цей суглоб особливо чутливий до накопичення рідини в його порожнині. Якщо необхідно провести дренаж інших уражених суглобів, то лікар може робити це голкою.

Профілактика гострого артриту в дитячому віці не розроблена.

Хронічні артрити..

В якості додаткового лікування застосовуються лікарські збори та компреси.

Відвар листя брусниці п'ють при відкладенні солей, артриті, спондильоз, подагрі, суглобовому ревматизмі, набряках. 2 ч. л. листя залити 1 склянкою води, кип'ятити 15 хвилин. Відвар остудити, процідити і випити протягом дня ковтками.

Збір — квітки бузини, листя кропиви дводомної, корінь петрушки, кора верби (порівну). 1 ст. л. подрібненого збору заварити 1 склянкою окропу, кип'ятити 5 хвилин на слабкому вогні, охолодити, процідити. Пити по 2 склянки відвару в день при артритах різної етіології.

При ревматоїдному поліартриті чи артриті простудного характеру втирати чисте ялицеве масло в попередньо прогріті (компресом з розігрітій морської солі) суглоби. Після втирання компрес повторити.

При поліартриті хворі місця обкладати на ніч свіжими листям лопуха.

При болях у суглобах зробити рідку мазь для зменшення кульгавості: збити жовток яйця з 1 ч. л. скипидару і 1 ст. л. яблучного оцту. Ретельно втерти цю суміш на поверхню шкіри.

Категорія: Хвороби | Додав: 03.12.2016
Переглядів: 352 | Рейтинг: 0.0/0