Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Хвороби

Анемія
Анемія пов'язана з численними дефіцитами, легко виникають у дітей при незбалансованому харчуванні, малих запасах заліза при народженні, вродженої патології еритроцитів, неправильній будові ланцюгів гемоглобіну, неповноцінності стовбурових клітин. У жінок дітородного віку і дітей найбільш часто (у дітей — у 90 % випадків) анемія обумовлена саме дефіцитом заліза, зазвичай поєднується з недостатнім надходженням в організм білків і вітамінів, також беруть участь у кровотворенні.

Залізодефіцитна анемія — зниження кількості гемоглобіну в одиниці об'єму крові, обумовлене недоліком заліза. Вона зустрічається у 20 % населення, нею страждає до 100 % вагітних жінок, у дітей до 4 років вона зустрічається в 40 % випадків.

Легкий дефіцит заліза у дітей до 3 років пов'язаний з виснаженням її запасів з часу внутриутробоного розвитку до 5-6 місяців у доношених і до 3-4 місяців — у недоношених, з швидким зростанням і недостатнім надходженням в організм харчового заліза. Як правило, одночасно є і дефіцит інших необхідних для кровотворення вітамінів і мікроелементів.

Виділяють наступні клінічні форми залізодефіцитних станів: пізню анемію недоношених, алиментарную (пов'язану з харчуванням) або инфекдионноалиментарную анемію дітей раннього віку та хлороз дівчаток в період статевого дозрівання. Можливі симптоми: відставання у розвитку, зниження емоцій та інтелекту, блідість, дистрофія, атрофія, запалення шкіри і слизових; ГРВІ та кишкові інфекції виникають в 2-3 рази частіше, ніж у дітей без анемії, та ін.

Діагностика ґрунтується на даних лабораторних досліджень крові: гемоглобін нижче 110 г/л у дітей до 5 років і нижче 120 г/ л після 5 років; кольоровий показник нижче 0,85, зниження забарвленості та зменшення розміру еритроцитів. Діагноз підтверджується біохімічним дослідженням крові.

У лікувальних цілях призначають збалансовану дієту, раціон з високим вмістом вітамінів, мікроелементів, заліза. Призначають травні ферменти, препарати закисного заліза всередину. Профілактика полягає в правильному (бажано — природному) вигодовуванні дітей.

У раціоні має бути досить рослинних і тваринних білків. Помірно обмежується жир, так як при анемії часто відзначаються зміни у печінки і ожиріння кісткового мозку. З цієї ж причини бажано включати побільше продуктів, що володіють ліпотропною дією: нежирне м'ясо, нежирна риба, сир, гречана і вівсяна крупи, олія і т. д. Кількість вуглеводів в дієті при анемії відповідає фізіологічній нормі. Тобто можна вживати крупи, цукор, мед, овочі, фрукти, ягоди. У рослинних продуктах багато вітамінів, у яких організм дуже потребує.

Щоб ввести більше вітамінів групи В, в раціон треба включати страви з пекарських або пивних дріжджів, печінки, м'яса, риби, сиру, пшеничних і рисових висівок, яєчний жовток. Дуже важливий вітамін С. Аскорбінової кислоти багато в шипшині, чорній смородині, цитрусових, Мікроелементи, які беруть участь у кровотворенні, такі як залізо, кобальт, марганець, цинк, організм отримує з печінкою, легенями, м'ясом, яйцями, ікрою, дріжджами, гематогеном, пшеничним борошном, вівсяної і гречаної крупами, овочами, фруктами, грибами, з какао.

При анемії апетит часто буває ослаблений. Щоб його поліпшити, можна їсти м'ясні, рибні, грибні й овочеві відвари, урізноманітнити харчування різними соусами, солити за смаком.

Також при лікуванні анемії можна використовувати настої деяких трав:

Сік з коренів червоною буряків, чорної редьки і моркви в рівній пропорції злити в темну посуд. Влити сік в чавун і поставити в піч на три години. Приймати по 1 ст. л. 3 рази в день перед їжею.

10 г квіткових головок конюшини лугової (червоного) залити 1 склянкою окропу. Настоювати 45 хвилин, процідити. Приймати по 2 ст. л. 3 рази в день.

Змішати 4 ст. л. плодів горобини звичайної, 3 ст. л. плодів шипшини, 4 ст. л. плодів чорної смородини і 2 ст. л. трави полину. 20 г цієї суміші залити 0,5 л окропу. Настоювати, процідити. Приймати по 1/4 склянки 3 рази на день протягом 2-3 місяців.

При недокрів'ї рекомендується пити чай з листя суниці (доза довільна) і сік чорної смородини, червоної горобини, суниць у рівній пропорції по півсклянки 2 рази на день.

Також зустрічаються гемолітичні анемії, пов'язані з підвищеним розпадом еритроцитів), гіпо - і апластичні (пов'язані з функціональною недостатністю кісткового мозку), фолієводефіцитної (із-за недостатності вітаміну В12), гострі і хронічні постгеморагічні (після крововтрати). Їх лікування проводиться спеціальними засобами.

Категорія: Хвороби | Додав: 03.12.2016
Переглядів: 344 | Рейтинг: 0.0/0